Skocz do zawartości
darekhero

Odgłos uchodzenia powietrza przy dodawaniu gazu, gdzie problem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam passata B5 1.9 TDI 110 KM 98r.

A problem polega na tym, że w momencie gdy chcę nagle przyśpieszyć i wcisnę pedał gazu do końca to słychać jak by gdzieś pod maską, albo jakoś tak podemną uchodziło powietrze. I to jest tylko podczas dodawaniu gazu jak jadę, jak stoję i dodaję gazu to nie ma tego. Wychodzi na to, że w momencie gdy ma jakiś opór czy coś to wydaje taki dźwięk. I nie wiem czy przez to moc nie spada, czy nawet więcej pali.

 

Dziękuje z góry za pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz weze dolotu i turbine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak się zastanawiam czy to nie coś z turbiną, to syczenie to przy ok 2000 obr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób logi dynamiczne i wrzuc na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A turbinę sprawdzić, to znaczy wyjąć i zanieść do serwisu czy jest jakiś inny sposób?

 

---------- Post added at 12:47 ---------- Previous post was at 12:46 ----------

 

A znaczy się ma pojechać do serwisu, żeby go podpięli pod komputer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darekhero sprawdź czy nie masz gumek popękanych(łączniki rur). U mnie była pęknięta na złączeniu rury doprowadzającej powietrze pod ciśnieniem(nie wiem czy dobrze to ująłem ale wybaczcie znam sie tak na mechanice jak ksiądz na rodzinie). Przy mocnym dodawaniu gazu było słychać uchodzące powietrze(syczenie).

Pozdrawiam i szybkiego rozwjązania problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kopci Ci przy tym?? u kolesia było podobnie syczał jak "gwint" :) przy przyśpieszaniu no i kopcił, okazało się że był pęknięty kawałek gumy łączącej kolektor dolotowy z z tą plastikową rurą która jest od intercolera. Najlepiej to sprawdzić we dwójkę jeden dodaje gazu a drugi sprawdza właśnie te gumy od intercolera czy twardnieją no i przy okazji czy nie ucieka powietrze.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
okazało się że był pęknięty kawałek gumy łączącej kolektor dolotowy z z tą plastikową rurą która jest od intercolera.

racja w tym może być problem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi jak tylko znajdę chwilkę pójdę sprawdzić i napiszę co było przyczyną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie taki sam problem mialem, - pekniety byl lacznik gumowy rury i kolektorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie mogę dodać nowego wątku to postanowiłem tutaj dodać.

 

Witam, od kilku dni mam jakiś dziwny problem z turbiną. Mianowicie jak sobie jadę tak ok godziny to nagle w aucie nie działa turbina. Jeżdżę, wyprzedzam ładnie działa, a po jakimś czasie zero przyspieszenia i nie mam pojęcia czym to spowodowane. Raz tak się stało jak jechałem drogą asfaltową, następnie taką kamienistą z błotem i wyjeżdżam stamtąd i turbina nie reaguje.

 

Proszę o pomoc,

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno cos powiedziec moze byc kilka przczyn, auto wpada w tryb awaryjny albo cos ,moze kirownice sie blokuja albo zaworek n75 najlepiej podjedz do kogos co ma vag-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mianowicie jak sobie jadę tak ok godziny to nagle w aucie nie działa turbina. Jeżdżę, wyprzedzam ładnie działa, a po jakimś czasie zero przyspieszenia i nie mam pojęcia czym to spowodowane
...... N75? dosc czesta zmora wlascicieli passatow ... :(

i jeszcze niech zgadne : jak wylaczysz auto to ponownym odpaleniu juz wszystko ok?

a spradz czy ci sie zawiesza na wyzszych odbotach.... ja stawiam na N75(skurczybyk lubi uprzykrzyc zycie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się jak odpale ponownie to już wszystko ładnie działa.

A ja nie bardzo wiem co to jest N75 :) Mógłby ktoś mi napisać byłbym bardzo wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tylko ten wątek został :D

Trochę pobawiłem się z autem i teraz nie wiem co zrobi..

Problem, był taki, że przy 120km/h przechodził w tryb awaryjny i było zero przyśpieszenia.

Więc:

1.Wyczyściłem turbinę i było dobrze przez jakiś czas.

2.Następnie wyczyściłem zawór n75 ale dalej jechał max 120

3.Wyczyściłem przepływomierz i tak zrobiłem, że musiałem kupić nowy :D

4.I po jakimś czasie w vag-u wyskoczył mi błąd 550, czytałem, że może być wina filtra paliwa więc wymieniłem i dalej nic..

 

I zostałem z takimi problemami:

 

-Samochód w ogóle nie przyśpiesza

-turbina świszczy ale i tak nie czuć jej mocy

-auto chodzi jak traktor (głośno)

-na wolnych obrotach cały czyas chyba turbina świszczy

-przy odpalaniu nie chce zaskoczyć i tak się dławi.

 

Błagam o pomoc. Nie wiem co mam teraz zrobić ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy rozrzadzie to Ty nie grzebal przypadkiem ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie nic przy nim nie robiłem, nawet go nie wymieniłem, choć chyba dawno powinienem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności