Skocz do zawartości
animalx

nadal problem z czujnikiem temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Panowie doradźcie coś wymieniłem czujnik temperatury ale nadal pokazuje jak na starym a może i troszkę mniej,nie wiem gdzie już szukać przyczyny na vag-u wciąż wywala mi błąd co radzicie,bo na ssaniu ciągle jeździć to nie bardzo.Temperatura do czwartej kreski czyli jak sądzę około 70 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień termostat bo nie domyka do końca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn,że termostat może mieć wpływ na czujnik temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście.Jeżeli termostat nie domknie do końca to obieg cieczy będzie również przez chłodnicę i rozgrzanie silnika do 90 stopni jest trudne albo niemożliwe.

Automatycznie czujnik pokazuje rzeczywistą NISKĄ temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,przyjmuję rady ale dlaczego wywala mi ciągle błąd no i jak fachowo sprawdzić czy to termostat?Trochę czytałem na ten temat ale zdania są podzielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku minutach pracy silnika jeżeli dolny przewód chłodnicy jest tak samo letni jak te górne to na 100% jest niedomknięty termostat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem właśnie 7km i ten górny przewód jest cieplejszy od dolnego tzn.tego wychodzącego od pompy wody a temp.60-70 dopiero po ponownym przekręceniu klucz w stacyjce niecałe 90 dodam ,że przerwa około 5 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykasuj błąd vagiem i zobacz czy znowu sie pokaże

ten dolny wąz powinien byc praktycznie zimny - termostat puszcza płyn na chłodnicę dopiero po przekroczeniu około 88 stopni celsjusza na bloku silnika

 

wiadomo ze zaraz przy blooku moze byc cieply ale im dalej od bloku tym będzie chłodniejszy

Edytowane przez darek0808

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie błędy wykasowałem ale nadal wyskakują a ten dolny wąż jest chłodniejszy od górnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w twoim silniku ale czesto sa dwa czujniki temperatury - jeden do deski rozdzielczej a drugi do kompa - musicz zapytac znawców silnika:)

jak wymieniłes nie ten co trzeba to nic dziwnego ze bład wyswietal sie ponownie - daj kod błedu i opis na forum lub wpisz na google

 

jaka jest róznica tych temperatur - mocno wyczuwalna? - jesli słabo to na pewno termostat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ten błąd 16500 - Engine Coolant Temp. Sensor (G62): Implausible Signal

P0116 - 35-10 - - - Intermittent czujnik niebieski 4-ro pinowy i coś mi się wydaje że niepotrzebnie wymieniałem,bo wartości są podobne,ale problem został.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten czujnik to jakiej firmy kupiłeś - cos lepszego czy jakis tani zamiennik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiecki -luxemburg-,ale jak wspomniałem różnica we wskazaniach prawie się nie różni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymien termostat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym czujnikiem to nie wiem - poszukaj dobrze w google i na forum

 

termostat wymien - na 90% jest padniety - ja do swojego płaciłem 45 zł za termostat firmy Vernet (podobno całkiem niezła firma) mysle ze do twojego koszt będzie podobny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wyminę to czy będzie potrzebny kanał,bo mam garaż,ale bez niego niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego poczytaj dokladniej forum

wymiana termostatu, wymian płynu w chlodnicy itp.

wszystko jest wystarczy poszukac i nie trzeba do tego kanału;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności