Skocz do zawartości
COLA :))

stuki w silniku

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam kłopot z silnikiem 1.9 110 Po wymianie oleju w silniku 10w 40 castrol zaczęły dobiegać dziwne stuki przy rannym rozruchu pod pokrywa zaworów tak chwilkę proszę o pomoc dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to normalne - po prostu stukają ci przez chwilę popychacze hydrauliczne zaworów (szklanki) . Jeżeli będzie się to powtarzać częściej i dłużej to popychacze sa do wymiany...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj kolego dzieki za odpowieć ale na starym oleju tego stukania nie było to czemu jak wlałem nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=COLA :))]ale na starym oleju tego stukania nie było to czemu jak wlałem nowy trochę już siedzę w tej mechanice i sam częśto się nad takimi przypadkami zastanawiam.Tutaj najprawdopodobniej czysty śweży olej wymył brud(nagar ) i dlatego teraz te stuki się pojawiają.Czy zawsze jeździłeś na 10w 40 ??? Może zmień jeszcze na inny olej - może to pomoże (ale na 90% szklanki do wymiany ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem wlany mobil 10w 40 kurcze nie wiem sam co robić czy wymienić znowu olej na nowy a tak z ciekawości ile kosztują szklanki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie ale coś koło 20-40zł/sztuka (zależy od jakości i producenta). Pierwsza z brzegu aukcja..

 

http://allegro.pl/item813796390_popychacze_szklanki_audi_vw_seat_skoda_1_9_2_0_tdi.html

 

Są i tańsze :

http://allegro.pl/item808726000_popychacz_popychacze_hydr_audi_seat_skoda_vw.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

castrol... rano maja prawo postukac pare sekund. olej i tak wlales syfny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W silnikach AFN stukające popychacze to częsty przypadek opisywany na tym forum. Zmiana oleju nic nie da. Poprostu popychacze są do wymiany i koniec. Oczywiście może się też okazać, że i głowica jest do remontu i sama zmiana popychaczy może nic nie zmienić. Jaki jest przebieg silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmien olej masz jakis lipny mieszkam w uk która słynie z cienkich olejów mam wielu kolegów którzy mieli to samo po zmianie oleju wszystko wracało do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jeden użytkownik forum już się przekonał ze na castrolu słychać klekot,na mobilu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zawaliłem a miałem kupić mobil

 

---------- Post added at 19:12 ---------- Previous post was at 19:10 ----------

 

ale przed wymianą nic się nie działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=COLA :))]miałem wlany mobil 10w 40

No właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak bym zmienił olej czy to coś da i czy ma sens i na jaki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co poradzicie jak komuś zaczęło coś stukać, a nie wymieniał ostatnio oleju a popychacze wymienił 15 tys. km temu? Stuki słychać najbardziej na wolnych obrotach, przy dodawaniu gazu coraz intensywniejsze aż w końcu silnik je zagłusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co poradzicie jak komuś zaczęło coś stukać, a nie wymieniał ostatnio oleju a popychacze wymienił 15 tys. km temu? Stuki słychać najbardziej na wolnych obrotach, przy dodawaniu gazu coraz intensywniejsze aż w końcu silnik je zagłusza.
stukać to w tym przypadku może wiele rzeczy. Może panewki się kończą albo tulejki na korbowodach siedzą.Może i tak być ze te popychacze hydrauliczne są niestety znów do wymiany ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternator :) łożyska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo okrągłe wałki rozrządu, skoro już po 15 tkm znowu klepią zawory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem taki sam objaw i wymienilem popychacze ale nic nie dalo wczoraj wymianielm pompe oleju i jak makiem zasial,tez zmienialem oleje,wlewalem srodek wyciszajacy popychacze i nic nie dawalo teraz zaluje ze nie wymienilem jej wczesniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo w UK. Kupiłem sobie w PL Mobila, niestety na lotnisku wyrzucili mi go do smieci. No to w UK kupilem Castrola zalałem i zawsze po odpaleniu pukał, wrocilem do PL zalałem Mobilem i.. cisza spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności