Skocz do zawartości
grzegorzz85

Nie wymieniony rozrząd ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Zadziwił mnie pewien problem ponieważ w czerwcu kupiłem Passata B5 AFN 1.9 TDI 4 Motion z 99 r z przebiegiem 222000, tydzień później zleciłem mechanikowi wymianę paska rozrządu, napinaczy i to co się wymienia po kupnie samochodu. Teraz zrobiłem nim 12 tys od tamtej wymiany. Dziś wymontowałem wentylator od klimatyzacji (uszkodzony) i musiałem zdjąć pokrywę od paska rozrządu i tutaj jestem w szoku. Nie jestem znawcą ale pasek nie wygląda jak by przeleciał 12 000 tys km a 120 000 tys. Rozmawiając z mechanikiem przy wymianie miał być pasek Gates-a a jest Bosh-a hmmm

 

Proszę forumowiczów o spojrzenie na zdjęcia i ocenę http://it.elk.pl/pasek/ Nie podobają mi się małe włoski i jakby ząbki trochę zjechane. Co o tym sądzicie ? A może jest tu jakiś mechanik który by spojrzał? Z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek wygląda na wymieniany. Dzięki rolkom prowadzącym napisy się wycierają, mój miał przejechane ok 40tys km i napisów niestety już brak no ale mam trzy rolki. Znajomy mechanik powiedział mi że po ok 20-30 tys napisów na pasku ma prawo już nie być i wie to ze swojej praktyki. Nie wiem ile w AFNie jest rolek ale jedna widzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie widziałeś paska po 120 tkm. Jeśli mam go jeszcze w piwnicy to może ci fote zrobię :D

A co do firmy, to sam kupowałeś pasek czy mechanik? Jeśli ty kupiłeś GATES-a a siedzi BOSH-a to coś nie teges jest. Ale jeśli mechanik kupował sam , to raczej powinno byc OK. Kupił taki, jaki był akurat dostępny w sklepie. Zreszta pasek wygląda na w miarę nowy.

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasek byl napewno wymieniony moze ci go zżera(zle prowadzenie paska)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasek wygląda na wymieniany

 

 

Popieram na moje oko też wygląda na wymieniony a te nitki tak fabrycznie wystają:P

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne Panowie, to mnie trochę uspokoiliście :) Pasek kupił mechanik. I te włoski :) myślałem że nie powinno ich być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest DOBRZE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I te włoski

Mogą one pochodzić od wygluszenia (gąbki)pokrywy silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności