Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Rok temu kupiłem Passata B6 z silnikiem 2.0 TDi o mocy 88 kW z przebiegiem 142 tys. Samochód pochodził z Francji.

Sprzedawca zapewniał mnie, że w samochodzie wymieniano pasek rozrządu przy przebiegu 128 tys. Sprawdzając samochód w ASO (gdzie potwierdzono wymianę paska) zaniepokoiła mnie jednak jedna sprawa. Wszystkie dotychczasowe wymiany, naprawy, pisane były w komputerze ASO w języku Francuskim, gdzie serwisanci mieli problem z ich odczytaniem, natomiast ta jedyna wymiana wspomnianego paska napisana była w języku polskim.

Zastanawiam się, czy to nasi sprytni sprzedający mogli poprzez swoje znajomości dotrzeć do systemu ASO i wpisać wymianę paska?

A z drugiej strony czy możliwe jest przejechanie 180 tys. km bez jego wymiany?

Proszę o podpowiedź!

Dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Paska z Niemiec, historia serwisowa z polskiego ASO jest w językach: niemiecki, angielski, polski.

 

Po prostu nie wszystkie nazwy obcojęzyczne system ma przetłumaczone na język polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję trochę mnie uspokoiłeś.

Nie jestem mechanikiem (dla mnie to magia i zaklęcia), ale przejechanie 180 tys. na jednym pasku to chyba mało prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem mechanikiem (dla mnie to magia i zaklęcia), ale przejechanie 180 tys. na jednym pasku to chyba mało prawdopodobne.

 

Heh, jak najbardziej możliwe. Passaty od roku modelowego 2007 mają wymianę co 150kkm, przy czym jest jeszcze jakaś tolerancja.

Oczywiście nie znaczy to, że po 150 tys. pasek jest stary i sparciały - nadal może być w normalnym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc. Nie będę czekał do 240 tys. i wymienię go jak najszybciej.

Pozdrawiam!

norbert2205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i wymienię go jak najszybciej.

Racja święty spokój chodź u siebie zaraz stuknie mi 150 . 000 przy 120 był wymieniany nastepny przy 220 000 wiec narazie spokój ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności