Skocz do zawartości
Gość chazir

fotel kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chazir

Wcześniej jeździłem "beczką" i sierrą. Teraz przesiadłem się do B4 CL. Fotel mam bez elektryki i podgrzewania więc tak jak w poprzednikach. Regulacja wysokości siedzienia a raczej odchylania tylko taką dzwignią (nie mówię o oparciu). Dzisiaj po przejechaniu 300km wysiadłem jakby mnie z krzyża zdjęli. Ogólnie w porównaniu z fotelem sierry siedzi się jak na taborecie. Dodam że nie chodzi tutaj o stan fotela bo jest całkiem dobry, jednak przyzwyczaiłem się do trochę lepszego komfortu siedzienia. Moja wersja paska jest można powiedzieć dosyć uboga więc pytanie czy były jakieś wygodniejsze fotele montowane w B4? A może pasują jakieś z innego pojazdu? Na początku myślałem że to kwestia przyzwyczajenia, ale 3kkm to już wystarczająco dużo do przyzwyczajenia.

 

Krzychu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile było wersji, ja miałem doczynienia z dwoma: w pasku GT 1994 takie ciut kubełkowe, z niby bocnym trzymaniem oparcia i siedziska ale za to miekkie za bardzo i po dłuższej jeździe tyłek boli :) a w swoim pasku mam zwykłe takie standardowe za to nieco twardsze (no inie wysiedziane) z regulacją przód-tył :evil: położenia oparcia przód-tył :evil: oraz dzwigniami z lewej strony siedzenia 1) wysokości góra-dół fotela i 2) przechylenia całego fotela

jak dla mnie to w zupełności wystarcza do poprawnego wyregulowania fotela do wygodnej pozycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak :

- regulacja elektryczna góra-dół razem z przesunięciem fotela

- regulacja oparcia

- regulacja lędźwia

- regulacja "kołyska"

- przesunięcie fotela przód-tył

brakuje mi tylko trzymania bocznego :dobani: bo fotele są wygodne ale tylko do spokojnej jazdy bo w zakretach to tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chazir
... oraz dzwigniami z lewej strony siedzenia 1) wysokości góra-dół fotela i 2) przechylenia całego fotela

 

No właśnie i tutaj problem, u mnie jest tylko jak to określiłeś przechylanie. W tej chwili moje nogi nie opierają się o końcówkę siedziska ale wiszą w powietrzu. Regulacja przechyłu jest na max. Aby wygodniej siedzieć muszę przesunąć fotel do tyłu ale wtedy z koleji za daleko do kierownicy a regulacji oczywiście nie mam. Podnoszenie całego fotela prawdopodobnie rozwiązałoby problem. Muszę chyba rozejrzeć się za takim fotelem.

Krzychu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jak wyglada sprawa zamontowania w B4 foteli z B5 oczywiscie z tylna kanapa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze strasznie nie wygodne sa te fotele... a mial ktos moze stycznosc ze skora w B4? bo chcialem w nią zainwestowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam standardowe fotele winda kołyska regulacja na nery i jest wygodnie mięciutko tak jak lubię a troszkę czasu w bryce spędzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze chazir napisał, ja tez czuje sie jak na taborecie, siedzi sie jak w mini vanie, za wysoko jak na Paska wg mnie, prawie leże ale i tak za wysoko, moje starsze Volvo mialo dużo wygodniesze fotele.

Moze lepsze wersje passatów mają wygodniejsze ale nie moj CL

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość remix

U mnie też są nie wygodne i własnie zastanawiam czy można wymienic od czegoś innego bo mnie dupa boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie propozycje z jakich aut by pasowały siedzenia?? głównie chodzi o przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tragedia te siedzenia classic ja wlasnie dzisiaj porownywalem z kubełkami i jak tylko znajde troche czasu to robie podmianke :)

 

moze z jakis audikow by pasowały!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie już przesiadłem z tych płaskich, na te ala niby kubełki i róźnica jest jak dla mnie wielka. Jakby ktoś chciał to moge załatwić te kubełki w szarym welurze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez poprosze, siedzenia z CL to poracha na całej lini, 250km za kółkiem i ruszac sie nie umiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności