Skocz do zawartości
rafikw210

czujnik wału korbowego

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy mój passat posiada taki czujnik wału i czy ten czujnik moze miec wpływ na rozruch silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ci chodzi o wałek rozrzadu bo jesli o wał korbowy to chyba najwyzej czujnik obrotów dla obrotomierza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to czujnik położenia wału :) Jest to czujnik działający na zasadzie zjawiska halla (magnetycznie)-sygnał kątowego położenia wału oraz obliczony na jego podstawie sygnał prędkości obrotowej.Bez tych sygnałów sterowanie silnikiem może być niepoprawne.Steruje kątem zapłonu i wtryskiem paliwa.Pzdr.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nadal niewiem czy posiadam taki czujnik a mój passat to disel i jest starszy od waszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma taki czujnik....czujnik uszkodzony-nie odpalisz auta, lub jak pracuje to momentalnie gasnie....nie ma opcji pracy w trybie awaryjnym przy uszkodzonym tym czujniku

vag ci podpowie czy uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnij pod VAG'a to się dowiesz czy jest OK.A w aucie napewno go masz :D Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo jesli o wał korbowy to chyba najwyzej czujnik obrotów dla obrotomierza

Może coś więcej na ten temat napiszesz? Albo screen z ETKI, chętnie zobaczę ten czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno posiadasz kazde auto taki czujnik ma

 

---------- Post added at 19:46 ---------- Previous post was at 19:44 ----------

 

Może coś więcej na ten temat napiszesz? Albo screen z ETKI, chętnie zobaczę ten czujnik.

 

mi chodziło własnie o czujnik halla tylko zapomiałem nazwy

Edytowane przez bimbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to gdzie jest ten czujnik w obudowie skrzyni ? czy jakis syf na tym czujniku moze powodowac ze auto zle odpala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to przy silniku od strony rozrządu,a syf nie może powodować zakłóceń bo to jest czujnik indukcyjny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten czujnik powinien sie znajdowac na kole pasowym (strona od rozrzadu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku zmienialem rozrząd tam przy kole niemam czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To popatrz dokładnie,napewno masz :) Akurat jestem w pracy więc nie podeślę Ci fotek,ale może kto inny będzie miał.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik jest zamontowany w bloku silnika i czyta sygnały z pierścienia umiejscowionego na wale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik 2e w passacie b3 też ma taki czujnik ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam Passat B6 ostatnio oddałam go do mechanika stwierdzone zostało wymiana czujnika wału korbowego, który znajduje się w skrzyni biegów. Po wymianie okazało się że trzeba wymienić koło dwumasowe. Dwa elementy zostały wymienione i po tym zdarzeniu warsztat walczył żeby samochód uruchomić. Został wgrany ponownie program do sterownika.Po tych zabiegach auto udało się uruchomić jednak po przejechaniu kilku km samochód traci moc i odzyskuje ją dopiero po zdjęciu nogi z gazu. Pragnę nadmienić iż komputer pokładowy nie wykazuje błędu. Prosimy o pomoc co dalej można zrobić i jak to naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności