Skocz do zawartości
marcin016

Nowa instalacja gazowa a temperatura silnika.

Rekomendowane odpowiedzi

Cze dzisiaj założyli gaz w moim pasku B5 1998 benzyna 1.8 20 V.I tak, wyjechałem z serwisu, jechałem przez miasto.I jak byłem w realu(markecie) patrze na temp a tam 90C.Czy serwisanci mogli coś ustawić żeby była taka temp?Czy coś źle zrobili?Przecież temp powinna być mniejsza.

 

A i jeszcze takie pytanie odchodząc od tematu.Czy da się tak ustawić te lampke pod sufitem tak, że jak wejdę do samochodu to się zaświeci i po kilkudziesieciu sekundach zgasnie?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiesicie ze sie da tak ustawic lampke

a co do temp to moze silnik miałes juz rozgrzany albo czujnik temp sie zepsól albo termostat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A komuś skoczyła tak temp?Bo potem się zmniejszała, było tak z 70-80.

A czy ci serwisanci mogli coś ustawić żeby się silnik szybciej nagrzewał?:D

 

 

A do tej lampki, to jak to ustawić.Na środek wziąć ten "pasek" środkowy od lampki.Bo są 3 możliwości, środek, prawo i lewo.Ta lampka pod sufitem.

Edytowane przez marcin016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 3BG w prawo do końca i wtedy lampka zapala się po wsiądnięciu do auta i po chwili gaśnie ,albo gaśnie po przekręceniu kluczyka .Tak powinno być

A co do temperatury to magicy od gazu wcinają się w kable od czujnika temperatury i może źle się wpieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3B.Jutro sprawdzę czy działa tak jak piszesz Marian.

Jutro rano zobaczę jaka jest temp i jak przejadę parę km.To mogli coś ustawić podpinając lapka pod samochód z tą temperaturą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej lapkiem nie mogli czegoś przestawić.Licznik jest połączony z czujnikiem temperatury i na liczniku tem.rośnie i maleje wraz ze wzrostem i spadaniem tem.silnika,tz.jak silnik stygnie to na liczniku też musi spadać.Jak dalej bedzie wysoka to jedź do magików od gazu,oni naprawdę są magikami.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra.Dzięki Marian.

A przy montażu instalacji gazowej to nic tam nie powinni ruszać przy klimatyzacji?

Edytowane przez marcin016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.Klima nie ma nic wspólnego z LPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

A jeszcze jedno, jaka powinna być taka temp silnika?90st. to nie za dużo?A może w sam raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaką temperaturę uznajecie za normalną w pb?Dla mnie 85-90 to normalna.Moze usprawnili ci samochód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usprawnili czyli?

Tak się pytam czy 90st. to nie za dużo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego na liczniku jest 90st.a w rzeczywistości jest trochę mniej.Termostat otwiera się przy ok.87st. A jak wszystko jest sprawne .tz.termostat,czujnik temperatury itd.to na liczniku będzie pokazywać 90st.

Poczytaj temat.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=3678&highlight=temperatura+silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem i temp 90st. jest odpowiednia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego i jaką doszedłeś z tą lampką w środku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że 90 stopni Celsjusza jest ok. Jak samochód działa prawidłowo, to po pełnym rozgrzaniu taką temperaturę ci powinien trzymać i nie niżej, chyba, że jedziesz po trasie i Ci wiatr chłodzi, to czasem moze opaść. Nie powinno przekraczać 90 stopni, jak jest niedogrzany na krótkim odcinku, to jest poniżej 90 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem do samochodu i przesunąłem do końca w prawo ten włącznik i działa.Jak wyjdę z samochodu to lampka gaśnie po kilkunastu sekundach.A gdy wejdę to się włącza i wyłącza gdy włożę kluczyk do stacyjki.

Edytowane przez marcin016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LPG jest bardziej suchym paliwem od benzyny. Benzyna odparowując pobiera ciepło z komory spalania. Silnik na LPG będzie miał wyższą temperaturę pracy, dlatego ważny jest stan układu chłodzenia (termostat, płyn nie woda, drożność układu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

A jeszcze mam taki jeden mały problem.Jadę a tu nagle coś piknie z deski rozdzielczej.

Nie zdaża się to co chwilę ale czasami piknie raz na jakiś czas.Wiecie o co chodzi z tym pikaniem?

 

A i czy da się coś zrobić z tapicerką, bo jak powoli puszczam sprzęgło to tapicerka drży i to słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ci pika? Zaświeca się jakaś kontrolka? Źródeł pikania może być sporo. Tak samo jak drżącej, trzeszczącej tapicerki. Temat rzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem od czego to pika.Żadna kontrolka się nie świeci.

A zauważyłem, że jak pikneło to na liczniku było 80.Innym razem 60 było i piknęło.

A tapicerka trochę trzeszczy jak się rusza samochodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności