Skocz do zawartości
marianek59tm

gdzie ma być zamontowana ta guma

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda jak guma drążka stabilizatora przedniego. Czyli jest to element zawieszenia. Powinny być dwie takie.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stabilizatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to guma stabilizatora, są dwie takie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jeszcze byłbym wdzięczny jakbyście mi powiedzieli w którym miejscu na drążku stabilizacyjnym to ma być umieszczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdziesz pod autko to napewno zauważysz :) Są dwie-jedna z prawej strony drążka,druga z lewej.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się po temat .Da się tą gume wymienić bez sciągania stabilizatora ,czy ona jakoś jest przecięta i nie trzeba ja wsuwać zaczynając od koncówek stabilizatora?.Z góry dzięki za odpowiedz.PozdraVWiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym foto kolegi który załozył temat widac wyrznie ze jest przecietawiec wystarczy odkrecic blachy trzymajace i troche odgiac i ja wymienisz bez problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ona z jednej strony rozcięta co ułatwia montaż. Problem może się pojawić przy dokręcaniu metalowej opaski :)

 

stab.th.jpg

 

9 - wkładka gumowa stabilizatora

15 - opaska

 

wkładka niby się różni numerem katalogowym prawa 357411313A lewa 357411314A ale w rzeczywistości nie widziałem żadnej różnicy :)

Edytowane przez adams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez opuszczania sanek na dół ani rusz, bo nie podniesiemy tej opaski trzymającej tą gumę od góry.

 

Więc kolej rzeczy jest taka:

 

1. odkręcić śrubkę tej metalowej opaski.

2. odkręcić łącznik stabilizatora (ten przy wahaczu) żeby móc ruszać sobie stabilizatorem.

3. odkręcać śruby sanek powoli, jednocześnie podpierając sanki lewarkiem, żeby nas nie zabiło.

4. podnieść tą blaszkę do góry, zapamiętać ułożenie gumki i wydłubać ją.

5. i teraz nie klnąć za głośno, tylko próbować nadziać nową gumkę w odpowiedni sposób przed chwilą zapamiętany.

6. tutaj nieoceniona pomoc 2 osoby do kręcenia stabilizatorem (góra-dół/przód-tył), chyba że montujący ma ze 4 ręce i robi w kanale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem te gumy i szczerze powiem ze niejest tak łatwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wymieniałem te gumy i szczerze powiem ze niejest tak łatwo

 

jeśli odkręcisz łączniki stalilizatora to jest bardzo łatwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez opuszczania sanek na dół ani rusz,

no raczej sie chyba da bez opuszczenia sanek tylko wiecej gimnastyki i pomyslec trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no raczej sie chyba da bez opuszczenia sanek tylko wiecej gimnastyki i pomyslec trzeba

Nie da się. Za mało miejsca żeby bez ingerencji w śruby sanek wymienić te gumy. Nie trzeba ich odkręcać, tylko poluzować tylne śruby (te przy gumach) i opuścić trochę w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opis jak to zrobić, wystarczy tylko wejść do warsztatu i poczytać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no raczej sie chyba da bez opuszczenia sanek tylko wiecej gimnastyki i pomyslec trzeba

 

Nie da sie, bo bez opuszczenia sanek nie podniesiesz tej blaszki dociskającej gume od góry, a co za tym idzie nie wydłubiesz gumy, a o założeniu nowej nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem bez opuszczania sanek ale nie powiem że to było łatwe była ostra gimnastyka w kanale oczywiście z czujnikiem (czyt. młotkiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności