Skocz do zawartości
Knapciu

Wymienić AAZ na AFN! Czy osprzet pasuje??

Rekomendowane odpowiedzi

No to zaczynamy. W swoim pasku mam troszke roboty ze silnikiem, ale zastanawiem sie czy by czasem nie wymienić silnika z AAZ 75KM na AFN 110KM. i mysłame zeby kupic blok z głowica turbem wtryskami.

Ale nie weim czy alternator, skrzynia biegów, sprężarka do klimy, pompa wody (nową mam do 75KM), pompa wspomagania, poprostu czy podzespoły będa pasowały z AAZ do AFN i jak bedzie wkładany komputer to czy bedzie trzena duzo z instalacją el. przerabiać? Bo przy okazji wsadził bym el.licznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inne sterowanie turbo,potrzeba wymiany pedału gazu, dołożenie kompa. Bedzie pasować klima i alternator,sprawdz na forum jak ze skrzyniami biegów, bo ta z aaz ma chyba inne przełożenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Moim zdaniem duża rzeźba, lepiej i taniej będzie kupić kpl afn z elektryką, kompem, turbiną, pompą wtryskową niż dokupować wszystko do gołego silnika. Elementy typu alternator, pompa wody, kompresor, magiel będą pasować. Poszukaj był już temat na temat swap-u na afn

 

pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie nie moge sie go doszukać. znalazłem ae w b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego nie szukałem bo to z 90 na 110 a wiem juz ze te silniki sa podobne. co z 75 a 110tego raczej ne ma ale dzieki wielki to tez poczytam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie jestem w trakcie dokładnie takiej operacji. Wkładam AFN z B5 i jest z tym trochę problemów wynikających z tego, że B5 ma silnik montowany wzdłużnie i takie rozwiązanie odradzam, raczej z czegoś z silnikiem poprzecznym najlepiej passat B4, ale także golf czy sharan. Alto co jest potrzebne do przekładki to: kompletna instalacja elektryczna silnika do samej skrzynki bezpieczników, pedały, oczywiście osprzęt typu turbina, pompa wtryskowa, itercooler, obudowa filtra z przepływką, wszystkie elementy podciśnieniowe (min. sterowanie turbiny). Alternator pasuje po małych przeróbkach obudowy (z tym, że ja miałem auto bez klimy więc możliwe, że również inaczej mocowany alternator), pasuje też pompa wody, sprężarka klimy, skrzynię założyłem swoją od AAZ, ale musiałem zmienić koło zamachowe również na to od AAZ. Licznik zostawiłem stary (z obrotomierzem na linkę bez MFA). Jeszcze tylko nie wiem jak to się wszystko zachowa bo jeszcze go nie odpaliłem.

I zapraszam tutaj:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=656082#post656082

Pozdrawiam :vw:

 

I jeszcze pompa wspomagania też pasuje.

Edytowane przez milus09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem ałasnie ze z b5 to jest za duzo roboty bo kumpel ma takiego i z podłuznym silnikiem to ja sie nawet nie bawie w gre wchodzi tylko poprzeczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
Zupełnie inne sterowanie turbo

 

Wystarczy wpiac n75,wiec nie tak zupełnie inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej jednak sprzedam swojego paska z zalem i zakupie sobie to co chce bez zadnego gadania i przerabiania. z miłą chęcia bym zrobił tego swapa al fundusz tgo nie pozwoli a po 2 potrzebuje samochodu prawie cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności