Skocz do zawartości
rugo

Lusterko wsteczne - jak rozebrac?

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukalem forum i niestety nie znalazlem nic co by odpowiadalo na moje pytanie. :( Chodzi mi o to czy ktos rozkladal lusterko wsteczne na elementy pierwsze? Czy wogole da sie to zrobic? Chcialbym dostac sie do srodka i wstawic od spodu lusterka diody do podswietlenia wnetrza. Czy rozbieral juz ktos takie lusterko jak na fotce?! Pozdrawiam rugo :)

DSC00725.JPG

DSC00726.JPG

Edytowane przez rugo
blad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to lusterko jest chyba nie rozbieralne a jesli nawet to jedynie na goraco co w normalnych wrunkach sie nie da zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm widzialem kiedys takie diody wstawione w jakims pasku na necie. Nie wiem czy to byly fabryczne czy tez samorobka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze poprostu foto montaz co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rugo jesteś pewien że diody były w lusterku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie lusterka z podświetleniem nie były czasem montowane w W8 i bogatszych wersjach po lifcie? Kolega Charakterek ma np takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak byly w lusterku nie byl to foto montaz, w mojej miejscowosci tez jezdzi pasek z takimi diodami ale nie bede zaczepial kolesia bo pomysli ze jakis debil jestem. Dlatego pytam was moze ktos to robil. Ja bym pokombinowal ale w razie czego nie mam zapasowego lusterka wiec moze jakies propozycje? Napewno nie byl to W8. Chodzi mi o cos takiego jak na zdjeciu nizej. Wydaje mi sie ze to fabryczne. Zdjecie zapozyczone ok kolegi :charakterek.

dscf5206gv1.jpg

Edytowane przez rugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co koledzy zadnej propozycji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również sie spotkałem z tymi diodami w lusterku, ale to głównie w tych lusterkach które są chromatyczne i to w passkach od 2004r a szczególnie w B6 czy też golfie V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o to czy ktos rozkladal lusterko wsteczne na elementy pierwsze? Czy wogole da sie to zrobic?

Da się je rozebrać, sam to robiłem. Trzeba podważać tą obwódkę naokoło szkła lusterka i mamy rozebrane lusterko. Oczywiście trzeba to zrobić z wyczuciem żeby nie zniszczyć obudowy lusterka, bo odgniecenia na łączeniu plastiku paskudnie później wyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da się je rozebrać, sam to robiłem. Trzeba podważać tą obwódkę naokoło szkła lusterka i mamy rozebrane lusterko. Oczywiście trzeba to zrobić z wyczuciem żeby nie zniszczyć obudowy lusterka, bo odgniecenia na łączeniu plastiku paskudnie później wyglądają.

 

No widzisz o to mi chodzilo jutro zabieram sie do roboty mam nadzieje ze sie uda pozdro

 

attachment.php?attachmentid=21073&stc=1&d=1261990384

 

Tak wyglada rozebrane lusterko.

DSC00862.jpg

Edytowane przez rugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co? po rozebraniu sciemnia sie to lusterko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mialoby sie nie sciemniac? Ja nie zauwazylem roznicy w dzialaniu tak jak bylo tak jest.

Edytowane przez rugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam u siebie fotochrom bez ambiente i bez przycisku pod spodem, mam możliwość kupienia okazyjnie lusterka właśnie z ambiente i z tym przyciskiem. Czy bez przeróbek będzie to działało, wystarczy podmienić? Montaż jest ten sam, chodzi mi o kwestię elektryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tej chwili mam u siebie fotochrom bez ambiente i bez przycisku pod spodem, mam możliwość kupienia okazyjnie lusterka właśnie z ambiente i z tym przyciskiem. Czy bez przeróbek będzie to działało, wystarczy podmienić? Montaż jest ten sam, chodzi mi o kwestię elektryki.

Tak, ja dziś wymieniałem i tylko zamiana lusterka i wszystko gra i buczy, ambiente super oświetla wnętrze. Polecam taki zabieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wtrące się do tematu, u mnie przy pewnych obrotach lusterko drga. Denerwujące to jest, bo nie wiedzę czy policja, czy nie :) Da sie jakoś je dokręcić?

Wesołych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić jeśli mam zwykłe lusterko, a też chciałbym sobie wsadzić tam ledy...Którędy poprowadzić elektrykę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zwykłe lusterko ledów nie włożysz. Musisz zmienić lusterko, uchwyt do szyby i elektrykę pociągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Uporałem się z wibracjami. Rozebrałem osłonkę w kształcie lejka i podłożyłem papierek pod blaszkę, która jest przyczepiona z plastykiem do szyby. Jest OK:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość meydey1989

Witam wszystkich mam pytanie bo w moim passaciku lusterko w B5 fotochrom z czujnikiem deszczu i mi sie rozlało i pytanie czy da sie to jakoś naprawić na cześci czy trzeba nowe lusterko kupić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności