Skocz do zawartości
woren

sciaganie po zmianie na NOWE zimowki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam dziwna sprawe. Kupilem nowe oponki zimowe i po ich zalozeniu sciaga mnie na prawo, nie jakos mega mocno ale jest to zauwazalne, Zeby jechac na wprost kiera lekko skrecona na lewo. Cisnienie w oponach prawidlowe, geometria ustawiona zaraz po wymianie bo sadzilem ze pomoze. Goscie ustawiali na jakiejs jednej z lepszych maszyn.

 

Na letnich raczej nie widzialem takich akcji.

 

Co moze byc?

 

Ktos cos poradzi w Krakowie?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche to dziwna sprawa....a nie *** CI jeszcze bardziej tej geometrii skoro nadal sciaga?? ja mialem cos takiego ale na letnich.geometria ustawiona po zmianie zawiechy a tu mi auto na prawo śmiga...opony ścierwo.wymieniłem i po kłopocie

Edytowane przez kazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściąganie na prawo - przerabiałem też u siebie. Ściągało dość mocno - tak, że miałem kierownicę podczas jazdy lekko przekręconą w lewą stronę. Sprawdziłem zbieżność, kąty kół - wszystko OK. I tak jeździłem dalej (3 m-ce).

Zmieniłem opony, na nowe zimówki, efekt - ściągało mniej. Zbliżał się przegląd, zrobiłem przegląd i gość stwierdził - do wymiany prawa końcówka drążka kierowniczego. Wymieniłem i teraz jest dobrze (na letnich) - malutko ściąga i bardzo dobrze na zimowych - prawie wcale. Nie twierdzę że i u Ciebie tak jest - ale u mnie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zamienić lewe koło z prawym, jeśli wtedy zacznie ściągać na druga stronę to znaczy że z oponą jest coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A opony jaka firma jakaś krzak ?? Bo dla mnie to ewidentnie wina opony skoro na letnich było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj zamienić lewe koło z prawym, jeśli wtedy zacznie ściągać na druga stronę to znaczy że z oponą jest coś nie tak.

 

Gdyby jednak to nie pomogło to podjedz na ul. Myślenicką 109, w kwestii geometrii chłopaki wiedzą co w trawie piszczy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj zamienić lewe koło z prawym, jeśli wtedy zacznie ściągać na druga stronę to znaczy że z oponą jest coś nie tak.

Sa kierunkowe, nie ma znaczenia i dobry da to rezultat? W sensie czy tak faktycznie mozna wykluczyc opone nie biorac pod uwage ze bedzie sie krecic pod prad?

 

A opony jaka firma jakaś krzak ??

GoodYear UltraGrip 7+ nowe

 

Gdyby jednak to nie pomogło to podjedz na ul. Myślenicką 109, w kwestii geometrii chłopaki wiedzą co w trawie piszczy

Dzieki za namiary. Co to za zaklad, mozesz powiedziec cos wiecej?

Edytowane przez woren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GoodYear UltraGrip 7+ nowe

 

No to ja bym reklamował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę dołączyć się do Twojego posta... u mnie identycznie się porobiło:( 2 tygodnie temu zakupiłem w internecie(allegro) nowe good year ultra grip 7+ 195/65/R15... data produkcji - 25 tydzień 2009r.

po założeniu od razu zaczęło ściągać lekko w prawo - szczególnie czuć to na równej nawierzchni... strasznie mnie to denerwuje:mad: wcześniej auto jeździło na letnich 225/45/17 (alusy) i nie było mowy o jakimkolwiek ściąganiu - passat jechał idealnie równo. teraz po założeniu tych zimówek na stalówki od razu zaczęło ściągać:( koła wyważone, ciśnienie ok... coś z tym musze zrobić tylko co???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakaś nowa funkcjonalność opon Good Year. Kupiłem na wiosnę GY EfficientGrip (320zł/szt) i to samo - ściąganie na jedną stronę i to dosyć znacznie. Kontrola zawieszenia, zbieżność - wszystko w najlepszym porządku (oczywiście dodatkowe koszty). Po zmianie jednej z opon na tył wszystkie problemy ustąpiły. Takie rzeczy nie powinny się dziać w oponie tak renomowanej firmy. Jeżeli auto wcześniej nie ściągało to nie szukajcie wad w samochodzie bo to naraża was tylko na dodatkowe koszty, na pierwszym miejscu jest to wada opon jakie kupujecie. Ja osobiście opon Good Year już nie kupię. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowe good year ultra grip 7

 

Ja od pewnego czasu mówię że GY poszedł na masówkę a nie na jakość i to nie to samo już co kiedyś. Próbujcie reklamować choć szanse marne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wniosek z tego taki ze lepiej kupić firmy "krzak".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, kupić firmę która wie co to zima i robi porządną gumę. Ja mam nokiana 3 sezon i rewelacja oczywiście made in Finland.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż...z reklamowaniem może być kłopot... ja kupiłem na allegro - 215zł za szt.(UG 7+), poza tym opony są nowe (25 tydzień 2009), nie są uszkodzone, wszystko z nimi ok. zatem sprzedający będzie twierdził, że to wina wyważenia, felg albo niesprawnego samochodu... ciężko będzie udowodnić że to wina opon... jutro przełożę tył na przód i wtedy zobaczę co jest grane...są tu jeszcze jacyś użytkownicy niedawno zakupionych good year UG 7+??? ciekawe jak to się ma u innych???

Edytowane przez gawin82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pozostalych nieszczesnikow UG7+

Szczerze to troche sie ciesze ze nie jestem sam bo juz myslalem ze mam mega pecha a tu jednak nie tylko ja mam taka przypadlosc.

cóż...z reklamowaniem może być kłopot...

Tak wlasnie slyszalem wiec chyba szkoda zachodu, czasu, paliwa, przekladek, nerwow etc. Tez juz wpakowalem sie w koszta geometrii.

Co do tej pory zrobilem to test na przodzie lewe cale kolo na prawa i prawe kolo na lewa. Kola krecily sie pod prad. Wynik byl niezly, mzoe nawet lekko sciagalo na lewo. Zmienilem je na felgach by bylo jak nalezy (koszt) i widze ze niespecjalnie sie zmienilo. Wychodzi na to ze jak opony na przodzie krecily sie w zla strone bylo lepiej, teraz kiedy sa dobrze zalozone ale zmienione stronami nadal jest kicha. Ktoras z nich musi jednak ciagnac w zla strone niewazne czy jest na lewej czy prawej stronie. MIal ktos juz podobne doswiadczenia?

jutro przełożę tył na przód i wtedy zobaczę co jest grane...

 

Teraz jestem chory i nie ma jak ale to jest wlasnie moj nastepny krok. Moze tu cos sie zdziala. Daj znac jak u Ciebie z wynikami. Plus taki ze tu nie trzeba by cudowac z przekladaniem opon na felgach.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam nokiana 3 sezon i rewelacja oczywiście made in Finland.

opony super ale tak huczą podczas jazdy ze idzie ogłuchnąć, przynajmniej moje tak mają, a najlepsze jest to ze jak zwalniasz to ten "jęk" zwalnia z tobą;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam model wr + i nic nie huczy. Bardzo ciche jak na zimówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jutro przełożę tył na przód i wtedy zobaczę co jest grane...

podniosłem dziś prawy bok passata, zamieniłem koła tył z przodem i na obwodnicę Puław... uff... poprawiło się - jak na razie nie ściąga i oby tak zostało... jednak good year- a już nigdy nie kupię... i nie polecam nikomu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez zmian. Czarowalem juz z tymi oponami w rozne strony.

 

1 2

3 4

 

2 1

3 4

 

3 1

2 4

 

3 4

2 1

 

Teraz ostatnia szansa na setup:

 

4 3

2 1

 

Bedzie to wtedy dokladnie po przekatnych w stosunku do stanu tuz po zmianie z letnich. Jak to nic nie da to wymiekam i chyba bede walczyl z jakas reklamacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności