Skocz do zawartości
adi2255

Dystanse mdf Passat B4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Są gdzieś w sprzedaży dystanse z mdf-u dedykowane do B4?? Do B5 znalazłem pełno ale nigdy nie montowałem jeszcze i nie wiem czy będą pasować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety do B4 nie ma.

Najlepiej zrobic samemu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety do B4 nie ma.

Najlepiej zrobic samemu

czyli kupić uniwersalne czy od zera wycinać z płyty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniwersalne nie podejda na pewno. Trzeba zrobic podstawe, ktora mniej wiecej ma ksztalt prostokata z plyty 22, pozniej jeden krag z 18, pozniej drugi moze byc z 8, byc moze trzeba bedzie podfrezowac, zeby wspolgral z tapicerka.

No i na koniec skleic wikolem:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę roboty jest...a gdzie najlepiej dostać płytę mdf w małych kawałkach?? Bo podjechałem do sklepu z materiałami budowlanymi i kazali mi kupić całą płytę 2.5x3m :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do stolarza - jak tak zrobiłem - gość dał mi za free 4 kawałki 20cmx20 cm i sobie wyciąłem dystansy - mała rada jak będziesz dwa do kupy łączył zrób to na wkręty i dodatkowo daj wikolu dla uszczelnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrób to na wkręty i dodatkowo daj wikolu dla uszczelnienia.

Akurat wikol jest najwazniejszym elementem spajajacym, wkrety tylko pomagaja wikolowi.

Uszczelnia sie masami uszczeniajacymi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie twierdzę że nie masz racji - tyle że jak wikol się rozejdzie równomiernie tonie ma bata żeby było nieszczelne :) najbardziej trzeba uszczelnić miejsce łączenia dystansu z blachą. I wówczas

Uszczelnia sie masami uszczeniajacymi

jest niezastąpione :P

Edytowane przez lokmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odgrzebuje temat, czy wie ktos moze jakie albo z jakiego auta sa najbardziej pasujace dystanse tzn zeby trzeba bylo w nich zrobic najmniej przerobek, mam na mysli drzwi przod i tył, prosze o jakies porady:) chcialbym kupic i przerobic wrazie czego bo nie mam mozliwosci zrobic sam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ni ma :P jak na allegro nie sprzedają takich to trzeba samemu dorabiać z prostej płyty, ja w poprzednim pasacie sam dorabiałem :) nie było cieżko, prosty kwadratowy kawałek płyty powycinać na co trzeba i normlanie na wkrętach do blachy, silikonem uszczelnić, drzwi wytłumić ale i tak z B4 szału nie będzie jeśli chodzi o bas ;) więc wygłuszać nie musisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi raczej chodzi o dobre usadowienie głośnika, i jego same wytłumienie zeby nie dotykał tapicerki, bo ładnie wmiare graja i wyrabiaja te z przodu tylko tapicerka drży, jak ja docisne to nie. Tył jest chyba gorszy bo słabe są te głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi raczej chodzi o dobre usadowienie głośnika, i jego same wytłumienie zeby nie dotykał tapicerki, bo ładnie wmiare graja i wyrabiaja te z przodu tylko tapicerka drży, jak ja docisne to nie. Tył jest chyba gorszy bo słabe są te głośniki.

 

na drżenie tapicerki zrobiłem coś takiego, że ściągłem ją, wziąłem gąbkę taką 2cm grubości zwykła z łózka, i powkładałem gdzie tylko szło między tapicerkę a wygłuszone drzwi, potem załóżyłem docisłem mocno, powkręcałem śruby i od tej pory, nie doś że było o połowe ciszej w paszku to jest nic nie drżało :)

chyba żę jeszcze o cos innego Ci chodzi :) mam nadzieje że głośnik masz przykręcony do samych drzwi a nie do tapicerki ::PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię. Czy dystanse z golfa 3 jakoś dostosuję do b3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności