Skocz do zawartości
wild_dave

Sprzęglo!! Proszę o pomoc!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od dwóch miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem VW Passata 1.9TDI (74kW)w wersji Variant (2003r). Niestety jakis czas temu sprzęgło zaczeło "łapać" coraz wyżej i od czasu do czasu sie "ślizgało", więc udałem sie do mechanika, który stwierdził, że trzeba wymienić, ale dodał, że można zmniejszyć ciśnienie i jeździć póki całkiem się nie posypie. Tak też zrobił. Faktycznie, pedał sprzęgła poszedł do podłogi i zaczęło "łapać" przy samym dole. Pojeździłem tak ok 2 tygodni. Kilka dni temu, wsiadając do auta zauważylem, że pedał sprzęgła calkowicie poszedł do góry i łapie na samym końcu :/ Od czasu do czasu sie "ślizga". Jest tam jakaś regulacja tego sprzęgła (oprócz eksperymentowania z ciśnieniem)? Czy faktycznie nie pozostaje nic innego jak wymiana? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Nie kombinuj tylko wymień sprzęgło. Trochę roboty i masz święty spokój. Trochę to kosztuje ale warte to napewno jest.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

mi tez wysoko lapie. Zrobilem nim juz 20 tys i dalej jest to samo i nie zauwazylem zeby sie slizgalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło w passatach jest wysoko (wysoko łapie) to jest we wszystkich modelach - Standard. Regulacji teoretycznie nie ma (sposoby ciśnieniowe na wiele się nie zdają jedynie doraźnie). Jeśli sprzęgło zaczyna się ślizgać to są to oznaki padającej/lub uszkodzonej tarczy sprzęgła, czasem może być nawet uszkodzony zimering i sprzęgło jest bardzo mocno zaolejone (wtedy należy również uszczelnić lub wymienić zimering).

 

No i teraz czasem niektórzy jeżdżą z tym objawem dalej (przez jakiś czas) a niektórzy wymieniają.

 

Ja jednak polecal bym wymienić, zwracając uwagę na resztę elementów sprzęgła które współpracują z nim "docisk-dwumas" zwłaszcza, że skrzyni nie zdejmuje się często polecam wymianę kpl. (wiadomo koszty są spore ale nie powracamy do tematu za jakiś czas).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc! No więc wygląda na to, że szykuje się wymiana! :kwasny:

 

Powiedzcie mi tylko jeszcze na jakiej zasadzie tempomat współpracuje ze sprzęgłem? Pytam, bo jak mechanik zmniejszył ciśnienie to tempomat przestał działać! Po podłączeniu do kompa nie wykryto żadnych błędów a koleś upierał się, że to nie ma nic wspólnego ze sprzęgłem (ciekawe, że jadac do niego jechałem z zalączonym tempomatem :] i wszystko grało). Zaś gdy pedał sprzęgła wywaliło do góry, tempomat nagle ożył! ;) Bądź tu mądry i pisz wiersze! :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie mogę zakładać nowych tematów w dziale, więc mam nadzieje, że mi ktoś pomoże.

 

Sprawa jest tego typu, że znajomy posiada Passata B5 (3B) z 1997r. Silnik 115- konny.

W aucie kończy się sprzęgło. Mechanik stwierdził, że to sprzęgło jest stożkowe i będzie kosztowało 5 tys. zł z robocizną.

Dlatego chciałem się zapytać co to jest za sprzęgło, czy cena jaką podałem jest w miarę rozsądna?

 

Przepraszam, że się podpinam, ale sprawa jest pilna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiego sprzegła miedzy skrzynia a silnikiem jak podałes mze chodzi ci o kolo dwu masowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byliśmy w sklepie to sprzedawca powiedział, że to sprzęgło kosztuje koło 3800 złotych, a z robocizną 5000. Tak powiedziano, pytam, bo jest to troche dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadził trochę, bo do AWT koło dwumasowe - ok. 1600, sprzęgło - ok. 700. Zobacz orientacyjne ceny na Allegro (Sachs lub LUK).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stożkowe?! a co to za wynalazek? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności