Skocz do zawartości
asik82

Automatycznie podnoszona klapa SEDAN

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wiem możne ktos gdzie mozna kupic odpowiednio kilka razy możniejsze silowniki klapy sedan,podobno to w zupelnosci wystarczy by podniesc klape samoczynnie .efekt murowany po otwieraniu z pilota.

 

A WYGLADA TO TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na ebay:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dołączam się.

jakie oznaczenie siłowników by pasowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na filmiku własnie widzac ze nei ma tam zadnych spręzyn tylko normalne teleskopy gazowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem ten temat jakis czas temu i z tego co pamietam to pasuja zawiasy od jakiegos audi, bylo troche o tym na forum

 

Edytowane przez rogalik17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nic podobno sie nie przerabia 20 minut wymiana silownikow i klapa sie podnosi a kopara opada.

Kurde tylko jak tego szukac .......hm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym filmiku pisze, ze sa wstawione sprezyny(silkowniki) od nowej audi a6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie a moze ktos wie z jako sila dzialaja orginaly chodzi o Sile wypychania w Newtonach .tu mam taka stronke moze ktos sie bardziej zna .....

http://www.autoakcesoria.com.pl/pl/sklep/sprezyny_gazowe/allrows,58,query,,order,,desc,,offset,30,eqor,.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny patent. Będę śledził wątek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ... fajny bajer ... Panowie jak ogarniecie temat to jakis manual by sie przydal :)

Zamykac tez by mogla sie sama :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu widac wiecej

podobno jak wyczytalem to kupujac silownik podaje sie jego moc wypychania i dlugosc uchwyty pasuja bo sa podobno uniwersalne

Edytowane przez asik82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie a moze ktos wie z jako sila dzialaja orginaly chodzi o Sile wypychania w Newtonach .tu mam taka stronke moze ktos sie bardziej zna .....

http://www.autoakcesoria.com.pl/pl/sklep/sprezyny_gazowe/allrows,58,query,,order,,desc,,offset,30,eqor,.html

Proszę bardzo:

Sprężyna gazowa pokrywy bagażnika

- Siła wyrzutu [N]: 520

- Suw [mm]: 100

- Średnica zewnętrzna 1 [mm]: 8

- Średnica zewnętrzna 2 [mm]: 18

- Ciężar [kg]: 0,181

- Wymagana ilość: 2

- Długość [mm]: 280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A ja mam taką stronkę - można sobie powybierać parametry i zamówić:

http://www.springmasters.pl/sprezyny_gazowe/sprezyny_pchajace.html

 

 

Robiłem tak u siebie (sugerując się tym linkiem) i, i nic nie wyszło. Dorobiłem nawet na dwie strony. Sprężyny ze starej wersalki ;-) . Były za słabe by unieść klapę. Więc temat sobie odpuściłem.

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, to spoko bo tez miałem w planach tak zrobić:) Chyba że sprężyny od audi a6 są jakies mocne i dają radę, tak jak jest to podane numerami części.

Bo nikt tego nie sprawdził że takie mocniejsze teleskopy zdadzą egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczesniej nie obejrzałem filmu, patent fajny, bo montuja to za dopłata kolo 400 zł w nowej A6,

-plusy efektownie wyglada, pozatym wygoda

-po 8 tys km i 10 msc uzytkowania klapa zaczyna tylko odbijac, ale to sprawa gwarancyjna (przetestowane w A6)

 

siłowniki, te sprezyny(pod oslona jest) chyba tylko je nalazy kupic, tak to wyglada w A6

Edytowane przez wojtekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma pojęcie jak ustawić w module komfortu (1C0 959 799 B) zwalnianie zamka tylnej klapy za pomocą środkowego przycisku na pilocie lub przycisku na drzwiach kierowcy (sedan, 3BG)? Chodzi mi o to, aby po naciśnięciu jednego z w.w. klapa automatycznie zwolniła się z zaczepu i odskoczyła do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś ma pojęcie jak ustawić w module komfortu (1C0 959 799 B) zwalnianie zamka tylnej klapy za pomocą środkowego przycisku na pilocie lub przycisku na drzwiach kierowcy (sedan, 3BG)? Chodzi mi o to, aby po naciśnięciu jednego z w.w. klapa automatycznie zwolniła się z zaczepu i odskoczyła do góry.

 

Chyba nie zrozumiałeś tematu, tutaj chodzi o to żeby dało się to zrobić mechanicznie. To nie jest kwestia zaprogramowania modułu, nie ma takiej opcji kodowania bo jest to nie możliwe od strony elektronicznej/elektrycznej.

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności