Skocz do zawartości
Arturo 007

Immobilizer awaria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukałem tego wątku na forum ale nic nie udało mi się znaleźć.

 

Dziś byłem na Vag-u w serwisie ponieważ ostatnio mój passat po zapaleniu silnika gasł ale po kilku próbach udało się zapalić.

Niestety serwis poinformował mnie że mam uszkodzony immobilizer i muszę go wymienić razem z kolumną kierownicy. Koszt naprawy 4 500zł.

Czy ktoś z was już robił coś takiego (podobno często się psują immobilajzery w paskach) i czy faktycznie to tyle kosztuje :eek:

Edytowane przez Arturo 007
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy tym odpaleniu mruga kontrolka swiec zarowcyh lub swieci kontrolka kierownicy>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

szukałem tego wątku na forum ale nic nie udało mi się znaleźć.

 

Dziś byłem na Vag-u w serwisie ponieważ ostatnio mój passat po zapaleniu silnika gasł ale po kilku próbach udało się zapalić.

Niestety serwis poinformował mnie że mam uszkodzony immobilizer i muszę go wymienić razem z kolumną kierownicy. Koszt naprawy 4 500zł.

Czy ktoś z was już robił coś takiego (podobno często się psują immobilajzery w paskach) i czy faktycznie to tyle kosztuje :eek:

tutaj masz cały temat i pomoc w załatwieniu problemu w dużo mniejszych kosztach : http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=32934

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie przez chwilę mruga kontrolka świecy żarowej

Nawet mam adnotację z serwisu że znaleźli błąd świecy żarowej na 3-cim cylindrze.

 

Trokadero -dzięki za link do tematu.

 

Czy ktoś naprawiał samochód u tego gościa z Wawy ?

Edytowane przez Arturo 007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktos naprawial taka usterke w okolicach wroclawia?

moze kogos polecic?

Edytowane przez olekot13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arekpassat05

Witam

 

Miałem ten sam problem. Byłem dziś w salonie okazuje się że to wada fabryczna i wymieniają to. Ja płacę tylko za robociznę. Więc polecam odwiedzić serwis.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim ASO wymieniają na ich koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam taki problem ze jak przeprecam kluczyk to wogole nie swieca zadne kontorkli i nie włacza sie nawet nawiew w aucie, a czasami jak zajazy to odpale i gasnie a jeszcze troche inna sytuacja z tym zwiazan po przekreceniu kluczyka kontrolki sie powoli rozżarzają po chwili zajarzą i odpalam i gasnie .... dzisiaj stalem chyba pol h pod sklepem i nie moglem odpalic az wkoncu tato przyjechal po mnie ale jakos zajazyl po pol h ... prosze odpiszcie na priv co to moze byc i jakie koszty naprawy u mechanikow nie w servisach ... dziieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

Miałem ten sam problem. Byłem dziś w salonie okazuje się że to wada fabryczna i wymieniają to.

 

wymieniają wymieniają. jakiś czas temu mój pasek był w aso w uk (wymiana pompowtrysków) i tez wymienili immo i blokade kiery.

nic mi o tym nie powiedzieli (dowiedziałem sie jak sprawdziłem numery na fakturze) nie wiem czy była jakaś akcja serwisowa.

rachunek był 0.00

podjedz do aso i popytaj

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.

 

Zamieszczone przez Arekpassat05

Miałem ten sam problem. Byłem dziś w salonie okazuje się że to wada fabryczna i wymieniają to.

wymieniają wymieniają. jakiś czas temu mój pasek był w aso w uk (wymiana pompowtrysków) i tez wymienili immo i blokade kiery.

nic mi o tym nie powiedzieli (dowiedziałem sie jak sprawdziłem numery na fakturze) nie wiem czy była jakaś akcja serwisowa.

rachunek był 0.00

 

Cześć mam Pytanko na jakiej podstawie wymienili Ci pompki ??? Miałeś już autko totalnie niezdolne do jazdy-laweta czy jakieś błędy na kompie ???? Mieszkam w UK mam przebieg 94 000 mil i miałem już kilka razy błąd sporadyczny w VCDS.....takze wolałbym to wymienić....Pozdrawiam

 

A co do immo to aby usunąć tę usterke należy wymontować kolumnę kierowniczą, jest to bardzo proste zajmuje około 30-45 minut w zależności od umiejętności....niestety sam tego nie zrobisz. Na samym dole kolumny kierowniczej jest taka czarna puszka, koleś który to robi - małopolska bierze za to 420 zł i daje gwarancje na następne 200 tys. km...czy to wróci nie mam pojecia miałem ten sam problem ale usunąłem go i jest GIT. Koszt wysłanie do PL i z powrotem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć mam Pytanko na jakiej podstawie wymienili Ci pompki ??? Miałeś już autko totalnie niezdolne do jazdy-laweta czy jakieś błędy na kompie ???? Mieszkam w UK mam przebieg 94 000 mil i miałem już kilka razy błąd sporadyczny w VCDS.....takze wolałbym to wymienić....Pozdrawiam

 

witam. na jakiej podstawie hmm autko zdechło na autostradzie. oczywiście laweta.

samochód ma do serwisu trafic na lawecie i musi miec odpowiednie błędy(nie pamietam jakie poszukaj na forum bylo juz o tym)i oczywiście pompi musza być orginalne. ja miałem wtedy 74 tys mil

pozdrawiam smok

 

tu masz linka poczytaj

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/88397-Pompowtryski-SIEMENS-do-VW-2.0TDI-REGENERACJA-!!!?highlight=pompowtryski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podpinam pod vaga auto to nie pokazuje mi zadnego bledu w immo, jedyny blad to w silniku czujnik ETS uszkodzony, mam pytanie ten czujnik jest od ABS-ów ? bo czasami cos mi swiruja ;/;/

 

---------- Post added at 14:25 ---------- Previous post was at 14:24 ----------

 

aha i jeszcze jedno czasami jak przekrecam kluczyk nic sie nie dzieje nie swieca sie zadne kontrolki i auto nie odpala ;/ wyczytalem ze to immo ale nie pokazuje zadnego bledu w vagu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie dzieje w passatach B6 a nie jak w twoim przypadku passacie B5.......zmien forum....

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam passata b5 po lifcie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

st

aha i jeszcze jedno czasami jak przekrecam kluczyk nic sie nie dzieje nie swieca sie zadne kontrolki i auto nie odpala ;/ wyczytalem ze to immo ale nie pokazuje zadnego bledu w vagu

 

 

stacyjka a raczej wkład (chyba)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej odlaczyc zasilanie na odblokowanej kolumnie (jesli nie dziala rozblokowac recznie) i po problemie nigdy sie

nie zbokuje jedyny feler mruga pare razy kolo kierownicy w liczniku na zolto przy zamykaniu .Czas naprawy jesli nie trzeba rozbierac 15s

Edytowane przez pipens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności