Skocz do zawartości
Christoff

Hałas podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu podczas jazdy ok 80 km/h w samochodzie słychac takie :

łoł----łoł----łoł----łoł---łoł----łoł w miarę zwiększania prędkości np przy 160 km/h to juz

łołłołłołłołłołłołłołłołłołłoł - jechać się nie da - jak odwórcę głowe w lewo i nasłuchuje tył to wydaje mi się ze to z tyłu - jedyne co mi sie nasuwa to łożyska a może koła nie wyważone ? Jeżdzę na zimówkach -SnowGrip WANLI - Co to może być ?

Jeśi to faktycznie łożyska tył to czy mozna to kupić osobno bez piast bo różnie słyszałem ?

A jeśli tak to gdzie bo na Allegro nie ma nic takiego do B5

Edytowane przez Christoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
J

Powiadasz Wanli ,proponował bym ci zmiane koła z tej strony co masz ten odgłos na inne (na próbę) .

Opony Wanli sa ciężkie jak cholera weż w ręke opone wanli i jakiąś inną renomowaną zobaczysz jaka jest różnica w wadze.

Kolega miał kiedyś Wanli nówki na przód niby sportowe były głosne jak chole**

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Od pewnego czasu podczas jazdy ok 80 km/h w samochodzie słychac takie :

łoł----łoł----łoł----łoł---łoł----łoł w miarę zwiększania prędkości np przy 160 km/h to juz

łołłołłołłołłołłołłołłołłołłoł - jechać się nie da - jak odwórcę głowe w lewo i nasłuchuje tył to wydaje mi się ze to z tyłu - jedyne co mi sie nasuwa to łożyska a może koła nie wyważone ? Jeżdzę na zimówkach -SnowGrip WANLI - Co to może być ?

Jeśi to faktycznie łożyska tył to czy mozna to kupić osobno bez piast bo różnie słyszałem ?

A jeśli tak to gdzie bo na Allegro nie ma nic takiego do B5

Mam to samo co TY, już od dwóch lat z tym jeżdżę (jak go kupiłem). Nie wiem też jak za to się zabrać. Jest to wkurzające. U mnie na alusach (letnie) bardziej to słychać niż na stalowych (zimowe) - ale jednak słychać. Próbowałem juz zamiany: lewe koło na prawą stronę, przód zamianiać z tyłem i nic z tego. Zastanawiałem się czy też to nie jest łożysko, ale skoro jeżdżę tak już kolejny sezon - to do tej pory całkiem by padło!! Więc będę śledził ten wątek z zainteresowaniem.

A piasty do B5 na alledrogo są:

http://moto.allegro.pl/listing/search.php?string=piasta+ty%C5%82+passat&from_showcat=1&category=620

coś źle szukałeś ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam to samo co TY, już od dwóch lat z tym jeżdżę (jak go kupiłem). Nie wiem też jak za to się zabrać. Jest to wkurzające. U mnie na alusach (letnie) bardziej to słychać niż na stalowych (zimowe) - ale jednak słychać. Próbowałem juz zamiany: lewe koło na prawą stronę, przód zamianiać z tyłem i nic z tego. Zastanawiałem się czy też to nie jest łożysko, ale skoro jeżdżę tak już kolejny sezon - to do tej pory całkiem by padło!! Więc będę śledził ten wątek z zainteresowaniem.

A piasty do B5 na alledrogo są:

http://moto.allegro.pl/listing/search.php?string=piasta+ty%C5%82+passat&from_showcat=1&category=620

coś źle szukałeś ;-)

piast jest od groma i ciut ciut - chodzi mi o same lozyska bez piast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Christoff,jezeli jak piszesz dzwiek ten zaczyna sie od 80km/h w gore swiadczy to raczej o niewywazeniu kola(kol) ,(bicie na kierownicy jesli problem na przedniej osi) lub o niesprawnosci samych opon.Jedz na wywazarke,sprawdz wszystkie kola a pozniej dopiero rozgladaj sie za drozsza opcja(lozyska).Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o same lozyska bez piast
w pasku nie da się z tyłu wymienić samych łożysk, tylko z piastą. to jest nierozbieralne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w pasku nie da się z tyłu wymienić samych łożysk, tylko z piastą. to jest nierozbieralne.

dzięki - i jest jasnośc w tym względzie - więc raczej najpierw wyważę koła bo nie usmiecha mi sie zakup nowych piast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki - i jest jasnośc w tym względzie - więc raczej najpierw wyważę koła bo nie usmiecha mi sie zakup nowych piast

Ja zawsze wyważam koła (przed sezonami), efekt - żaden. Wciąż się pojawia ten dziwny dźwięk. Ja coraz bardziej myślę o wymianie piast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze wyważam koła (przed sezonami), efekt - żaden. Wciąż się pojawia ten dziwny dźwięk. Ja coraz bardziej myślę o wymianie piast.
Nie jestem przekonany czy nie jestes nadgorliwy.Z tego co wiem kola wywazamy w trzech przypadkach a wlasciwie w dwoch: 1 kupujemy nowe opony-montaz na felgi,wywazenie,przejezdzamy okolo 300km. wracamy do warsztatu i wywazamy jeszcze raz; 2 lapiemy kapcia-naprawa opony,wywazenie.Nie ma potrzeby robienia tej czynnosci przed kazdym sezonem(wiedza zaczerpnieta od fachowca wulkanizatora). Napisalem o wywazaniu bo:

po pierwsze objawy na to wskazuja(poczatek przy 80km/h)

 

po drugie zdarzylo mi sie naprawiac kolo(w warsztacie) i obligatoryjnie upewnic sie, czy wywazyli po naprawie("oczywiscie tak, zrobilismy to") a po jakims czasie wyjechac na autostrade(powrot do kraju);od okolo 80 cus bylo nie tak a przy 130-140 myslalem,ze mi "kierownice wyrwie".

 

po trzecie jest to najtansza i najlatwiejsza do sprawdzenia opcja

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem przekonany czy nie jestes nadgorliwy.Z tego co wiem kola wywazamy w trzech przypadkach a wlasciwie w dwoch: 1 kupujemy nowe opony-montaz na felgi,wywazenie,przejezdzamy okolo 300km. wracamy do warsztatu i wywazamy jeszcze raz; 2 lapiemy kapcia-naprawa opony,wywazenie.Nie ma potrzeby robienia tej czynnosci przed kazdym sezonem(wiedza zaczerpnieta od fachowca wulkanizatora). Napisalem o wywazaniu bo:

po pierwsze objawy na to wskazuja(poczatek przy 80km/h)

 

po drugie zdarzylo mi sie naprawiac kolo(w warsztacie) i obligatoryjnie upewnic sie, czy wywazyli po naprawie("oczywiscie tak, zrobilismy to") a po jakims czasie wyjechac na autostrade(powrot do kraju);od okolo 80 cus bylo nie tak a przy 130-140 myslalem,ze mi "kierownice wyrwie".

 

po trzecie jest to najtansza i najlatwiejsza do sprawdzenia opcja

 

Pozdrawiam.

 

Może i jestem nadgorliwy ale też są różni mechanicy i różni fachowcy.

Wyważyć dodatkowo koła - nic nie zaszkodzi (jedynie portfel chudszy). Opony nie zawsze zużywają się równomiernie - lekkie przyhamowania, dziurki w naszych autostradach i drogach ekspresowych ;-) też swoje robią - cierpią felgi. Nawet słabszy amorek i inaczej zaraz oponka leci.

Więc wg mnie żaden z niego fachowiec.

W moim przypadku jest jak już pisam słychać to na dwóch różnych oponach i felgach i zaczyna się po 80. Po przekroczeniu 100 wydaje mi się że ustaje - ale chyba gubię ten dźwięk już za autem i go z przodu poprostu nie słyszę. Pasażerowie mówią mi że to z lewej strony - ja słyszę obie. Szczerze - już się przyzwyczaiłem, ale chętnie bym usłyszał ciiiiiiiiiiiiiiszę.

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a lozyska sprawdzales? u mnie bylo podobnie, raz huczalo raz przestawalo ;) az w koncu podnioslem auto na lewarku a kolo zaczelo chodzic na boki :D dzwiek byl podobny do lekkiego tarcia klocka o tarcze i myslalem ze tu jest przyczyna jednak winne bylo lozysko i po wymianie cisza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Wojciechpop -"wywazyc kola dodatkowo nie zaszkodzi".Pozdrawiam i mam nadzieje ,ze uporacie sie z problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego a lozyska sprawdzales? u mnie bylo podobnie, raz huczalo raz przestawalo ;) az w koncu podnioslem auto na lewarku a kolo zaczelo chodzic na boki :D dzwiek byl podobny do lekkiego tarcia klocka o tarcze i myslalem ze tu jest przyczyna jednak winne bylo lozysko i po wymianie cisza ;)

Też skłaniam się ku temu wnioskowi. Jeżeli by było słychać huczenie, dawno bym je wymienił. Ale u mnie jest tak jak to opisał Christoff: łoł----łoł-łoł----łoł---łoł-łoł. Będę je jednak wymieniał, tylko tyle że dopiero na wiosnę. Czy pomoże czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy pomoże czas pokaże.

 

zobacz poprostu czy kolo nie lata Ci na boki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i jestem nadgorliwy ale też są różni mechanicy i różni fachowcy.

Wyważyć dodatkowo koła - nic nie zaszkodzi (jedynie portfel chudszy). Opony nie zawsze zużywają się równomiernie - lekkie przyhamowania, dziurki w naszych autostradach i drogach ekspresowych ;-) też swoje robią - cierpią felgi. Nawet słabszy amorek i inaczej zaraz oponka leci.

Więc wg mnie żaden z niego fachowiec.

W moim przypadku jest jak już pisam słychać to na dwóch różnych oponach i felgach i zaczyna się po 80. Po przekroczeniu 100 wydaje mi się że ustaje - ale chyba gubię ten dźwięk już za autem i go z przodu poprostu nie słyszę. Pasażerowie mówią mi że to z lewej strony - ja słyszę obie. Szczerze - już się przyzwyczaiłem, ale chętnie bym usłyszał ciiiiiiiiiiiiiiszę.

dobrze to ująłeś - mnie sie tez wydaje ze po 80 cichnie - ludzie mowia mi ze z lewej ja słysze obie tył - choc moze mi sie wydaje - no nic na początek wyważe potem przyczaję sie na łozyska i niestety razem z piastami - a moze zaczekam na wiosne i wymienie te kloce WANLI pomysle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zobacz poprostu czy kolo nie lata Ci na boki ;)

Z miejsca kierowcy ciężko będzie się dopatrzeć czy lata czy nie ;-) . A jak odpadnie to jeszcze jest zapasowe ;-) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z miejsca kierowcy ciężko będzie się dopatrzeć czy lata czy nie

 

chodzi o podniesienie kola na lewarku i sprawdzenie :D ale masz racje siedzac za kierownica ciezko bedzie je poruszac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam ten sam problem. Juz od jakiegos czasu (ok. 2 mies.) moje kolo z tyly wydaje dziwny dzwiek tak jak pisal kolega M4R71N slychac jakby sie skonczyla okladzina na klockach. Strasznie to wkurw... Myslalem ze to przez moje lyse letnie oponki ale niestety nieeee!! Niedawno wymienilem oponki na zimowe i w dalszym ciagu jest to samo. Nie wiem jaka jest przyszyna tzn. wiem ale nie jestem pewien. Wydaje mi sie ze to lozysko ale pewnosci nie mam. Wszystko inne jest sprawdzone wiec zostaje tylko to. Teraz moje pytanie: "czy da sie wymienic samo lozysko bez wymiany piasty??". Widze ze nawet na forum zdania sa podzielone. Bylem u mechanika i on stwierdzil ze wymienia sie samo lozysko ale po chwili zadzwonil do kolegi i ten mu powiedzial ze wymienia sie cala piaste debatowali na ten temat jakies 10 min i wkoncu nie doszli do porozumienia dlatego pytam. Szukalem w necie i znalazlem na Allegro i w InterCarsie ze jednak sa same lozyska do kol tylnych dlatego jestem w kropce. Co zrobic czy kupic same lozyska i je wcisnac w piaste czy kupic kompletna piaste (roznica jak cholera w cenie). Pozdrawiam wszystkich forumowiczow i prosze o pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam problem podobny tylko ze gdy jade 130km/h to zaczyna byc glosno z przodu a przy 140km/h cichnie i jest okej, na letnich i zimowych kolach to wystepuje kola wywazone dlaczego tak sie dzieje ??

Edytowane przez Buniek85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ja mam problem podobny tylko ze gdy jade 130km/h to zaczyna byc glosno z przodu a przy 140km/h cichnie i jest okej, na letnich i zimowych kolach to wystepuje kola wywazone dlaczego tak sie dzieje ??

Ostatnio byłem u mechaniora i stwierdził ,że zimówki sa do dupy - coraz bardzije skłaniam sie do tego stwierdzenia bo jak wyjade na snieg to nie słychać tego łoł---łoł. CZekam do wiosny na i zmieniam na letnie i zobacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności