Skocz do zawartości
Gość showtime

Włącznik świateł ze ściemniaczem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość showtime

Otwieralem wlacznik swiatel ze sciemniaczem w Passacie B3 zeby wymienic zaroweczki i wypadl taki maly bolec, gdzie go spowrotem wlozyc? Nie mam pomyslu :/ za szybko zdjalem pokrywe :/ CHLOPAKI POMOCY :/

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem rozwiązany :ok:

 

Jak, jak, jak

też tak miałem, w końcu ten bolec (bardziej rolka) pasował mi tylko poprzecznie między styki klawisza, i jakoś działa, ale dziwnie. Na pierwszej pozycji świecą światła normalnie i świeci kontrolka w przełączniku, na drugiej pozycji światła świecą dalej, ale kontrolka w przełączniku już nie. Do tego aby włączyć pozycyjne muszę wyłączyć stacyjkę, przełączyć przełącznik świateł na 1 pozycję (świecą krótkie), pociągnąć dignię zmiany świateł, załączają się "długie", a po ponownym pociągnięciu dźwigni mam postojówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość showtime

Dalismy sobie rade - u mnie swiecą normalnie tak jak bylo przed rozmontowaniem. Doszlismy do tego tak, ze zdun wytargał swoj przelacznik i go rozebral a potem wyslal mi fotke jak to ma wygladac - zdjecie dolaczam, moze komus sie przyda jak rozbierze przelacznik i nie bedzie potrafil go zlozyc... jak ja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

showtime, no widze ze starasz sie doprowadzic paska do stanu idealnego;))) no oby tak dalej;) Tez miał popalowe żaróweczki w włącznikach do podgrzewania szyby i przeciwmgielnych. ale ja założyłem takie zaróweczki jak do podswietlenia zegarów i teraz bardzo mocno świecą, ale mi to nie przeszkadza. Póxniej tak na próbę rozebrałem włacznik tzn potencjometr do ustawiania świateł i tam wstawiłem diodki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość showtime

Zapomniałem dodać, że zmieniłem wkładki przełączników z zielonych na czerwone - stosując uwaga - niesamowity patent kolegów z forum, czyli okładkę czerwonego skoroszytu. A To wszystko po to, zeby przyciski elegancko komponowaly sie z podswietleniem radyjka VW Beta V gdzie przyciski swieca sie na czerwono. Przede mna jeszcze zmiana podswietlenia zegarow i pokretel od ogrzewania bedzie "new vw red style" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tonio

Też rozmontowywałem ten przełącznik. Bardzo dziękuję za informacje... były kłopoty z ponownym umiejscowieniem tej rolki po tym jak się to wszystko przy demontażu rozpadło :przestraszony: .

 

A tak wogóle to zabrałem się za jego rozbieranie gdyż nagle zgasły mi: podświetlenie wszystkich włączników i tablicy rozdzielczej, oświetlenie tablicy rejestracyjnej i prawe tylne światło postojowe (tego ostatniego nie jestem pewien, czy w tym samym czasie, ale żarówki są sprawne a napięcie nie dochodzi) - wszystkie bezpieczniki sprawdzone... SPRAWNE !!!

 

Może ktoś coś poradzi na takie "cuda" ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zulus_25
A tak wogóle to zabrałem się za jego rozbieranie gdyż nagle zgasły mi: podświetlenie wszystkich włączników i tablicy rozdzielczej, oświetlenie tablicy rejestracyjnej i prawe tylne światło postojowe (tego ostatniego nie jestem pewien, czy w tym samym czasie, ale żarówki są sprawne a napięcie nie dochodzi) - wszystkie bezpieczniki sprawdzone... SPRAWNE !!!

Prawdopodobnie masz do wymiany przelacznik , lub zle go poskladales, poniewaz to przez niego dzieja sia takie hece . Wiem bo przerobilem to na wlasnej skórze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tonio

 

Prawdopodobnie masz do wymiany przelacznik , lub zle go poskladales, poniewaz to przez niego dzieja sia takie hece . Wiem bo przerobilem to na wlasnej skórze

 

Przełącznik mimo, że leciwy, chyba jeszcze jest dobry...

Teraz już wszystko działa !!! Poskładałem wyłącznik wedle zdjęcia, które zaprezentował "showtime" i "wszystko wróciło do normy". Wielkie dzięki "showtime" !!!

 

Piszę 'wszystko wróciło do normy' w cudzysłowie, gdyż owszem, działa podświetlenie tablicy rozdzielczej i wskaźników, prawe tylne światło postojowe i oświetlenie tablicy rejestracyjnej, ale sposób załączania świateł jest dokładnie taki jak opisuje "Mark73".

Z tego wygląda, że "ten typ tak ma", choć trochę to dziwne i wymaga przyzwyczajenia...

:ok::mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę 'wszystko wróciło do normy' w cudzysłowie, gdyż owszem, działa podświetlenie tablicy rozdzielczej i wskaźników, prawe tylne światło postojowe i oświetlenie tablicy rejestracyjnej, ale sposób załączania świateł jest dokładnie taki jak opisuje "Mark73".

Z tego wygląda, że "ten typ tak ma", choć trochę to dziwne i wymaga przyzwyczajenia...

:ok::mur:

 

A u mnie już wszystko OK, powodem była... przepalona przednia prawa żaróweczka od postojówek. Nie zauważałem tego, aż "uprzejmi" policjańci zwrócili mi na to uwagę (na szczęście miałem zapas, ale wymiana tego w ciemności i deszczu nie była łatwa). Po wymianie nieszczęsnej żaróweczki przełącznik działa jak powinien (choć dla odmiany przestała działać kontrolka załączenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jesteście BOSCY!!! Szczególne podziękowania dla osoby która wykonała fotkę gdzie powinien się znajdować ten nieszczęsny wałeczek. Dzisiaj też rozebrałem włącznik i tak samo nie miałem pomysłu gdzie umieścić wałeczek. Na szczęście jest forum i forumowicze-dzięki temu szybko i bez problemów złożyłem wszystko do kupy. Działa jak należy.

Mam tylko jedno pytanie:

- włącznik po przekręceniu stacyjki jest podświetlony na zielono

- po wciśnięciu na pierwszą pozycję (światła pozycyjne) świeci się te okienko na środku przycisk na kolor pomarańczowy

- po naciśnięciu do oporu (światła mijania) światełko gaśnie

Stąd właśnie moje pytanie - czy aby tak powinno być ??

Generalnie nie ma w B3 jako takiego wizualnego informowania o zapalonych światłach, oczywiście za wyjątkiem podświetlonej deski rozdzielczej.

Bardzo dziękuję jeszcze raz za fotkę z miejscem gdzie powinien znajdować się wałeczek.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam tylko jedno pytanie:

- włącznik po przekręceniu stacyjki jest podświetlony na zielono

- po wciśnięciu na pierwszą pozycję (światła pozycyjne) świeci się te okienko na środku przycisk na kolor pomarańczowy

- po naciśnięciu do oporu (światła mijania) światełko gaśnie

Stąd właśnie moje pytanie - czy aby tak powinno być ??

 

Tak powinno być choć niestety nie jest to idealne rozwiązanie :znudzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś powie jak wydłubać ten wyłacznik razem ze ściemniaczem i regulatorem położenia reflektorów? I jaka tam jest żarówka/ki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki a kto z was zmienił podświetlanie w regulatorze położenia świateł, przełączniku do szyberdachu oraz posiada wersję do druku białych tarcz do nawiewu. Bo w tych elementach nie mam jeszcze zmienionego podświetlania a nie chcę tych przełączników popsuć .... bardzo zależy mi na tych informacjach.....

z góry dzięki pozdro :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozbierałem to pokrętło to regulacji wysokości świateł, trochę się namęczyłem ale poszło. Na dłuższych bokach są po 2 zatrzaski i w dodatku zalane klejem. Przód jest dosyć "plastyczny" (ale bez przesady-nie połam). Rozdzieliłem każdy zatrzask poprzez wbicie w jego miejsce dość grubego noża i poszło :D o dziwo po złożeniu wszystko się trzyma jak należy. Ale żeby dostać się do żarówki musisz jeszcze rozmontować ten przełącznik na pół-popatrz od boku, z jednej strony jest 9 nitów, z drugiej tylko 3 - i te 3 musisz rozwiercić. Potem wciskasz nóż między połówki i rozkładasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

Witam

 

Ja zmieniłem prawie całe oświetlenie wnętrza w passku.

W święta majowe prawdopodobnie będe miał sporo czasu więc mam zamiar zrobić pełny opis jak przerobić na diodowe. Będzie opisane jak rozebrać przełączniki (poza szyberadchem bo nie mam drugiego a nie wiem jak tego rozebrać) Jak zrobić czerwone podświetlenie zegarów, a wszystkie włączniki na dwa kolory czerwono-niebiesko. Z rozebraniem przełączników nie miałem problemów żadnego noża nie używałem wystarczył mały śrubokręcik. Mam też białą wkładke podświetlenia panela środkowego - jest ona również dostępna na forum wystarczy dobrze poszukać.

Zrobiłem również podświetlenie klamek na niebiesko (wszystkich czterech) ale tego niestety nie sfotografowałem - ale z tym akurat jest najmniej problemów 20 min roboty z jedną.

 

pozdrawiam passsio maniaków :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam też białą wkładke podświetlenia panela środkowego - jest ona również dostępna na forum wystarczy dobrze poszukać.

jeżeli chodzi o dział download to mi on nie działa :zalamany: nie wiem czy wy też tak macie ?? jakbyś miał to podeślij na forum albo podaj linka do tematu ;) (ja mam bez jakiś cyferek przy środkowym pokrętle....)

pozdro :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dalismy sobie rade - u mnie swiecą normalnie tak jak bylo przed rozmontowaniem. Doszlismy do tego tak, ze zdun wytargał swoj przelacznik i go rozebral a potem wyslal mi fotke jak to ma wygladac - zdjecie dolaczam, moze komus sie przyda jak rozbierze przelacznik i nie bedzie potrafil go zlozyc... jak ja :)

Czy ten bolec ma byc na blaszkach czy pod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dalismy sobie rade - u mnie swiecą normalnie tak jak bylo przed rozmontowaniem. Doszlismy do tego tak, ze zdun wytargał swoj przelacznik i go rozebral a potem wyslal mi fotke jak to ma wygladac - zdjecie dolaczam, moze komus sie przyda jak rozbierze przelacznik i nie bedzie potrafil go zlozyc... jak ja :)

Czy ten bolec ma byc na blaszkach czy pod?

 

pod blaszkami :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,fotka duzo pomogla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności