Skocz do zawartości
Gość coyot

Silniki i kody wyposażenia

Rekomendowane odpowiedzi

witam, "rozkodowalem" wlasnie wyposazenie paska, i mam prosbe o wyjasnienie co to dokladnie znaczy:

 

X32 - suspension range 332 / grupa zawieszenia 332 (Co to oznacza? Czym sie rozni? czy to dobra wersja?)

L02 - suspension range 02 / grupa zawieszenia 02

0CY - vehicle class differentiation 6L0 / zroznicowanie klasy pojazdu 6L0

 

z gory dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam fanów VW passatów. Mam pewien kłopot i zapewne w jednej chwili wszyscy mi napiszą że ten temat był poruszany setki...jak nie tysiące razy....zdaję sobie z tego sprawę ...ale tak naprawdę chyba jeszcze nie uzyskałem konkretnej informacji na ten temat, zatem proszę o szczegółowe rozwiązanie tego tematu (w miarę możliwości oczywiście).

A oto problem : kod 17965 (ciśnienie doładowania-przekroczona granica regulacji-błąd sporadyczny) jak zinterpretować ten kod i gdzie szukać przyczyny występowania tego błędu. Dodam że faktycznie chodzi o turbinę i podczas przekroczenia pewnej prędkości obrotowej silnika (przeważnie powyżej 3.200 na 4-tym biegu) turbina jak gdyby się wyłącza tudzież przechodzi w stan awaryjny..bo i takie sugestie czytałem. Proszę o wyjaśnienie w czym lezy problem i co zrobić aby to raz na zawsze naprawić.

Druga sprawa to kod 1274 (silnik sterujący-klapy przepływu powietrza V71 - uszkodzenie... czy ta usterka ma coś wspólnego z powyższą i jak ją usunąc czy też jest to oddzielny problem który nie ma wpływu na pracę turbiny czy też samego ciśnienia doładowania. Z góry dziękuje za poświęcenie mi cennego czasu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
d i gdzie szukać przyczyny występowania tego błędu. Dodam że faktycznie chodzi o turbinę i podczas przekroczenia pewnej prędkości obrotowej silnika (przeważnie powyżej 3.200 na 4-tym biegu) turbina jak gdyby się wyłącza tudzież przechodzi w stan awaryjny

Tu masz http://forum.vw-passat.pl/threads/47508-Czyszczenie-oraz-zasada-dzialania-turbiny-ze-zmienna-geo-w-AFN-110KM-%28Aktualizacja%29

Druga sprawa to kod 1274 (silnik sterujący-klapy przepływu powietrza V71 - uszkodzenie... czy ta usterka ma coś wspólnego z powyższą i jak ją usunąc czy też jest to oddzielny problem który nie ma wpływu na pracę turbiny czy też samego ciśnienia doładowania.

A ten błąd to nie jest przypadkiem w układzie klimy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy mógł by ktoś pomóc w rozszyfrowaniu reszty kodów

 

BOA - Poj. bez szczególnych krajowych wymogów techn. (component parts set without country-specific design requirement)

C1G

G0K - 6-bieg. ręczna skrzynia biegów

HJ7 - Opony 215/55 r16 97w

JOL - Akumulator 340A (70AH)

DOM - Silnik 4-cylindrowy wysokoprężny turbo 2,0/125kw tdi pd

1AT - elektroniczny program stabilizacji ESP

1G8 - Koło zapasowe dojazdówka

5RQ - - Lusterko zewnętrzne (wypukłe) (str. prawa)

5SL - Lusterko zewnętrzne (ze szkłem asferycznym) (str. lewa)

TQO - - 4- cylindrowy silnik diesla 2.0 *L* jednostka *03G.D*

3S1

8TC

QG1 - Przedłużenie okresu przeglądu

8AY

8GV - Alternator

8RM - 8 głośników pasywnych

1LH

L03

OYE - Klasy ciezaru-os tylna >> zakres ciezaru:

G15

7GG -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś może mi pomóc i sprawdzić jakie sprezyny powinny być w moim pasku? Bo miałem sportowa zawieche.1414162386876-1401793982.jpg

Edytowane przez Misio
dodanie zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy ktoś może mi pomóc i sprawdzić jakie sprezyny powinny być w moim pasku? Bo miałem sportowa zawieche.[ATTACH=CONFIG]124540[/ATTACH]

 

Z tego co widzę to powinieneś mieć zawieszenie 1BA czyli standardowa komfortowa zawiecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolory pasków na sprężyna jesteś w stanie podać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kolory pasków na sprężyna jesteś w stanie podać?

 

Wydaje mi się że będzie tak:

 

przód:

0JK - klasa wagowa 10

- przy 1BA 919-952 kg

pasek zielony i 2 x pasek szary

 

tył:

0YG - klasa wagowa 7

- przy 1BA (Zawieszenie Standard): 473-495 kg

pasek zielony i 2 x niebieski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że będzie tak:

 

przód:

0JK - klasa wagowa 10

- przy 1BA 919-952 kg

pasek zielony i 2 x pasek szary

 

tył:

0YG - klasa wagowa 7

- przy 1BA (Zawieszenie Standard): 473-495 kg

pasek zielony i 2 x niebieski

 

A nie powinno byc przod zielony-brazowy a tył pomaranczowy i 3 biale czyli PR-1BB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie powinno byc przod zielony-brazowy a tył pomaranczowy i 3 biale czyli PR-1BB

 

Ja Ci podałem dla zawieszenia 1BA zgodnie z wlepką, którą załączyłeś. Dla 1BB i innych klas wagowych będą też inne oznaczenia sprężyn. Poczytaj ten wątek

http://forum.vw-passat.pl/threads/2807-Kropkowane-%28kolorowe%29-oznaczenia-na-spr%C4%99%C5%BCynach

Edytowane przez turek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się zapytać czy ktoś mógłby sprawdzić kraj pochodzenia i jakieś inne cenne informacje przed zakupem paska za pomocą nr VIN? WVWZZZ3BZ3P049961. Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Chciałbym się zapytać czy ktoś mógłby sprawdzić kraj pochodzenia i jakieś inne cenne informacje przed zakupem paska za pomocą nr VIN? WVWZZZ3BZ3P049961. Z góry dzięki za pomoc

http://forum.vw-passat.pl/threads/110527-Sprawdzanie-sprawdzenie-historii-auta-po-nr-VIN-arkady375?highlight=sprawdzenie+vin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś dekoder darmowy(prócz tych płatnych typu AutoDNA, vin info itp. etc.) który rozszyfruje mi samo wyposażenie po VINie? Nie oszukujmy się, ale oni muszą skądś brać te informacje.

Jak ktoś pomoże to przy najbliższej okazji stawiam dobre piwo 

P.S. dodam, że wszystkie strony, które znalazłem na forum i forum vw clubu są nieaktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

Wstawilem post ale od tygodnia nikt nie odpowiedzial wiec moze sprobuje tu.

Mianowicie pacjent 1.9 tdi ATJ padlmi silnik i chcem wstawic(mam mozliwosc) wtsawienia 130 z 6 stopniowa skrzynia i pytanie czy beda jakies problemy z montazem jak i w czasie uzytkowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności