Skocz do zawartości
Gość Zbysiu

Odpowietrzenie skrzyni korbowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zbysiu

Panowie co z układem odpowietrzania skrzyni korbowej jeżeli olej przedostaje mi sie do układu dolotowego turbospreżarki. Nie jest może to duży wyciek skoro na bagnecie oleju nie ubywa ale denerwuje mnie to. Jakiś czas temu wymieniałem rozrząd wiec silnik był sprawdzany i ciśnienie na tłokach było oki wiec nie powinno być jakiś przedmuchów z silnika. Przyczyny jest pewnie separator oleju. Mozna go jakoś przeczyścic? Co mam z nim zrobić?? Prosze o porady>>>>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

W niektórych samochodach co jakiś czas można wymienić filtr odpowietrzania skrzyni korbowej. Nie jest to całkiem filtr a raczej taka pianka z tworzywa PCV.

 

Tylko o jakim wozie mówimy :hyhy:

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafal 111

hha, W ktorym mieiscu znajduje sie ten filtr odpowietrzenia skrzyni korbowej w silniku 2.5 tdi v6?U siebie tez zauwazylem olej w ukladzie dolotowym turbosprezarki.Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr jest w pokrywie klawiatury przed wyjściem na odmę (ale nie we wszystkich modelach) zależy to od konstrucji i rodzaju silnika. Jednak bardzo dużo nieczystości z przewodów olejowych i odmy przedostaje się do miski olejowej na sam spód. Specjalna przegroda w misce olejowej ma również specjalne przegrody/kanały przez które kierowane są nieczystości i uniemożliwia zasysanie ich spowrotem do obiegu (ukladu smarowani). Przy wymianie oleju wszystkie nieczystości wraz z olejem zostają wydalone z miski olejowej.

 

W układzie dolotowym niewielkie ilości oleju to normalne zjawisko (tzw pocenie się na łączniach rur dolotowych), natomiast jeśli będą to duże ilości to trzeba będzie się zająć łożyskowaniem turbosprężarki, która przepuszcza znaczne ilości oleju - regeneracja!

 

Najwięcej oleju będzie w IC na samym dole co jakiś czas (kilka lat) należało by przeczyścić układ dolotowy i IC najczęściej wykonuje się to za jednym razem co wymiany rozrządu poczynając od drugiej wymiany rozrządu (najczęściej), również polecam przeczyszczenie rur od odmy gdzie osadzają się zwęglone cząsteczki oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności