Skocz do zawartości
bajmar

skrzypiący fotel - jak wyciszyć?

Rekomendowane odpowiedzi

da się czymś posmarować sprężyny w fotelach żeby nie skrzypiały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na siedzisku nie ma żadnych sprężyn, w oparciu są, najlepiej rozebrać fotel i pomiędzy gąbkę a metal rozłożyć jakiś cienki materiał (tak jest w orginale)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to pewnie nie to.

Zazwyczaj skrzeczy sam zawias, laczenie oparcia z siedziskiem.

Ja wtedy wymontowuje fotel, odkrecam oslony te z kieszenia i z drugiej strony.

Wtedy ladnie spsikac sprayem do mycia hamulcow, a pozniej bialy smar w sprayu, i zas jest spokoj na dluuuugo:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurzało trzeszczenie fotela i okazało się, że przyczyną jest gaśnica wożona między siedzeniem a progiem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim wszystko skrzypi. i siedzisko i oparcie. wystarczy dotknąć palcem siedziska i słychac skrzypienie. gąbka skrzypi ociera sie o jakis materiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tak jak pisałem wcześniej przetarł ci się materiał między gąbką a ramą fotela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chłopaki paska comforline, wszystko jest ok, ale siedzenie kierowcy tylko skrzypi jakby spręzyny i to te od siedziska, można coś zrobić z tym, żeby tego nie było, najbardziej to słychać jak jest nie równy asfalt i wtedy przy wyboju piszczy ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszymy sie niezmiernie Drogi Chłopcze, że posiadasz passata comforline z piszczącym fotelem kierowcy na nierównościach Polskich bezdroży, myślę że można z tym coś zrobić ale my tu widzisz mamy tylko passaty B3 i marne B4 ba nawet bez comfort nie mówiąc line i w siedziskach brak nam sprężyn jest tylko gąbka, ale uważam że na piszczenie/skrzypienie twego fotela z wersji comfortline może pomóc jedynie jazda po równych drogach -których w polsce jak na lekarstwo (a służba zdrowia kuleje) tak więc zapytaj w dziale z passatami B5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze się czujesz?

 

nie za bardzo miałem bardzo bardzo ciężki dzień nie mówiąc o tygodniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może podpowiedzieć jak dostać się do skrzypiących sprężyn w fotelu i podłożyć ten wytarty materiał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

 

---

okazało się u mnie, że skrzypienie pochodziło od siedziska - a przyczyną tego było pęknięcie tej głownej rury, która tworzy podstawę nośną dla siedzenia. tego naprawdę się nie spodziewałem:

pekniete siedzenie.jpg

 

To pęknięcie jest też powodem lekiego przechylenia siedzenia w lewą stronę

 

---------------------

ślusarz pospawał i nareszcie cisza na zakrętach.

Edytowane przez robertk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności