Skocz do zawartości
acebloker

Bi-xenony,autoregulacja.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wracam z wątkiem, który się przewijał już nieraz, więc z góry wybaczcie,ale właśnie wróciłem od machanika-elektronika ASO VW i jestem na maksa wkurzony, bo skasował 150 pln praktycznie za nic.

 

Poproszę o konkretną odpowiedź ludzi, którzy mają passata z biksenonem.

 

Otóż już jakiś czas temu zauważyłem, że światła po włączeniu nie zawsze wykonują swój "taniec" w pionie i w poziomie- sytuacja wygląda tak, że czasem się zapalają po prostu jak świeczki nawet nie drgnąwszy, czasem reguluja się tylko w poziomie, a czasem prawidłowo.....doszło do tego, że mi ludzie zjeżdżali z drogi żebym ich wyprzedził a potem włączali długie i rura za mną...cyrk, więc doszedłem do wniosku że musze coś z tym zrobić.

Przed chwilą odebrałem auto i jest różnica w wysokości świecenia- ewidentnie, ale z regulacją jest jak było, więc problem uważam za nierozwiązany.Podobno regulacja powinna się odbywać też na bieżąco w czasie jazdy....myśle, że to tym bardziej nie działa...

Moje pytanie jest takie: czy ktoś, kto ma takie auto jak ja, może powiedzieć mi ostatecznie:czy światła za każdym razem się regulują, po włączeniu przełącznika, czy włączeniu zapłonu, czy mogą się czasem nie regulować....?

Jak przyśpieszam światłą idą w góre razem z karoserią, podobnie na wybojach-czy nie powinne się płynnie regulować?

Napiszcie coś, bo mnie już ku....strzela z tym samochodem :(

 

O spryskiwaczach które walą za każdym razem po reflektorach a nie co piąty cykl już nie wspomnę- właśnie mi powiedzieli, że to kwestia starego oprogramowania i tak musi być...żenada!!

 

---------- Post added at 23:02 ---------- Previous post was at 23:00 ----------

 

a i może ktoś może polecić naprawde dobrego elektronika z Trójmiasta, co się na nowych autach zna i ma łeb na karku, a przy okazji nie skroji za nic, jak nie zrobi...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze wykonują test,chyba tylko jak pozostawisz na nie skręconych kołach,autoregulacji w czasie jazdy raczej nie będziesz w stanie zaobserwować,wszystko musi się odbywać płynnie.

Spryskiwacze reflektorów też działają u mnie zawsze,ale przynajmniej światła są zawsze czyste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acebloker, wszystko zależy od tego "jak zapalasz światła" :rolleyes:

 

Jeśli masz włączone na stałe (ostatnie położenie włącznika) to po włożeniu kluczyka światła sie zapalą ale nic nie beda robiły, gdy odpalisz silnik wtedy biksenony wykonają pełen test świateł (góra/dól/na boki). Jeśli odpalisz auto na włączniku świateł w pozycji "0" a potem je właczysz to jedyne co światła zrobią to jak pamiętam "pójdą do góry" (ale tu nie mam 100% pewności bo na stałe mam ON, ale na pewno test nie jest robiony po ich właczeniu.;) )

 

Na wybojach faktycznie "skaczą", przy przyspieszaniu nie zauważyłem zmian, spryskiwacze działają mi za każdym razem a jeden reflektor mi "mruga" :mad:. Tak ogólnie, to jak dla mnie jasnośc świecenia tych reflektorów pozostawia wiele do życzenia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz włączone na stałe (ostatnie położenie włącznika) to po włożeniu kluczyka światła sie zapalą ale nic nie beda robiły, gdy odpalisz silnik wtedy biksenony wykonają pełen test świateł (góra/dól/na boki).
dodam tylko, że po tym idą do środka i w górę, ja również mam non stop na ON, spryski działają na pewno przy włączonych światłach, jeśli wyłączysz światełka to nie popsikają :).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest włączony tryb skandynawski i xenony włączaja sie za kazdym włączeniem zapłonu ale dopiero po włączeniu silnika wykonują "taniec".reguluja sie tez płynnie nawet na wybojach max 1 sekunda i już są na dobrej pozycji.spryskiwacze działają u mnie co 5 raz :) to chyba tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem ostatnio problem z światłami w pasztecie. Lampy nie robiły tego testu i wyskakiwał błąd od Dynamicznego Doświetlania Zakrętów. Chłopaki w serwisie odczytali błąd VAGiem i wyszło coś z masą. Powiedzieli ,że po wypadku blacharz źle złożył przedni zderzak i płyn do spryskiwaczy zamiast trafiać na lampę trafiał na kabelki i problem gotowy. Teraz jest ok.

Kolego rad0330 jak to u ciebie co 5 razy pryska na lampe? Ty masz bi-ksenony czy ksenony? U mnie psika za każdym razem.

 

Ja ręcznie włączam światełka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego rad0330 jak to u ciebie co 5 razy pryska na lampe? Ty masz bi-ksenony czy ksenony? U mnie psika za każdym razem.

 

za każdym piątym psiknięciem na szybe psika na reflektory :) ale żeby działały spryskiwacze reflektorów musze przełączyc włącznik świateł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem , co 5 raz psika ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śledzę wątek i widzę, że bywa różnie.....

rad0330-mam do Ciebie pytanie-czy za każdym razem po włączeniu zapłonu reflektory wykonują "taniec" bez wyjątku? czy mógłbyś dla mnie zrobić próbę?chodzi mi o to żebyś na postoju włączył światła raz- i jak wykonają taniec wyłączył światła i zapłon i nie ruszając z miejsca powtórzył operację.....u mnie jak czasem wykonają taniec, to nigdy dwa razy pod rząd, potem zapalają się jak zwykłe świeczki i nie wiem czy tak może być, czy za każdym włączeniem powinny wykonać test...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy zapłonie to tylko sie zapalają bez regulacji.dopiero po włączeniu silnika robią "taniec".i tak za każdym odpaleniem niezależnie czy sie ruszyło z miejsca czy nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
śledzę wątek i widzę, że bywa różnie.....

 

Gdzie Ty widzisz to "różnie" :638:. Jak na razie u wszystkich którzy Ci odpisali wszystko działa identycznie (za wyjątkiem funkcjonalności "co które spryśnięcie szyby przedniej załącza się spryskiwanie reflektorów", ale i tu są tylko dwie opcje :o) . Przy okazji wczoraj sprawdziłem jak zachowują się światła gdy włączasz je już po uruchomieniu silnika - po prostu zapalają się bez jakichkolwiek testów - "jak świeczki" :637:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stefwalu tu mnie pocieszyłeś, widać chyba nie muszą za każdym razem "tańczyć"...ja się nie znam na tych sprawach za bardzo i miałem ten taniec za regulację ustawienia świateł-większość z Was nazywa to testem, więc przyjąłem,że to tylko test, który światła wykonują co jakiś czas i to założenie mnie cieszy....:)

nie cieszą mnie jednak dwie inne rzeczy: po pierwsze właśnie wróciłem od rodzinki,jechałem nocą pierwszy raz po tej regulacji świateł o której pisałem i mówiąc zupełnie poważnie, dwa razy abs-ik i mało co z trasy nie wypadłem bo zakrętu nie widziałem (a nadmienię, że wcześniej mi się nie zdarzało)...chyba za ostro koleś pojachał z tą regulacją-mam teraz na długich jak miałem chyba wsześniej normalnie-linia świateł wydaja mi się kończyć jakieś 20-30m góra przed samochodem!!!!!!!!jak jade za innym autem w odległości ujmę to "typowej" to linia śwateł na zderzaku!! było ciężko....chyba są dużo za nisko...

 

 

druga sprawa to (sorry,że się rozpisuję tak) to,że się zastanawiałem jak sprawdzić to cholerną dynamiczną regulację i zrobiłem chałupniczy test-stanąłem autem przed garażem, żeby była widoczna dobrze linia śwateł i poprosiłem żonę by wsiadła do bagażnika (sprytnie, co? ;)) -wynik taki że tył siadł (tylko troszke ;)) i światłą poszły o jakieś dwa cm do góry i tak zostały,żadnej regulacji,nie drgneły nawet, wróciły do poprzedniego poziomu razem z autem jak żona z bagażnika wysiadła :)

 

mam do Was wielką prośbę sprawdzcie to w Waszych autach, bo ja już nie wiem do koga mam się zwrócić, jak w dwóch ASO mi mówią co innego i żadnego rozwiązania...już bliski jestem zadzwonienia do Kulczyka na komórę ;)

Liczę na Was

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypatrzcie się, że światła wykonują "taniec" za każdym razem jak wsadzicie" kluczyk" i odpalicie auto ( nawet jak nie włączycie świateł). Ze spryskiwaczami u mnie lipa za każdym razem psikają. Może ktoś wie co z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem z tymi bi-ksennonami problemy . Piałem o tym na forum i nic nie wyjaśniłem do dzisiaj . To że robią taniec za każdym razem to wiem i spryskiwcze pryskają co 5 raz. Ale wszyscy twierdzą ze powinienem mieć dwa czujniki a mam tylko jeden z tyłu a przy przednim zawieszeniu brak . W ASO nic nik nie chce mi powiedzić . Albo chamy albo nieuki i nic też nie wiedzą. Do czego w takim razie jest czujnik w przednim zawieczeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ze spryskiwaczami u mnie lipa za każdym razem psikają. Może ktoś wie co z tym zrobić ?

częstotliwość pryskania spryskiwaczy świateł da się regulować.

Na tej stronce na dole przy opisie instalacji spryskiwaczy jest to wyjaśnione:

http://furmanka.blogspot.com/2007/12/mk5-wiata-ksenonowe-z-samopoziomowaniem.html

Co prawda to Jetta ale w passacie 3C jest tak samo:

Select 09 (Central Electronics)

Long Coding -> Function 07

Byte 05 Headlight Washer Delay

(Standard: 1000 ms / Resolution: 50 ms)

Byte 06 Headlight Washer Activation Time

(Standard: 800 ms / Resolution: 50 ms)

to info z tej stronki:

http://en.openobd.org/vw/passat_3c.htm#09

Ja osobiście zmieniłem u siebie bo też lało za każdym razem.

A teraz tak co 5 włączenie spryskiwacza szyby przedniej.

Ustawienie mam takie samo jak w pierwszym linku.

Także potrzebny VAG i można to sobie wyregulować.

 

Pozdrawiam,

 

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki będę próbował zakodować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz czy się udało...choć ja i tak tego nie zrobie, bo nie umiem :)

widać te tępe dzidy z ASO nie mają o takich rzeczach pojęcia....

jestem przekonany, że ze światłami jest coś nie tak jak powinno i regulacja nie działa....a koleś mówi, że mu nie pokazuje błędów wiec jest ok

wczoraj byłem na poprawce, ciskał, sprawdzał czujniki i mówi że dobrze..tylko objawów tej regulacji ja na oczy nie widziałem,nawet jak ciskał na zapalonych śwaitłach...sranie w banie....

i nie potrafił mi wytłumaczyć czemu przedni czujnik pokazuje ok.30% a tylny 60%, choć mówił że chyba powinno być podobnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
częstotliwość pryskania spryskiwaczy świateł da się regulować.

Na tej stronce na dole przy opisie instalacji spryskiwaczy jest to wyjaśnione:

http://furmanka.blogspot.com/2007/12...omowaniem.html

Co prawda to Jetta ale w passacie 3C jest tak samo:

Select 09 (Central Electronics)

Long Coding -> Function 07

Byte 05 Headlight Washer Delay

(Standard: 1000 ms / Resolution: 50 ms)

Byte 06 Headlight Washer Activation Time

(Standard: 800 ms / Resolution: 50 ms)

to info z tej stronki:

http://en.openobd.org/vw/passat_3c.htm#09

Ja osobiście zmieniłem u siebie bo też lało za każdym razem.

A teraz tak co 5 włączenie spryskiwacza szyby przedniej.

Ustawienie mam takie samo jak w pierwszym linku.

Także potrzebny VAG i można to sobie wyregulować.

 

Pozdrawiam,

 

Tomek

 

testował ktoś który parametr (Byte 05 czy 06) trzeba zmienić żeby spryski uruchamiały się np. co 10 raz ?

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem i dość poważny jechałem dziś w nocy i w passacie zaczęły skakać mi ksenony Góra dół. Góra dół

Proszę o pomoc od czego zacząć

Dodam że mam ksenony skretne z doswietlaniem zakrętów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności