Skocz do zawartości
Dan266

Komunikat - AFS inoperative! See owner's manual

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek wykasuj błąd i poczekaj do kolejnego wyświetlenia kontrolki.

Jeśli będzie się powtarzać błąd, sprawdź wszystkie styki i okablowanie-czy nie jest nic zaśniedziałe i przy ponownym błędzie rozglądaj się za tym silniczkiem do skrętu soczewki-najlepiej szukać rozbitej lampy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś firma od xenonów, co nazbierała trochę tych silniczków. Z Poznania chyba. Jest gdzieś info na tym forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wysogotowie przy centrum likwidacji szkód jest koleś, który handluje soczewkami i częściami reflektorów-myślę, że u niego będą osiągalne takie silniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak to.

Ale czujnik może być OK.

Może być luz na "fasolce" - słabo przykręcone to cięgno od silniczka do koszyka ksenonu.

Może być też źle wyregulowane położenie lewo prawo na tym cięgnie/fasolce i nie ma właściwego zakresu ruchów.

U mnie już tylko przy za niskim napięciu akumulatora potrafi się jeszcze pojawić ten błąd :)

Takie to dziadostwo jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten błąd pojawił się, kiedy poluzowała się plastikowa srebrna nakładka z soczewki (źle złożona lampa po regeneracji) i przez tę nakładkę był utrudniony ruch lewo-prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie ten błąd pojawił się, kiedy poluzowała się plastikowa srebrna nakładka z soczewki (źle złożona lampa po regeneracji) i przez tę nakładkę był utrudniony ruch lewo-prawo.

 

Tak właśnie. Czyli brak pełnego zakresu lewo-prawo w takim przypadku.

Tolerancja nie jest za duża.

Komputer sprawdza w ten sposób, że najpierw obraca do skrajnego położenia, tj. zewnętrznego. A następnie odlicza tym silnikiem krokowym jadąc do środka i oczekuje po odpowiedniej ilości kroków na sygnał z czujnika położenia "środek" (to właśnie ta płytka z czujnikiem Halla a magnes jest na plastikowym uchwycie przykręconym do koszyka z boku). Jeżeli w pewnej tolerancji się nie zmieści, to zgłasza błąd.

Więc w przypadku przykręcenia trochę nie w tym miejscu, już mu się nie zgadza. Jeżeli coś blokuje ruch do skrajnego zewnętrznego położenia, to odległość do środka wychodzi już inna i też błąd. Jak jest luz na połączeniu cięgna tego silniczka, to też wychodzi inna "odległość", itd., itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc u mnie błąd 02628 - Sensor for Swivel Module Position; Right okazał się uszkodzony właśnie ten czujnik

2017-04-18 17.42.08.jpg

 

Udało mi się go kupić za 50 zł a kwestia przełożenia to 15 minut. Cięgno do lampy skręciłem po środku, i po wykasowani błędów pełne testy i wszystko już jest dobrze. Żadnego błędu. Udana naprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawosci zapytam, jak sie fachowo nazywa ten czujnik lub jakie ma nr bo nigdzie nie moge go odszukać

ten link z allegro co podawałes troszke wyzej to raczej nie jest chyba to, przynajmniej ta płytka wygląda nieco inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem tamten post bo wprowadzał w błąd. Faktycznie to cos innego było. W lampie jednak znajduje się właśnie taki czujnik wg mnie to czujnik halla. Dokładnie taki jak na zdjęciu bo to zdjęcie ja robiłem. Jest on chyba integralny z mocowaniem.

[ATTACH=CONFIG]152731[/ATTACH]

 

Niestety etka nie rozrysowuje dobrze tych lamp wiec problem bedzie z numerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewaliłem alle i pod żadnym chasłem nie znalazłem ani halla ani czujnik afs ani inaczej, jedynie wpisując soczewka jest on, bo chyba jest zintegrowany z nią w jedna całośc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro teraz to znajdziesz jako silniczek. Mój znajomy ma też takie coś ale chce 100zł. Mi się udało kupić za 50 od innego a ten chce 100. Jeśli chcesz to mogę Ci kupić. Jednakże na allegro cały silniczek za te pieniądze kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj pojawiła się kontrolka i wyświetliło 'AFS..', na szczęście winowajcą okazała się przepalona H7 w prawej lampie doświetlająca zakręt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc u mnie błąd 02628 - Sensor for Swivel Module Position; Right okazał się uszkodzony właśnie ten czujnik

[ATTACH=CONFIG]152731[/ATTACH]

 

Udało mi się go kupić za 50 zł a kwestia przełożenia to 15 minut. Cięgno do lampy skręciłem po środku, i po wykasowani błędów pełne testy i wszystko już jest dobrze. Żadnego błędu. Udana naprawa.

 

Jesteś w stanie przeczytać oznaczenie na tym halotronie (ten czarny)? Taki element prawdopodobnie można kupić za kilka zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak to jest z tym ustawianiem sie automatycznie tzn jak wlacze zapolon to lewa lampa leci w lewo pozniej w prawo a jak odpale auto to prawa lampa robi ten sam ruch prawo i lewo a pozniej obie dol, gora oczywisice mam blad afs z lewej strony, ale co ciekawe po usunieciu bledu ustawiaja sie i blad znika do ponownego odpalania auta

Edytowane przez robert_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz uszkodzony czujnik w którejś lampie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcds pokazuje cały czas na lewą stronę . Rozumiem że czujnik to jest to zdjęcie co wyzej kolega wstawił. Ale tak na marginesie samopoziom prawidłowo powinnien się zacząć na zapłonie czy po odpaleniu auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączasz zapłon podnosi ci lewą lampę, potem robi test, wyłapuje błąd i opuszcza lewą lampę. Tak zrozumiałem z twojego opisu. W Katowicach jest dobry magik od xenonów

http://xenon-ekspert.pl/

zagadaj z nim czy i za ile ci ogarnie temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak włączasz zapłon podnosi ci lewą lampę, potem robi test, wyłapuje błąd i opuszcza lewą lampę. Tak zrozumiałem z twojego opisu. W Katowicach jest dobry magik od xenonów

http://xenon-ekspert.pl/

zagadaj z nim czy i za ile ci ogarnie temat

 

Dziekuje bardzo jestem juz umowiony na piatek i zrobi od reki:-) czujnik pochylenia do naprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie, muszę wymienić moduł skrętu:( do trzech śrubek jest bezproblemowe dojście, Zastanawia mnie tylko ta jedna śrubka do tej nie ma dostępu ja nie wiem czy ona jest gdzieś w kręcona, parę osób już rozkręcało lampy także pytanie do nich, Moim zdaniem ta śrubka trzyma tylko płytkę moduł skrętu ale mogę się mylić, prawa lampa wali błędem o awarii modułu skrętu soczewki162ef7af714fc749cab1c7d9cc4df64b.jpgd72530139f7aadd6c69bcf6dab2e46b6.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Śrubkę, którą zaznaczyłeś, to regulacja. Zaznacz flamastrem jej położenie, jeżeli będziesz musiał tą płytkę wyjmować.

Cały silniczek z tą plastikową ramką się demontuje z lampy:

Cięgno od silnika odkręcasz od koszyka lampy. Następnie odkręcasz plastikowy uchwyt od reszty lampy. Jest zdaje się na trzy śrubki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności