Skocz do zawartości
Gość coyot

Silniki i kody wyposażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość coyot

witam

 

mam prośbe, jeżeli komuś by sie chciało to bardzo bym prosił o przetłumaczenie pewnych wyrażeń, niemam opanowanego angielkiego w takim stopniu żebym wszystko zrozumiał, a napewno nie jęsyk techniczny

 

jek ktoś może to prosze tu jest lista , wyposażenia jakie udało mi sie spisać z nakleji i rozszyfrować kody ,

 

1AB-power brake

1BA-standard suspension/shock absorption

1G7-space-saving spare wheel (radial tire)

1KD-disc brakes, rear

1LC-disc brakes, front

1ME-steering wheel (hollow rim)

1N1-power steering

3AF-outer right rear view mirror: convex, powered, heated

3BE-outer left rear view mirror: flat, powered, heated

3FD-electric sliding/pop-up sunroof

3S2-black roof rails

3YH-door pockets, front

8AC-radio "beta"

8E2-local interference suppression for FM/AMradio reception

8GC-alternator 65A

8L4-window antenna

8RE-four loudspeakers (passive)

8TC-rear fog light for driving on the right

9C3-daytime running lights mode and "coming and leaving home" function for ROW

B0A-component parts set without country-specific design requirement

C1Z-steel wheels 7.50 x 20 (eight-hole)

G0C-5-speed manual transmission

H1A-tires 185/50 R 16 V

J0G-battery 265 A (54 Ah)

M1A-4-cylinder gasoline engine 2.0 L/85 kW DIGIFANT, catalytic converter

Q1X-sports front seats with integrated storage trays

T3S-components for base engine, unit 037.A

X0A-national sales program Germany

 

z góry dziękuje i zobowiązuje sie podciagnąc mój angielski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cosmos

1AB-power brake - wspomaganie hamulcow

1BA-standard suspension/shock absorption - zawieszenie standardowe

1G7-space-saving spare wheel (radial tire) - dojazdowka

1KD-disc brakes, rear - hamulce tarczowe z tylu

1LC-disc brakes, front - hamulce tarczowe z przodu

1ME-steering wheel (hollow rim) - mniejsza kierownica (standard przy wspomaganiu)

1N1-power steering - wspomaganie ukladu kierowniczego

3AF-outer right rear view mirror: convex, powered, heated - prawe lusterko sferyczne, elektryczne, podgrzewane

3BE-outer left rear view mirror: flat, powered, heated -lewe lusterko asferyczne elektryczne, podgrzewane

3FD-electric sliding/pop-up sunroof - elektryczny szyberdach

3S2-black roof rails - czarne relingi dachowe

3YH-door pockets, front - kieszenie w drzwiach przednich

8AC-radio "beta" - radio beta :wink:

8E2-local interference suppression for FM/AMradio reception - wzmacniacz antenowy z dyskryminatorem interferencji (eliminuje nakladanie sie lokalnych gesto upakowanych stacji radiowych)

8GC-alternator 65A - alternator 65A (czyli prawdopodobnie bosch)

8L4-window antenna - antena okienna (?)

8RE-four loudspeakers (passive) - cztery glosniki bez wzmacniacza

8TC-rear fog light for driving on the right - tylne swiatlo przeciwmgielne po prawej stronie

9C3-daytime running lights mode and "coming and leaving home" function for ROW - swiatla dzienne + system opoznionego zalaczania i wylaczania swiatel

B0A-component parts set without country-specific design requirement - standardowy zestaw podzespolow

C1Z-steel wheels 7.50 x 20 (eight-hole) - felgi stalowe

G0C-5-speed manual transmission - 5-biegowa skrzynia manualna

H1A-tires 185/50 R 16 V - opony 185/50R16V

J0G-battery 265 A (54 Ah) - akumulator o pojemnosci 54Ah i pradzie rozruchowym 265A

M1A-4-cylinder gasoline engine 2.0 L/85 kW DIGIFANT, catalytic converter - silnik benzynowy 2.0/85kW z ukladem zasilania Digifant i katalizatorem

Q1X-sports front seats with integrated storage trays - przednie fotele sportowe z kieszonkami

T3S-components for base engine, unit 037.A - chyba wersja zestawu osprzetu silnika

X0A-national sales program Germany - "kontyngent", czyli wyprodukowany na niemcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strzelam, że są to kody wyposażenia z nalepki w bagazniku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
T3S-components for base engine, unit 037.A - chyba wersja zestawu osprzetu silnika

a wlasnie jakie to ma znaczenie ? czyzby jakies rozne zestawy byly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cosmos

zdecydowanie tak. w toku produkcji auta z tymi samymi silnikami dostawaly osprzet od roznych dostawcow: alternator, pompy, rolki, sterowniki, filtry, itp. i zazwyczaj jest tak, ze element jednego dostawcy moze nie pasowac do innego egzemplarza mimo tego samego rocznika, czy nawet kodu silnika. u mnie tak bylo z pompa wspomagania i pompa paliwa. w obu przypadkach zadne zamienniki nie pasowaly, mimo ze w katalogach mialy ten sam nr odpowiednika w oryginale.

i podejrzewam, ze to oznaczenie to wlasnie numer "kompletu", do ktorego nalezy dobierac czesci zamienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin

9C3-daytime running lights mode and "coming and leaving home" function for ROW - swiatla dzienne + system opoznionego zalaczania i wylaczania swiatel :?::?::?:

 

o co lotto z tym systemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cosmos

1. daytime running lights to zdaje sie cecha automatycznego wlaczania swiatel gdy tylko zapalisz silnik.

2. a to drugie dziala tak: podjezdzasz pod dom, wylaczasz silnik, wysiadasz, zamykasz auto a swiatla pala sie jeszcze tyle zebys doszedl bezpiecznie do drzwi domu. w druga strone tak samo, tyle ze dajesz sygnal pilotem i auto zapala swiatla. dodatkowo mozna wyregulowac ilosc swiatla przy ktorym system zaczyna dzialac.

tak to przynajmniej dziala w audi a6 znajomego, a jutro jeszcze sprawdze czy ma 9c3 na naklejce :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cosmos

w audi ta funkcja swieci swiatlami mijania.

nie wiem czy dobrze rozumiem ale zastanawiam sie na ile moze to miec cokolwiek wspolnego z lusterkami :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309

hmm.. ogólnie spoko, sprawdza sie ale...

dowiedziałem sie tylko , że oprogramowanie stworzyli Niemcy

mam stalowe felgi,

mam 5-cio biegową skrzynie,

wiem jakie mam opony <lol>

jaki aku

jaki alternator

jakie radio

jakie glosniki

jaka antene

jakie zawieszeni (standardowe ;))

dowiedziałem sie też, że mam kieszenia w drzwiach!!! (to chyba juz jakaś wypasiona wersja ;))

poza tym ABS

silnik 1,9 TDI (zgadza sie :))

no i ciekawostka... zarówno lewe jak i prawe lusterko mam sterowane od wewnątrz :)

aa... i mam jeszcze lampke dla pasażera :)

 

Miałem nadzieje, że dowiem się czegoś więce odnośnie wyposażenia no ale cóż... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, to ja jestem lepszy, bo dowiedziałem się z tych kodów, że mam felgi 14', ale np. opony maja już średnicę 15'. Jak widać Niemcy również mogą się pomylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam,

mam kilka pytan odnosnie tych kodow, jaki w ogole jest sens tych kodow na naklejce jak polowy rzeczy na nich nie ma, mozna by powiedziec ze tylko na chybil trafil niektore wybrane i co lepiej najmniej wazne?!

A po drugie mam kilka kodow ktorych nie mam pojecia co oznaczaja, mozecie pomoc w identyfikacji:

0JG weight category front axle weight range 7

0YD weight category rear axle weight range 4

1AH electronic differential lock (EDL) elektroniczna blokada dyferencjału (EDL) - co to w ogole jest???

T1R components for base engine, unit 028.R - i to tez, co to jest :)

 

A i jeszcze jedno, moze ktos rozszyfrowac ta naklejke co jest na tej stronie ruskiej :) bo kod silnika i kolor nadwozia zrozumialem i VIN, ale reszty nie jarze :) Na mojej naklejce sa ponad VIN'em jeszcze inne kody, ktore nie sa objete opisem na tej ruskiej, co to moze byc? 1446 23-5-5596 182 62

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i ja komuś pomogę:

VIN номер – Numer VIN

Қод продаж – Kod dostawcy

Модель - Model

Комплектация - Typ

Мощностъ двигателя в квт – Moc silnika w kW

Код двигателя - Kod silnika

Номер двигателя – Numer silnika

Код коробки передач – Kod przekładni

Код краски кузова – Kod lakieru nadwozia

Расшифровка установленной комплектации – Specyfikacja wyposażenia

 

Bądźcie pozdrowieni Pasaciarze :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opis do Navkol. Chodz te podpisy co sa na ten "ruskiej" naklejce, to nie wszystko. Tak jak pisalem w poprzednim poscie pod\nad VIN'em mam ciag znakow i nie mam pojecia co oznaczaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bobik

A gdzie macie takie naklejki, bo ja w swoim jakoś nie zauwazyłem :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bobik, poszukaj dokładnie w bagażniku włącznie z boczkami i miejscem na zapas. Może być też w innym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w bagażniku, na podłodze pod matą, po prawej stronie. Trzeba [tą matę] solidnie podnieść, gdyż wlepka jest dość daleko od klapy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bobik

Nalepkę znalazłem, dzięki. faktycznie sporo rzeczy nie jest tam ujete (u mnie na ten przykład jest ciąg kodów tylko w 4-ech wierszach), ale pewne rzeczy można zweryfikować.

Przykład: zawsze sądziłem, ze mam za mały akumulator, a tu proszę ---&gt; J1P (akumulator 220A, 44Ah) :643:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

A ja u siebie nie mogę znaleźć tej naklejki :644: Można z jakiegoś innego miejsca odczytać co za kolor sie posiada ? Podnosiłem mate w bagażniku i nawej wyjmowałem zapas i nigdzie nie ma śladu naklejki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja u siebie nie mogę znaleźć tej naklejki :644: Można z jakiegoś innego miejsca odczytać co za kolor sie posiada ? Podnosiłem mate w bagażniku i nawej wyjmowałem zapas i nigdzie nie ma śladu naklejki
Może bity był ;) zdejmij matę i poszukaj dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności