Skocz do zawartości
Gość chadi3

wymiana żaróweczki pokęteł (konsoli) Passat B4 '95

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chadi3

tak jak w temacie, brak podświetlenia poktręteł (cieplo-zimno, 1,2,3,4, i kierunek nawiewu) prosilbym o dokladny opis bo nie zabardzo wiem jak to zrobic.

 

szukalem na forum ale znalazlem nie znalzlem do b4

 

z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B4 jest chyba inaczej, ja rozbierałem całą konsole centralną, nie wiem czy to konieczne ale ja wymieniałem wszystkie lampeczki i poprawiałem źle zamontowane plastiki. Wyjąłem kratki nawiewu i tam są śrubki tak jakby w kanale. Radio i tam też chyba trzeba troszkę rozkręcić i chyba popielniczkę. Ogólnie to się odkręca wszystkie śróbki jakie się znajdzie Hehe! Tam jest jedna żaróweczka z tego co pamiętam, wymieniłem ją ale i tak licho świeci.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale i tak licho świeci.
niestety te swiatlowody co tam sa po latach matowieja i dlatego taki efekt :( ale zaroweczka w B4rce jest tylko jedna w pokretle w srodku od zmiany cieplo-zimno ;) pociąg za pokretlo to czarny plastik zejdzie i bedziesz widziec ze srodek jest dziwny :) bo to sie wyciaga i tam jest jedna zaroweczka :) ale to VWyj tez sie postarał :/ jedna zarowke na caly panel :(:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega Szostek napisal fabryczne oswietlenie jest bardzo slabe i niepodswietla calego panelu nawiewow.

ja u siebie zamontowalem taki zestaw(zestaw nr 1)

http://moto.allegro.pl/item817593643_passat_b4_oswietlenie_pokretel_nawiewu_nawiew.html.

wymiana zajmuje 15 min.a efekt podobny do zdjec na allegro.

Edytowane przez Gery 33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja u siebie zamontowalem taki zestaw(zestaw nr 1)

http://moto.allegro.pl/item817593643...wu_nawiew.html.

wymiana zajmuje 15 min.a efekt podobny do zdjec na allegro.

 

Też ma te diody ale zestaw nr 4. Idealnie nie jest ale świeci o niebo lepiej niż fabryczne badziewie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a stosowales sie do zalecen w instrukcji przeslanej do zestawu.u mnie swieci wszystko ok.tak jak napisalem zdjecie nie odbiega od stanu podswietlania jaki mam w passku.musialem tylko wymienic w srodkowym pokretle swiatlowod na taki jaki jest zamontowany w bocznych pokretlach.

dsc01697a.th.jpg

Edytowane przez Gery 33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W B4 jest chyba inaczej, ja rozbierałem całą konsole centralną, nie wiem czy to konieczne ale ja wymieniałem wszystkie lampeczki i poprawiałem źle zamontowane plastiki. Wyjąłem kratki nawiewu i tam są śrubki tak jakby w kanale. Radio i tam też chyba trzeba troszkę rozkręcić i chyba popielniczkę.

To masz jakąś wersję z Meksyku chyba. Normalnie wyciągasz środkowe pokrętło, ściągasz zielony plastik i wkładasz w niego nową żarówkę. Jeśli padła Ci też ta nad popielniczką to musisz jeszcze zdjąć maskownicę z tego panelu (4 wciski), wyjąć popielniczkę i odkręcić jeną śrubkę trzymającą światłowód nad popielniczką. Ot cała filozofia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności