Skocz do zawartości
Passek2.0DPF

Usunięcie DPF-a w Passacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy po wycieciu DPF mogę wstawic cos takiego?

http://autostach.com/start.asp?WCU=MKB099-879

DPF jest wycięty ale między 1800obr/min a 2200obr/min w aucie bardzo nieprzyjemnie buczy dlatego zastanawiam sie nad wrzuceniem jakiegos uniwersalnego katalizatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sorzedawal filtr dpf wyciety do skupu? Jak cenia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400zl za DPF z B7...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Czy po wycieciu DPF mogę wstawic cos takiego?

http://autostach.com/start.asp?WCU=MKB099-879

DPF jest wycięty ale między 1800obr/min a 2200obr/min w aucie bardzo nieprzyjemnie buczy dlatego zastanawiam sie nad wrzuceniem jakiegos uniwersalnego katalizatora.

 

 

W B7 jest KAT z DPF, w środek puszki wystarczy wspawać rurake albo przegrody i będzie ciszej...aczkolwiek cały czas inaczej niż w serii

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam kolegów żeby nie zakładać nowego tematu pisze tutaj otóż do mojego paska b5fl awx Niemiec dołożył dpf(city filter) firmy twintec. Wyczytalem w necie że chodzi o norme euro 4 i możliwość wjazdu do miast.Filter ten wymienia się po 3 latach lub 80 tys km taka jednorazówka.Nie ma żadnej elektroniki, wygląda jak kat. Czy ktoś z Was miał / ma cos takiego. Jeżdżę paskiem już 4 rok zrobiłem 50 tys czy taki filter może narobić problemów jak się zapcha ?

 

 

Te filtry to jeden wielki wałek kilku urzędasów i firmy, która go produkuje...filtr zatrzymuje z 30% sadzy nie ma możliwości żeby się zatkał, co najwyżej może się przytkać...ale auto nie stanie, nadmiar sadzy wyleci....filtr starcza na ok 80tyś kkm po nieważ po takim mniej więcej czasie śladowe ilości materiałów szlachetnych które są niezbędne w procesie termochemicznym po prostu ulegają utlenieniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się w tych DPF'ach taka funkcja, jak w niektórych piecach c.o. "kominiarz" :-)

Naciska się taki jeden przycisk, po czym cały komin jest przedmuchiwany przez piec i syfy lądują na dachu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuwał ktoś DPF w okolicach Łodzi. Potrzebuję zrobić to dobrze i nie musi być tanio - ale dobrze! Myślałem o TC-PERFORMANCE CHIP TUNING ŁÓDŹ ktoś może u nich robił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , kupiłem Passata jak w opisie jakieś 4 lata temu, niby DPF był wycięty nie ma żadnej kontrolki od DPF, auto lekko dymi na siwy kolor podczas postoju, zaś podczas jazdy nie zauważyłem chyba że z rana ale to chyba wilgoć. Jak mogę sprawdzić VAGiem czy ta operacja została dobrze zrobiona ? Jakieś grupy , wartości jakie powinny być ? Dzięki za pomoc i Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , kupiłem Passata jak w opisie jakieś 4 lata temu, niby DPF był wycięty nie ma żadnej kontrolki od DPF, auto lekko dymi na siwy kolor podczas postoju, zaś podczas jazdy nie zauważyłem chyba że z rana ale to chyba wilgoć. Jak mogę sprawdzić VAGiem czy ta operacja została dobrze zrobiona ? Jakieś grupy , wartości jakie powinny być ? Dzięki za pomoc i Pozdrawiam !

 

 

Na zimnym silniku mam to samo, jak się rozgrzeje jest ok. W trasie też jest ok. Też mam usuniętego DPFa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wycietego dpfa, czy to normalne, ze slysze halas z tlumika? Z przodu samochodu jest ledwo slyszalny, ale jak podejde do tylu kolo tlumika to juz slychac, na zimnym samochodzie chyba bardziej. Czy mechanik podczas wycinania mogl zrobic cos nie tak czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne...nie ma DPFa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co usuwacie DPFy?

 

Przecież to masakra dla powietrza.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co usuwacie DPFy?

 

Przecież to masakra dla powietrza.

Pytanie, co jest gorsze, wycięcie DPF czy brak zakazu palenia papierosów?

A na poważnie...

Z czasem dpf się zapycha-można go wymienić na nowy, ale część osób usuwa dpf delektując się mocą silnika, dźwiękiem turbo i spokojna jazdą bez wypalania dpf co 100-200km lub jazdą bez trybu awaryjnego lub świecącej lampki na desce...

Ale niedługo się to skończy, o ile będą badane spaliny przy przeglądzie.

 

Tak na marginesie-jazda każdym samochodem jest niezdrowa na powietrza :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co usuwacie DPFy?

 

Przecież to masakra dla powietrza.

 

Pozdrawiam.

 

bo dpf to masakra dla silnika i jego sprawności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 18r koncerny będa mieli obowiazek montować w benzyniakach podobne ustrojstwa na wzór dpf. zobaczymy po czasie jak z tym bedzie wygladać usterkowośc i jaki to jest miód dla pojazdów

grupa vag ma montowac juz w 17roku.

bardzo mnie ciekawi jak to bedzie wszystko sie sprawować, a smieszy fakt że np

nie wiem jak passat ale skoda octavia która waży chyba podobnie ok 1600kg ma miec montowany trzy cilindrowy 1.0 tfsi do tego dojdzie ten dpf dla benzyny, włączysz klime i ..... jak jechac czyms takim / ile ten silnik wytrzyma pół miliona, milion jak dawniej diesle robiły, czy może 80tyś czyli jak ktos dobrze jeździ skończy to auto w niecały rok. teraz juz nie bedą wymieniane podzespoły, rozrzady czy coś tam jeszcze tylko chyba całe silniki

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy po wycieciu dpf musze wymieniac olej w silniku? Dodam, ze kiedy dpf byl zapchany to zrobilo sie go troche ponad max poziom

2. Czy musze zwrocic uwage na jakies inne elementy, ktore mogly sie uszkodzic podczas zatkanego dpfa?

3. Czy to normalne, ze samochod zanim sie rozgrzeje to kopci wielka chmura dymu? Przed wycieciem tego nie bylo (nie az tak)

4. Z tego co wiem to spalanie powinno spasc po wycieciu dpf, a u mnie jest roznie, nierozgrzany potrafi spalac 2-3 razy wiecej niz rozgrzany, przykladowo jak go odpale na zimnym to podczas postoju spala ponad 13, a na trasie potrafi spalic kolo 6... i gdzie tu sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej koniecznie do wymiany

Spalanie bez zmian, albo w dół

Kopci bo:

-pompki się kończą

-żre olej

-dpf usunięty niepoprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 skoro miałes rozrzedzony przez rope to musisz nawet powinienes

2 jak nic nie zepsute to raczej nie

3 normalne tez tak mam jak i wszyscy co wycieli i nikt nie wie dlaczego, wilgoć w tłumikach sie skrapla i tak dymi po rozruchu. to nie jest dym tylko para wodna, bynajmniej u mnie i u moich znajomych tak jest, gdy temp powyżzej 0 takiego zjawiska wogóle nie ma, a poza tym ja jak odpale nie zadymi przez pierwsze 30sek wogóle , zaczyna dopiero gdy układ sie nagrzewa, gdy znowu sie nagrzeje mocniej dymienie ustępuje

4spalanie masz w trasie 6na 100km czyli bardzo pieknie, natomiast na postoju ma 13 na 100 wg wyliczania tego splania chwilowego na godzine, gdy auto jest zimne to zobacz na chwilowym ze pali ok 2/h 1,5/h cos ok tego, to jak tak auto parkocze przez 15 min to na srednim szybko sie robi ze masz 13l 16l na 100 ale przejedziesz chwile i spada do własciwych i rzeczywistych 6, zauwaz że gdy auto sie nagrzeje to spalanie chwilowe nie masz tak jak po rozruchu powiedzmy 1,6/h tylko 0.5 0,6/h. wiec gdy auto nagrzane i pali 0,5/h parkoczac godzine z 6l zrobi sie ze spalil 7 l /100 natomiast odpalając zimne auto gdzie pali 1,6/h to parkocząc tyle samo czyli godzine z 6l nie zrobi sie 7l tylko 27l/100

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Czy po wycieciu dpf musze wymieniac olej w silniku? Dodam, ze kiedy dpf byl zapchany to zrobilo sie go troche ponad max poziom

2. Czy musze zwrocic uwage na jakies inne elementy, ktore mogly sie uszkodzic podczas zatkanego dpfa?

3. Czy to normalne, ze samochod zanim sie rozgrzeje to kopci wielka chmura dymu? Przed wycieciem tego nie bylo (nie az tak)

4. Z tego co wiem to spalanie powinno spasc po wycieciu dpf, a u mnie jest roznie, nierozgrzany potrafi spalac 2-3 razy wiecej niz rozgrzany, przykladowo jak go odpale na zimnym to podczas postoju spala ponad 13, a na trasie potrafi spalic kolo 6... i gdzie tu sens?

 

1. IMO, po kastracji ZAWSZE trzeba wymienić olej, dla pewności że w silniku jest czysty olej, a nie mieszanka olej-ropa

2. Jest zimno, każde auto teraz "kopci" ;-)

3. Wszystko zależy od tego jak często DPF sie regenerował przed zabiegiem.

W przypadku gdy regeneracja następowała często to po kastracji da się odczuć w miarę odczuwalny spadek spalania, natomiast jeśli regeneracja nie była inicjowana zbyt często spadek spalanie będzie niewielki. Mam tu na myśli ile sie przejeżdża na pełnym baku, a nie jakies chwilowe spalanie odczytane z komputera :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ktoś może polecić gdzie dobrze usunąć DPF w okolicach Szczecina? Ma być dobrze, szybko i drogo czyli fachowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności