Skocz do zawartości
Gość Maki1000

Jak włączyć oświetlenie schowka w B5 3GB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maki1000

Mam taki problem że od kąd kupiłem autko w schowku nie świeci światełko a na forum przeczytałem że powinno tam być światełko :)

 

Włącza się to jakoś? Vag nie pokazał żadnych błędów więc co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno swiecic i nie ma wlacznika, a jak nie swieci to albo padla zarowka (malo prawdopodobne jednak) albo ktos wykrecal schowek i cos tam urwal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość drozdu
Powinno swiecic i nie ma wlacznika,

 

Włacznika nie ma bo go nie widać , oświetenie włącza sie automatycznie w momencie otwarcia schowka. Swiatło w schowku świeci tylko jak są włączone światła np. postojowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub jest uszkodzony mechanizm wyłączania światełka (dlatego może być odłączona wtyczka) mechanizm jest w jednej obudowie lampki. Ruchome kowadełko lampki w momęcie zamknięcia schowka cofane jest i odłącza zasilanie do żarówki.

 

img7742gv1.th.jpg img7748lg7.th.jpg img7749zr0.th.jpg

 

Oświetlenie i podświetlenie wnętrza - nie jest diagnozowane przez VAG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączyć - otworzyć schowek :rotfl:

To teraz scalę to co poprzednicy napisali, niektórym zaprzeczając. ;)

Włącznik jest, ale zespolony jako całość z lampką i działa automatycznie po otwarciu schowka. Lampka świeci bez względu na inne włączniki świateł, nawet gdy brak kluczyka w stacyjce. Oprócz przepalenia żarówki możliwe jest mechaniczne uszkodzenie (ułamanie) elementu odpowiedzialnego za zadziałanie włącznika lub samego włącznika. Zakładam, że kabelki są sprawne i napięcie do kostki dochodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swiatło w schowku świeci tylko jak są włączone światła np. postojowe.

Raczej jak jest przekrecony kluczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość drozdu

Czyżby były różne sposoby na włączenie światła w schowku!!!??? :| zależne o wersji, modelu auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyżby były różne sposoby na włączenie światła w schowku!!!??? zależne o wersji, modelu auta?
niewykluczone, że tak. U mnie komfort wyłącza wszystko po jakimś czasie (myślę, że ok 30 min, ale nigdy nie mierzyłem), aby skleroza nie spowodowała rozładowania aku. :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maki1000

Dzieki panowie zebrałem całe info do kupy i teraz ide dzialac cos w tym temacie :)

 

1. Wykręce schowek

2. Sprawdze kabeliki i czy jest w nich napiecie

3. Sprawdze żarówkę

4. No i ten włącznik pooglądam czy nie jest gdzieś coś uwalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość drozdu
Dzieki panowie zebrałem całe info do kupy i teraz ide dzialac cos w tym temacie :)

 

1. Wykręce schowek

2. Sprawdze kabeliki i czy jest w nich napiecie

3. Sprawdze żarówkę

4. No i ten włącznik pooglądam czy nie jest gdzieś coś uwalone

 

Nie musisz wykręcać całego schowka żeby sprawdzić lampkę , żarówkę i napięcie

Lampke można wyciągnąć bez demontarzu schowka. Lekko podwarzając obudowe lampki powinna wyjść z obudowy schowka. Uważaj abyś nie pociągnął za mocno bo można uszkodzić kabelki zasilające. Po wymontowaniu lampki masz jakieś 10 cm wolnego kabelka. Wypnij wtyczkę, oglądnij całą lampke czy jest dobrze poskładana( lubi się w niej mechanizm- kowadełko poprzestawiać), sprawdz zasilanie i żarówke. Jeśli wszystko jest ok to lampka powinna świecić (nawet jak nie jest w obudowie schowka). Z poskładaniem wszystkiego do "kupy" nie powinieneś mieć większych problemów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maki1000

wyciagnalem t i u mnie ta sprężynka lata sobie luźno patrze na te zdjecia pogladowe tego wyłącznika i nie jestem w stanie na ich podastawie stwierdzić jak zamocować ta sprerzynke zeby sie trzymala sztywno :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość drozdu

u mnie było tak samo. Musisz dobrze sie wpatrzeć w zdjęcia , bo ciężko jest to wytłumaczyć. Mi udało sie metodą prób i błędów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maki1000

Chyba wiem o co chodzi - policzyłem zwoje sprężynki i wychodzi na to że u mnie jest o 1 za mało czyli musze jeszcze 1 zwój zrobić jakimś cudem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maki1000

Naprawiłem światełko ale zniszczyłem schowek :( :( :(

 

Nie wiedziałem że passat jest zrobiony z takiego gówna :( przy prubie przykręcenia delikatnie niby to robiłem a uszkodziłem już 3 uchwyty na śrubki :( jestem załamany schowek ledwo się trzyma u góry na 2 śrubkach w środkowej części na 1 i to tyle 2 śrubki na dole wydzły mi na wylot ten plastik z jakiego zrobiony jest schowek to jakaś kpina kruszy się w rękach !!!

 

ps

 

gdzie moge kupić taki schowek oprócz allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po jakiego grzyba wyjmowales schowek!!sama lampke trzeba bylo wyjac,a zta delikatnoscia materjalu to nie przesadzaj nie ty pierwszy rozkrecales schowek i z tego co wiem to raczej nkomu sie nie rozlecial ,i tyle ,a lampka chociaz dziala?wiekszosc lampek w schowku pali sie razem ze swiatlami :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maki1000

lampka dziala ! a zanim przeczytalem ze mozna wyjac lampke bez wyciagania schowka to juz schowek wyjalem :(

 

bede jeszcze jutro kombinowal moze jakos to przykleje albo nie wiem co :( ZALAMKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość drozdu

choć jedna rzecz Ci się udała , bez urazy :zabawa: nie trza było się tak śpieszyć. No cóż ! A schowki widziałem ale tylko na ALLEGRO... Powodzenia

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maki1000

Mam takie pytanko jeszcze: czy schowek z 3B bedzie pasował do 3BG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej tak :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności