Skocz do zawartości
wosiu

Chłodniczka oleju AWX

Rekomendowane odpowiedzi

witam

cieknie mi płyn chłodniczy z tego ustrojstwa.

utorzył się taki nagar wokół tej okrągłej płaszczyzny do której

przykręcont jest filtr oleju.

czy tam są jakieś uszczelki, czy kupuje się całą chłodniczkę

która ma podobny żywot do zwykłej chłodnicy czyli ok 5 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma chłodniczka oleju do płynu chłodniczego??

 

Może daj zdjęcie jak to wygląda bo o dwóch różnych rzeczach mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez chłodniczke oleju przepływa zarówno olej

jak i płyn chłodniczy.

dokładnie to jest z lewej strony motoru pod filtrem oleju (taki aluminiowy sześcian) do którego dochodzą dwa węże z płynem.

Pytam bo w czwie nowej nie ma nigdzie i myślę jakiś patent

urodzić tylko czy ma to sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość carmenca

Czy może ktoś prostym językiem wytłumaczyć mi co to jest chlodnica oleju? Ostatnio mechanik stwierdzil ze u mnie w passacie nie ma chlodnicy oleju a powinna byc, a w to miejsce gdzie ona powinna byc wkrecony jest jakis filtr. Czy to w ogole moze tak funkcjonowac? Mój samochod to Passat B5 1,9 TDI 131 KM rok 1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może ktoś prostym językiem wytłumaczyć mi co to jest chlodnica oleju?

 

Część odpowiedzialna za chłodzenie oleju, w praktyce ma małe znaczenie. Za to czasami pęka i olej przedostaje się do płynu, objawy podobne do uwalonej uszczelki pod głowicą.

 

a w to miejsce gdzie ona powinna byc wkrecony jest jakis filtr

 

Wrzuć zdjęcie jak to wygląda..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AWX czy AFV nie ma chłodnicy oleju, jest tzw wymiennik ciepła przez ktory przepływa ciecz chłodząca.

ma to za zadanie wyrównywac temp wody i oleju. Jak wiadamo ciecz w pierwszej fazie nagrzewania silnika grzeje się szybciej i nagrzewa zimny jeszcze olej. Następnie kiedy silnik jest w pełni rozgrzany i pod obciazeniem olej uzyskuje wyzsza temp (ponad 100stC) ktorą oddaje cieczy chłodzącej...Ponadto ciecz ma lepsze własciwosci odbierania ciepła.

 

Chłodnice powietrzne oleju sa przeznaczone dla wysoko wysilonych jednostek (wg fachowej literatury), a i tak obieg w nich jest kontrolowany przez bimetal.

dla ciekawosci napiszę ze golfy gti mkI 1.8 miały powietrzne chłodnice oleju... co teraz troszke smieszy bo fabryczne 112KM mocy nie nalezy do wysilonych jednostek w porównaniu np z 130KM tdi a i tak olej uzyskiwał 120stC ! nie wiem czy w tym przypadku wymiennik nie byłby lepszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i zapytam sie czy na pewno w AWX nie ma ,,chłodniczki oleju"?? Ja pol roku temu wymienialem chlodniczke oleju bo dostal sie do niej olej ktory byl widoczny w zbiorniczku plynu do chlodnicy.Objawy identyczne jak przy nie szczelnej uszczelce pod glowica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiennik ciepła = chłodnicza oleju, jak zwał tak zwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrzuć zdjęcie jak to wygląda..

To chyba o to chodzi:

PC300435.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba o to chodzi:

 

Wiem jak to wygląda. Pytałem o to co carmenca zamiast chłodnicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też nie wiem o co chodzi z tą chłodniczką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zaolejone te okolice wokół tej chłodniczki/wymiennika ciepła. Są tam jakieś uszczelki? Wymieniał je ktoś już może i podzieli sie wiedzą w tym temacie? Z góry dziękuję.

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem te uszczelki ale to było dawno i mało pamiętam. Wymiana prosta jesli ma się dostęp do kanału. Najlepiej podczas wymiany oleju bo olej trzeba spuścić.

 

Tu widać te uszczelki i ich numery

http://www.oemepc.com/vw/part_single/catalog/vw/markt/RDW/modell/PA/year/2001/drive_standart/226/hg_ug/115/subcategory/115060/part_id/4133816/lang/o

Edytowane przez mebelman
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam zaolejone te okolice wokół tej chłodniczki/wymiennika ciepła. Są tam jakieś uszczelki? Wymieniał je ktoś już może i podzieli sie wiedzą w tym temacie? Z góry dziękuję.

 

Wymieniałem kilka lat temu. Trzeba kupić dwie uszczelki o numerach 028 117 070 i 038 117 070. Po wymianie sucho i czysto. Odkręca się od dołu tą śrubę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności