Skocz do zawartości
M.G 1979

pomocy samonapinacz paska czy alternator

Rekomendowane odpowiedzi

Mianowicie jak napisalem pasek klinowy "popiskuje wydaje dziwny dzwiek"a do tego dochodzi jeszcze taki dziwny odglos jakby gdzies cos sie tarlo:(.Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz chyba sam musisz zdiagnozowac albo jedzi do dobrego mechanika niech posłucha jak to chodzi i powie co go boli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mam to zdiagnozowac:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpal auto i podejdz do przodu otwórz maske i posłuchaj skad dochodzi pisk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak mam to zdiagnozowac
Kolego nikt przez internet nie słyszy twojego paska. Może to być napinacz lub łożysko napinacza, może to to być sprzęgiełko alternatora lub napinacz paska klimatyzacji. I co ci mamy powiedzieć wszystkie te elementy potrafią popiskiwać. Jeśli sam nie zdiagnozujesz to tylko
jedzi do dobrego mechanika niech posłucha jak to chodzi i powie co go boli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz bylem i sluchalem tak jak by od napinacza ale nie potrafie tego dokladnie zlokalizowac ten silnik jest za glosny rechocze.Dodam ze pasek podskakuje dziwnie na napinaczu i na alternatorze:confused:Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to go wymien bo pewnie to jest przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze nikt nie slyszy mojego paska Jacku to ja wiem :) ale pytam sie moze ktos mial taki problem.Pzdr dla ciebie

 

---------- Post added at 20:49 ---------- Previous post was at 20:45 ----------

 

Rafal ryzyk fizyk jade jutro po nowy ja tez mysle ze to samouciagacz.Pzdr dla ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale pytam sie moze ktos mial taki problem.
Ja miałem podobny i moja diagnoza też była napinacz. Pojechałem do mechaników, posłuchali i wydali diagnozę sprzęgiełko alternatora. Po wymianie sprzęgiełka okazało się że jednak i napinacz szwankuje. Niestety napinacz to koszta w granicach 500 zł pln. Mechanik wiedział że może wymienić całość i po zawodach ale podjął decyzję że wymieni same łożysko napinacza. Koszty się zmniejszyły i dzięki mu za to. Dlatego Marcinie zanim zaczniesz wszystko wymieniać niech fachowcy go osłuchają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja stawiam na sprzęgiełko alternatora (bardzom typowy mankament "Paszczaka"). Już kiedyś pisałem o tym i rdzawym nalocie na obudowie alternatora wokół sprzęgiełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki dzisiaj kupilem rolke napinajaca z tym teleskopem wydalem 163Euro firma INA jutro wymieniam napisze co i jak.Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak będziesz po wymianie bo chyba mam ten sam problem co ty. Rano na zimnym silniku świergoli i to ładnie im większy pobór prądu tym mocniej. Jak się rozgrzeje jest ok. Na mojej rolce napinacza wyczuwam znaczny luz więc też jest do wymiany, ale chyba kupię samą rolkę za 90 zł. A może mi ktoś odpowiedzieć jak w prosty sposób sprawdzić to sprzęgiełko alternatora? Na forum wyczytałem, że w lewo w ogóle nie powinienem go ruszyć-prawda to ?. Ma chodzić tylko w jedną stronę w prawo. Jak zrzuciłem pasek wielorowkowy to kręcę kołem i w lewo i w prawo. Ale w prawo jak zakręcę energicznie i natychmiast przytrzymam to słyszę przez moment jak coś się w środku obraca ale dosyć głośno i z lekkim tarciem ...czyżby sprzęgiełko się kończyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego dokładnie jest tak jak piszesz,jeżeli kończy się kółko alternatora obraca się w dwie strony,a powinno tylko w prawo,koszt wymiany jakieś 150zł.+ 40min. roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio to tak go złapało, że bardzo mocno zaświszczało aż światła przygasły na moment. Po ok 2 sek. już tylko świergoliło lekko. Czyli sprzęgiełko jak nic !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a możecie powiedziec jak wymontowac alternator w AFN'ie dzisiaj zabrałem się za demontaż, ale nie mogłem wyjąc jednej śruby przeszkadzał mi wentylator - da się do wykrecic bez zdejmowania przodu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności