Skocz do zawartości
marcin-biały

Wyrzuca płyn chłodniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem wygląda tak. Postałem dzisiaj przy upałach chwilę na zapalonym silniku u wywaliło mi ten mały wężyk powrotny ze zbiorniczka wyrównawczego i zaczęło z niego pryskać. Temperatura na zegarze 90C. Uzupełniłem płyn i przejechałem 20km i jest ok, węże miekkie, olej czysty, nie kopci. Pierwsze moje podejrzenie pada na korek. Dlaczego miałem takie ciśnienie, że wypluło mi ten wężyk ze zbiorniczka i czy to nie powinno ulecieć korkiem? Jakie on ma zadanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za odkop, ale mam problem. Codziennie dolewam płynu. Trasa 40 km, wywala płyn dołem zbiorniczka, jest tam taki dzyndzelek, ma być tam wpiety jakiś wężyk? To jest od nadmiaru płynu? Dlaczego może tamtędy wywalać?

 

Nie wywala dużo, ale kontrolka sie zapala :( Gdy zgaszę silnik, odkręcę korek poziom plynu sie podnosi.

 

 

20170919_201103.jpg

Edytowane przez uki19
fotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pacjent 1.8T AWT.

Wymieniony termostat, zbiorniczek wyrównawczy z korkiem. Głowica po rentgenie i planowaniu, nowa uszczelka pod głowicą. Wycieków z układu chłodzenia brak. Wirnik pompy sprawdzony palcem przy wymianie termostatu.  Po mocniejszej jeździe auto się przegrzewa i wywala płyn z pod zbiornika.

Dodam ze tester na spaliny w układzie chłodzenia nie wykazał ich obecności .

Stara uszczelka też nie była przepalona. Wyglądało to tak jakby ktoś nie dawno ją wymieniał ale nie splanował głowicy. 

 

Czasem na wolnych jak się zaczyna grzać to po dodaniu gazu temperatura zaczyna spadać do 90. 

Z nawiewów leci ciepłe powietrze więc chyba dobrze odpowietrzony.

Czy to może być zatkana chłodnica? Da sie to jakoś sprawdzić?

Wiskoza wydaje się wyrabiać. Wiatrak z klimy też działa. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności