Skocz do zawartości
BRENDY

Średnie zużycie na komputerze ciągle się resetuje

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z komputerem, od niedawna nie mogę uzyskac średniego zużycia paliwa.po każdorazowym odpaleniu silnika średnie zużycie jest od nowa naliczane, nie ma zużycia z poprzedniego dnia itd...wiem że mam do wymiany pasek klinowy od alternatora z napinaczem ale czy to ma jakiś wplyw????

Edytowane przez BRENDY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Żadnego wpływy nie ma tylko poprostu pod dźwignią od włączania wycieraczek i na której przełączasz poszczególne funkcje komputera od spodu masz przycisk którym krótko naciskając zmieniasz opcje pomiędzy spalaniem.dystansem...itp dziennym i ogólnym który kasujesz sam.

Są dwa programy powinna Ci się gdzieś w rogu wyświetlać mała cyferka 2lub1 gdzie 1 to właśnie dystans dzienny który się sam resetuje a 2 to ogólny który sam kasujesz poprzez naciśnięcie i przytrzymanie przez około 3 sekundy przycisk ten od spodu który służy do przełączania między tymi programami.

 

 

Pozdrawiam Waldi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw błędy ortograficzne bo demoralizujesz innych userów !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tutaj mamy problem, wiem gdzie to się kasóje ale nie robiąc tego komputer co dzień rano startuje od zera ze średnim zużyciem paliwa.

Edytowane przez BRENDY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj, 18:55

No i właśnie tutaj mamy problem, wiem gdzie to się kasóje ale nie robiąc tego komputer co dzień rano startóje od zera ze średnim zuzyciem paliwa.

 

Ale chodzi o to że nie masz kasować tylko krótkim przyciśnięciem zmieniasz program z 1 na 2 i jeżeli będziesz miał na drugim to nie powinno Ci startować od zera!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer 1 kasuje się sam po 2 h.

Komputer 2 kasujesz sam, kiedy chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale chodzi o to że nie masz kasować tylko krótkim przyciśnięciem zmieniasz program z 1 na 2 i jeżeli będziesz miał na drugim to nie powinno Ci startować od zera!!

 

 

 

Ja nic nie kasuje tylko jak wsiadam do auta i odpalam silnik to nie mam średniego zużcia poprostu ciągle jest od zera do póki jakiś czas nie pojade.Wygląda to tak jakby nie było średniego tylko ciągle biezące-niezapamiętywał zużycia z poprzedniego dnia itd.....Zaczęło tak sie dziadź teraz gdy rano jest zimno na dworze , do tej pory było w porządku.

Edytowane przez BRENDY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to trochę dziwna sprawa:/ a jeszcze masz na tej dźwigni dwa przyciski na prawej krawędzi i tam zmieniasz czy ma pokazywać spalanie średnie w momencie czy średnie sprawdź sobie to jeszcze:)

 

---------- Post added at 19:19 ---------- Previous post was at 19:15 ----------

 

 

U mnie na średnim spalaniu a chyba nawet nie na tym momentalnym tylko średnim też za każdym razem rano pokazuje spalanie od 99,99 i szybko leci na dół ale to normalne:P

Ale zawsze schodzi do momentu średniego czyli gdzieś między 10l a 12l na 100km z tym że w automacie i w mieście:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale zawsze schodzi do momentu średniego czyli gdzieś między 10l a 12l na 100km z tym że w automacie i w mieście

 

to okropnie dużo pali CI AVF w automacie. Mi ten silniczek spala 6.3 litra/100km. Na baku czyli 60 litrach robie prawie 900km. Oczywiście w manualu, ale i tak twoje spalanie wydaje mi się duże, chyba że masz ciężką noge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to okropnie dużo pali CI AVF w automacie. Mi ten silniczek spala 6.3 litra/100km. Na baku czyli 60 litrach robie prawie 900km. Oczywiście w manualu, ale i tak twoje spalanie wydaje mi się duże, chyba że masz ciężką noge

 

Nie powiem że jeżdżę delikatnie a powiem tak,przerabiałem już tem temat u na forum bo też mi się tak wydawało że o dużo za dużo pali ale to chyba jednak norma w automatach a dodam że żona dziennie jeździ do pracy po mieście po 3 km w jedną stronę i 3 km w drugą:P

Ale nie o tym tu temat:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Kolega Brendy w innym temacie wspomnial,ze autem jezdzi tez Jego zona;).Wiadomo-im wiecej uzytkownikow tym wiecej...

P.S."Demoralizacja userow" trwa nadal:)

P.S do P.S.Odkad na Forum zobaczylem jak ktorys z Kolegow napisal cyt.-"bezyna"(sorry nie mam polskich znakow,chodzi mi o "e" z ogonkiem) czuje sie zdemoralizowany i bardziej juz chyba(?)nie bede.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym Kolega Brendy w innym temacie wspomnial,ze autem jezdzi tez Jego zona

 

Więc też całkiem możliwe że żona przestawiła opcje:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory zawsze rano pokazywało wyliczone średnie zużycie z poprzednich dni itd...a teraz właśnie jest tak jak u kolegi wyżej najpierw jest 99.9 i pomału spada w dół, niedziwiło by mnie to gdyby tak było od momentu kupna auta czyli od czerwca ale to nastąpiło od niedawna.

I to zauważyłem również Ja nie tylko żona:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj, 20:00

Jak do tej pory zawsze rano pokazywało wyliczone średnie zużycie z poprzednich dni itd...a teraz właśnie jest tak jak u kolegi wyżej najpierw jest 99.9 i pomału spada w dół, niedziwiło by mnie to gdyby tak było od momętu kupna auta czyli od czerwca ale to nastąpiło od niedawna.

I to zauważyłem również Ja nie tylko żona:-)

 

Ale jesteś pewien że to nie przez ustawienie w opcjach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos tu chyba nie wie co sie do niego pisze :) nejlepiej jak kolega zrobi fotke tego spalania nawet bez uruchamiania silnika i wszyscy aldnie zoabczymy ze w prawym gornym rogu wyswietlacza bedzie 1

i jak kolega sobie wcisnie magiczny przcisk reset przez pwiedzmy 1s to mu sie to zmieni na 2 :) i vuola :) masz 2 program komputera czyli zbieranie informacji od resetu do resetu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie jestem pewny że to przez zmianę dystansu ogólnego na dzienny i to jest całkiem normalne:) a sprawdź czy na komp wyświetlaną masz cyferkę 1 czy 2 !!

 

Powinieneś mieć na 2 żeby było ogólne spalanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko sprawdze jutro i dam znać :)

 

 

ps.jeździ tylko żona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji wszystko jest ładnie opisane! i kasuje piszę się przez "u" otwarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sredni zurzycie na komputerze sie ciagle resetoje

 

 

Resetuje pisze się właśnie tak:P

 

Jeżeli możesz to popraw:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jóż jest spoko, mieliście panowie racje.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności