Skocz do zawartości
zych

Jaka instalacja gazowa?

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam staga 200 go fast, nie mogę narzekać. Wszystko działa jak powinno, żadnych błędów i czeków. Łatwa to samodzielnego ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

założyłem nie dawno LPG BRC do Passat 1.8 t, ale niestety po 600 km padła jedna cewka zapłonowa, podobno standard. Pytanie jest, czy wymienić odrazu wszystkie czy czekać aż jedna po drugiej będzie padać, a może wytrzymają???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz że padają od lpg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

założyłem nie dawno LPG BRC do Passat 1.8 t, ale niestety po 600 km padła jedna cewka zapłonowa, podobno standard. Pytanie jest, czy wymienić odrazu wszystkie czy czekać aż jedna po drugiej będzie padać, a może wytrzymają???

 

wymień jedną - nie wykluczone że będą padać następne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, cewki to normalna. Wpoprzednim aucie miałem 1.8T z gazem, wymieniłem 2 cewki. Na szczęscie koszt średni i nie ma co rozpaczać. Koszt jazdy zrekompensuje wydatki :).

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszty eksploatacji polskich instalacji czy to Stag , Lpgtech, KME czy inne są dużo niższe niż BRC albo Landi.

Dobrze jest sobie skalkulować koszty utrzymania instalacji gazowej przez okres jej używania czyli 5-10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zapoznać się z lekturą forum lpg. Po pierwsze przeglądy robi się co 10kkm, bo to tak samo jak z olejem. Chcesz to możesz i co 50 tysi wymieniać, twoja sprawa. Przegląd lpg to sprawdzenie map, sprawdzenie czy nie ma błędów w ecu auta, wymiana filtrów fazy ciekłej i fazy lotnej, sprawdzenie szczelności. Koszt takiego przeglądu jest niższy niż "piątka" porządnego oleju. Przeglądy w warsztacie który mi montował instalację robiłem do końca gwarancji. Po jej zakończeniu filtry już wymieniam sam, szczelność sprawdzam sam, a do warsztatu jeżdżę na komputer i ewentualne podstrojenie. Zamontowano mi komputer LPGTech, wtryski dragon, reduktor KME silver, faza lotna perfect blue, ciekła na zaworze omb. Wszystko na przewodach parker i nie mam z instalacją żadnych problemów, a zrobiłem w 3 lata 60kkm. Polecam gorąco lekturę forum lpg oraz zdjęcia montaży w dziale "mega drut team". Problem z instalacją BRC polega na tym, że większość instalatorów wrzuca ją pod maskę jak wypadnie z kartonu i jest jeden wielki makaron. Z pozoru działa prawidłowo ale po pewnym czasie okazuje się że głowica, zawory i ich gniazda są odmiennego zdania.

Najważniejszym elementem jest instalator. Jeżeli robi lovato od 10 lat i może pochwalić się solidnymi montażami, umie to wystroić to będzie dobrym wyborem. Ja mieszkam na Podlasiu i w Białymstoku mam siedziby AC Stag i LPGtech z firmowymi warsztatami więc wybrałem to co uznałem za słuszne. U Ciebie nie wiem jak jest ale na forum lpg z pewnością znajdziesz godny warsztat w okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myslicie na isntalacje na gaz ziemny ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co myslicie na isntalacje na gaz ziemny ? :)

 

Fajna sprawa ale stacji jak na lekarstwo a po napełnieniu zasieg na CNG nie jest duży-ok. 300km

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Koszty eksploatacji polskich instalacji czy to Stag , Lpgtech, KME czy inne są dużo niższe niż BRC albo Landi.

Dobrze jest sobie skalkulować koszty utrzymania instalacji gazowej przez okres jej używania czyli 5-10 lat.

 

"Ujeżdżam " druga instalacje tego producenta. Pierwszą BRC Sequent24 zainstalowałem w Golfie IV 1,6 i przejechałem nią ok 120 tyś. km. Niecały rok temu załozyłem w Passacie B6 1,6 BRC Sequent 32 i do dzisiaj przejechałem ok 11 tys km. Zero problemów, tylko regularne przeglądy, wymiany filtrów i to wszystko. Czy koszty filtrów są w BRC takie wysokie? Czy jest aż taka różnica pomiedzy przeglądem u innych producentów?. Koszt przeglądu co 15 tys. km ok. 120 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do Passata B6 sedan TFSI z silnikiem BWA podkręconego z 200 na 250KM da się założyć jakąś sensowną instalację gazową ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się da ale o szczegóły to popytaj u DOBREGO gazownika. Taki który ma wiedzę , doświadczenie i dobra opinię. Dobierze odpoowiednie podzespoły, poda cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co myslicie na isntalacje na gaz ziemny ? :)

 

Jakby co to w Lublinie jest 1 stacja:mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, a co myślicie o gazowaniu 2.0 FSI 150KM? Ostatnio coraz częściej takie myśli chodzą mi po głowie jak patrzę na ceny paliw haha:D Sprawdzi się lpg w tym silniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w 1.6 MPI Stag 4 od ponad 2 lat, przejechane ponad 40 tys. km i żadnych problemów, silnik suchy, żadnych szarpnięć czy spadków mocy. Jakby ktoś chciał dokładną specyfikacją mogę podesłać priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej skarbnico wiedzy! ;) Jestem posiadaczem Passata B5 1.8 T, 150 KM, rocznik 97. Auto ogólnie w stanie zadowalającym jak na swoje lata (wszelkie naprawy na bieżąco, serwisowanie, uzupełnianie wszystko cacy, bez większych problemów w przeszłości) ja mam je od dwóch lat, sprowadzane ze Szwajcarii. Do tej pory nie miałem takiej potrzeby ale teraz intensywnie zastanawiam się nad zamontowaniem instalacji, ponieważ wyprowadziliśmy się z mieszkania na Ochocie na swoje w Sulejówku i codziennie dojazdy do centrum Wwy dały już się we znaki. Jednocześnie kołacze mi się po głowie jakieś podniesienie niewielkie mocy, chip tuning? Coś żeby trochę lepiej dawał na trasie. Co o tym sądzicie? Można to jakoś pogodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak można to bez problemu pogodzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z tego co tak już czytałem, to czy tu na forach czy w ogóle w internecie to tak montaż Brc i Lovato głównie do tego mojego. Pytanie tylko jak to się ma do rzeczywistej wizji podnoszenia mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do mojego byłego B5FL 1.8T AWT wsadziłem swego czasu Landirenzo Omegas. Jeździ do dziś. Zrobił na gazie już jakieś 200k km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej rodzinie wszyscy zakładają BRC jak kupują benzyniaki i super się sprawdza, na pewno dużo lepiej niż STAGi iinne wynalazki.

  • Nie lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem założyć nowy temat, ale nie mogę, więc zapytam tutaj; szanowni panowie, czy macie jakieś namiary na kogoś kto mógłby podłączyć komputer i zdiagnozować usterkę w instalacji LPG Prins w województwie lubelskim? Najlepiej jak najbliżej Zamościa? Będę bardzo wdzięczny :)

 

Edycja

Nawet flaszkę postawię :) i pomogę wypić :D

Edycja 2

Już znalazłem dzięki :P

Edytowane przez enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności