Skocz do zawartości
Gość derg

Przerobienie automatycznej na manualna ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość derg

No wiec pytanie takie jak w temacie. Moja skrzynia automatyczna chyba juz kończy swoj zywot i jezeli wyjdzie mnie duzo naprawa to zastanawiam sie czy nie lepiej kupic uzywana skrzynie manualna i wsadzic do paska moze ktos mi powie jakich czesci potrzebowalbym i czy duzo z tym zachodu?

 

Passat b5 1.9tdi 110KM 98r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcino

Witam, ten temat poruszany był kiedyś na http://www.automat.pl - generalnie gra jest nie warta świeczki. Remont automatu w dobrym warsztacie będzie kosztował cię okolo 4 tys - dobrze zrobiona przekładka myślę, że tyle samo...nie chodzi tylko o zakup skrzyni manualnej (kupując np. na allegro też nie wiesz co trafisz).

najważniejszą rzeczą jest zmiana komputera sterującego pracą silnika (wcześniej miałeś taki współpracujący z automatem) i odpowiednie połączenie go z ze skrzynią manualną. wymaga to ogromej wiedzy (czyli tylko ASO i dobre warsztaty) a wiedza wiadomo kosztuje.

 

jak wyżej-ja bym proponował naprawę w dobrym warsztacie - w Warszawie dają nawet rok gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość derg

dzieki za odpowiedz , troche tez teskni mi sie do manualnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie chce zakładać nowego tematu, oglądałem wczoraj Passata po zmianie skrzyni z automatu na manualna, biegi wchodziły dość dziwnie podobnie jak w mojej obecnej vectrze B do tego skrzynia dosyć hałasowała.

 

Teraz nasuwa mi się pytanie czy można taką podmianę zrobić dobrze? Czy może odpuścić sobie to auto i szukać innego. Dodam że cena jest dosyć atrakcyjna bo 25tys za 2004 Passat 1,9TDI 100km po chipie na 130km 250 000 przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Ci zrobić tak jak napisał MARCINO wyżej czyli fachowo naprawić skrzynię a potem odowiednio dbać o nią. Ja mam passka 2001 r automata 1,9 tdi 130 kucy i skrzynia nigdy nie była wymieniana ani nawet naprawiana czy coś w tym stylu. A mam na zegarach autentycznie 310 000 km przelatane i skrzynka nawet nie jęknie. Osobiście bym się nie bawił w wymianę na manuala. Dla mnie to strata energii bo w manualu trzeba używać dwóch nóg a nie jednej :jasne

Edytowane przez latinoo_80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko auto już ma zmienioną skrzynię rok temu, od tego czasu zrobiło ok 65tysięci także dosyć dużo, ale podobno od początku chodziło głośno bo "fachowcy" nie założyli jakiegoś wygłuszenia czy czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuję Ci zrobić tak jak napisał MARCINO wyżej czyli fachowo naprawić skrzynię a potem odowiednio dbać o nią. Ja mam passka 2001 r automata 1,9 tdi 130 kucy i skrzynia nigdy nie była wymieniana ani nawet naprawiana czy coś w tym stylu. A mam na zegarach autentycznie 310 000 km przelatane i skrzynka nawet nie jęknie. Osobiście bym się nie bawił w wymianę na manuala. Dla mnie to strata energii bo w manualu trzeba używać dwóch nóg a nie jednej :jasne
Sorki pan_pawel. Zapomniałem dodać, że to podpowiedź dla derg_a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz nasuwa mi się pytanie czy można taką podmianę zrobić dobrze? Czy może odpuścić sobie to auto i szukać innego. Dodam że cena jest dosyć atrakcyjna bo 25tys za 2004 Passat 1,9TDI 100km po chipie na 130km 250 000 przebiegu.

 

Ja bym darował sobie to auto :/ Ty zrobisz jak zechcesz.

od początku chodziło głośno bo "fachowcy" nie założyli jakiegoś wygłuszenia czy czegoś takiego.

Jakieś bajki sprzedający opowiada. Skrzynia ma być niesłyszalna i tyle.

 

Poczytaj (chyba, że już to zrobiłeś) ten wątek: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=14021 ewentualnie podpytaj w tym: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=25364&highlight=egzemplarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytaj (chyba, że już to zrobiłeś) ten wątek: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=14021 ewentualnie podpytaj w tym: http://forum.vw-passat.pl/showthread...ht=egzemplarza

 

tematy już znam, auto nie jest z ogłoszenia tylko od znajomego mojego znajomego, facet ma dług i chce go spłacić autem.

 

ogólnie auto nieciekawe, golas zupełny ale cena atrakcyjna jak za ten rok 2004 - 22tys zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpuściłem sobie to auto, wole kupić zadbane i starsze niż nowszego trupa golasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności