Skocz do zawartości
pawel80

Passat B5, radio + głośniki do drzwi (tył i przód)

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka! :) Mam u siebie w passacie oryginalne radio, niestety jest ono na kasety... Chciałbym je wyjąć i sprzedać a na to miejsce kupić coś na CD. Stąd moje pytanie jakie radyjko mi polecacie.

Oraz kwestia nr. 2...

Jakie głośniki polecacie? Dodam że miejsce na głośniki mam w przednich i tylnich drzwiach...

Pozdrawiam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja osobiście polecam Pioneer 5000ub dobry model ładnie gra w moim pasku

a co do głośników to również pioneer hertz lub jbl polecam ten sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stąd moje pytanie jakie radyjko mi polecacie

 

Skoro nie podajesz ceny, Becker Cascade Pro powinien Cię zadowolić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A radio bierzesz nowe czy używane? Bo takie stare wyjadacze jak ALPINE w na prawdę przystępnej cenie można dorwać...

 

Co do głośników to j.w. no i zależy jaki efekt chciałbyć uzyskać :) No i odpuść sobie głośniki w tylne drzwi, a to co byś zaoszczędził dołóż do przednich głośników i weź lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam Psassata b6 mam w nim seryjne radio i głosniki tylko z przodu.

Chciałbym zainwestować w nowe radio + głośniki tył maksymalnie chce wydać 600zł + montaż 100zł. :)

 

Co sadzicie o takim zestawie:

http://allegro.pl/jvc-kw-r510-radio-2din-cd-usb-multikolor-pen-8gb-i4715887503.html

 

http://allegro.pl/glosniki-vw-jbl-passat-b5-golf-4-polo-skoda-fabia-i4670030601.html

 

Proszę o propozycje i pamietać, że B6 Czy te głosniki podejda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio. Może być. Chodź ja bym już celował w stacje multimedialną. Tyle że jest 2x droższa.

A te śmieszne głośniki sobie odpuść. Lepiej wygłusz drzwi, zobaczysz co potrafi seria pod samym radiem.

 

Tu masz przykład ile daje wygłuszenie

 

A teraz wyobraź sobie że u mnie prawie cała powierzchnia drzwi jest wyłożona matą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy musisz mieć inne radyjko, bo nie każde pasuje i może sporo spierdzielić;)

Ja dokupiłem do oryginalnego emulator zmieniarki, 6x99 utworów, 230 zł, dźwięk zarąbisty...oryginalne wnętrze...bezcenne:wojak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszym pomysłem będzie wytłumienie przodu i wymiana serii z przodu niż pakowanie głośników na tył ;)

a jeśli już koniecznie muszą być z tyłu - to proponowałbym kupić coś na przód a serie z przodu przenieść na tył.

Pytanie czy z tyłu masz miejsca na głośniki i czy są maskownice w boczkach tapicerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maskownice chyba są. Mechanik za doprowadzenie kabli krzyknął sobie 100zł. Nie wiem czemu glosnik lewy z przodu nie zawsze łączy i musze udrzyć czasem w drzwi ( z buta).

Czyli najleprzym rozwiazaniem bedzie wygłuszenie przednich drzwi + zmieniarka do orginalnego radia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działa na uderzenie tzn że coś nie do końca łączy - trzeba rozebrać i zobaczyć.

Czy najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie zmieniarka?? tego nie umiem powiedzieć - na pewno nie poprawi jakości brzmienia ale da funkcjonalność. Prawidłowo wytłumione drzwi na pewno zmienią dół pasma oczywiście na plus.

Teraz kwestia tego jaki jest cel zmian :)

Jakie masz fabryczne radio??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do zakupu radia do mojego Passata B5 FL . Posiadam radio/nawigację MFD sterowanie w kierownicy i full FIS. Tu moje pytanie chciałbym zmienić na jakieś radyjko 2DIN z nawigacją i obsługą sterowania w kierownicy tak do max 1200 czy polecacie coś jak tak poprosiłbym o linki . Jak jest z FIS'em jeśli bym podłączył takie radyjko? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz stacje multimedialne GMS'u. Chyba mają w swojej ofercie sprzęt obsługujący sterowanie z kierownicy. A na ten śmieszny FIS raczej nie licz, ten idzie po CAN'ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki np model proponujesz nie znam się za bardzo a chciałbym można powiedzieć takie plug&play :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak przejrzałem ich ofertę to chyba wszystkie obsługiwały sterowanie z kierownicy. Ale plug&play to chyba nie będzie działać, jak dobrze to będzie trzeba tylko skonfigurować w opcjach radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałby założyć w moim passacie b5fl głośniki w tylnych drzwiach, ale nie wiem czy są seryjnie pociągnięte przewody.

Mozę ktoś wie czy są??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić:

wyciągnij radio i sprawdź w kostce

zdejmij boczek i sprawdź (jak w boczku jest maskownica to jest szansa ze były)

idź z VINem do serwisu i sprawdź

więcej możliwości nie ma:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałby założyć w moim passacie b5fl głośniki w tylnych drzwiach, ale nie wiem czy są seryjnie pociągnięte przewody.

Mozę ktoś wie czy są??

 

Sorry ale moja kryształowa kula z allegro nie działa(koniec gwarancji).

 

Tak na serio, jak naprawdę często wozisz pasażerów z tyłu, załóżmy połowa wszystkich wyjazdów autem. Nawet po piwo, czy na myjnie. To jeszcze zrozumiem. Ale jak chcesz audio dla siebie. To lepiej odpuść sobie głośniki z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry ale moja kryształowa kula z allegro nie działa(koniec gwarancji).

 

Tak na serio, jak naprawdę często wozisz pasażerów z tyłu, załóżmy połowa wszystkich wyjazdów autem. Nawet po piwo, czy na myjnie. To jeszcze zrozumiem. Ale jak chcesz audio dla siebie. To lepiej odpuść sobie głośniki z tyłu.

Dlaczego ma odpuscic glosniki z tylu? Jak je zamontuje to efekt bedzie ogromny zrobi sie dzwiek przestrzenny i nie ma znaczenia czy bedzie jezdzil sam czy z kims.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego ma odpuscic glosniki z tylu? Jak je zamontuje to efekt bedzie ogromny zrobi sie dzwiek przestrzenny i nie ma znaczenia czy bedzie jezdzil sam czy z kims.

 

Jak je zamontuje to efekt bedzie ogromny zrobi sie dzwiek przestrzenny

A skąd wiesz że otrzymasz dźwięk przestrzenny? Poczytaj o Dolby Surround. Praktycznie wszystkie piosenki są nagrane w Stereo, czyli prawy i lewy kanał. Nic więcej, im więcej głośników tym gorzej. Otrzymujesz kilka źródeł dźwięku, które gorzej ze sobą zgrać.

 

Zresztą dźwięk przestrzenny można bez problemu otrzymać na zestawie stereo. Masz tu linka:

 

P.S najlepiej zamknij oczy ale na słuchawkach efekt jest porażający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności