Skocz do zawartości
elpaso

[Rozwiązany]Prośba o analizę 1.8T AUM błąd 17705

Rekomendowane odpowiedzi

siersciuchpl, pokaż no tego loga z 32 kanału...

nadal jest zero (0%) w drugiej kolumnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaje logi samego kanału 032 oraz logi kanałów razem 032,033,001 jest to na zimnym silniku z błedem 17705 i przepraszam ale nie moge sobie poradzic i podzielic to w kolumnach w exelu jestem z tego cienki :niekumam

LOG-01-032.xlsx

LOG-01-032-001-033.xlsx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie i Panie, ja pozbyłem się problemu. Jak się okazało, winowajcą był program napisany przez 44Tuning z Opola. Oni oczywiście uparcie twierdzili, że to wina mechaniczna i nie chcieli, w żaden sposób uwzględnić gwarancji, tym bardziej oddać pieniędzy.

 

 

A że jazda samochodem to ma być przyjemność, a nie oczekiwanie przed kolejnym trybem awaryjnym silnika, poszukałem, poszperałem, znalazłem konkretnego gościa od 1.8T, zawiozłem mu samochód i gość się łapał za głowę jak zobaczył program od 44tuning. To nie był chiptuning, a wieśtuning!!! Pozmieniane były mapy w takich miejscach, w których nie powinny być, a w tych, w których powinny być to nie były. Błąd przeładowania turbo, który pokazywał się tylko na wolnych obrotach i dopóki nie rozgrzał się silnik, to wina program pisanego przez pseudo tunerów z Opola.

 

 

Teraz mam jakby nowe autko, nie dość, że jeździ 100 razy lepiej jak na poprzednim programie, to nie łapie trybu awaryjnego.

 

 

Co do Twojego samochodu siersciuchpl to pewnie nie kupiłeś go nowego, więc nie masz pewności, czy ktoś przy nim wcześniej nie dłubał, więc tu może być ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ja próbowałem na innym orginalnym wsadzie od innego AUM i było to samo a autko było kupione od starszego gościa co nawet nie ma pojęcia co to VAG-COM

Może jest ktoś kto mi po wysyłce wsadu na maila za kase przerobi go na 180 kucyków i usunie błąd programowo zeby sie wiecej nie pojawił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam Ci kupywania programu do jakiegoś tam AUM, bo tak naprawdę, każdy silnik inaczej reaguje na pewne zmiany i to trzeba sprawdzić. Po zmianie programu konieczna jest kontrola pewnych parametrów silnika, żeby go nie ugotować :)

 

Do tunera, który mi modyfikował program masz 325 KM wg Googla, więc to trochę daleko. No chyba, że zrobisz sobie wycieczkę, a fachowiec jest pierwsza klasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś wytłumaczyć co oznacza na VAG-COM w grupie wskazań 33 (Lambda control value) w polu wskazań 1 (Bank 1, control value) i do czego on służy i jakie moą być przyczyny jeśli jest po za skalą, bo jest tam od -10% do +10% a mi spada bardzo nisko na zimnym silniku i jest nawet -25%

Prosze o jakiekolwiek informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale się wątek rozwinął, ale chciałem wrócić do siebie... auto Audi A3 1.8T AUM

minęło trochę czasu, stare pliki z logami gdzieś mi przepadły więc postanowiłem sprawdzić jeszcze raz czy coś uległo zmianie.... poproszę o opinię fachowca, bo na moje oko to przepływka chyba ciągle mało daje a turbo okey??

 

a jeszcze jedno pytanko, czy jak turbo przepuszcza olej to może być tak że dobrze ładuje?? ubywa mi całkiem sporo oleju [250ml na około 500km], rozebrałem dolot i z IC wylałem prawie szklankę oleju tylko teraz nie wiem czy on zbierał się tam już powiedzmy kilka lat czy od nie dawna.... złożyłem do kupy i po przejechaniu 500km ponownie rozebrałem w IC nie było oleju tylko z tej krótkiej gumowej rury co idzie do IC poszła strużka oleju ... dodam że spaliny bez kolorku tylko w momencie przygazowania lekka ciemna mgiełka ale po chwili ginie, ciśnienie sprężania na wszystkich cylindrach w okolicy 12,5 więc uszczelniacze i pierścionki wykluczam...

 

przepywkabieg3.th.jpg turbobieg3.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo ładnie pompuje. Zakładając, że wartości przepływomierza AUM powinny być podobne jak w ANB, APU, AWT to Twoja przepływka mierzy zdecydowanie za mało.

uszczelniacze

Jeżeli mówisz o uszczelniaczach zaworowych to one nic wspólnego z ciśnieniem sprężania nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli mówisz o uszczelniaczach zaworowych to one nic wspólnego z ciśnieniem sprężania nie mają.

 

mój błąd, pewnie, że nie mają.... ale wyciągałem świece i jest taki biało szarawy nalocik więc oleju chyba nie spala, bo było by na czarno....

 

a odnośnie przepływki to takie wartości co zaniża są bardzo odczuwalne?, czy jeśli nowa by mierzyła więcej to sie znacznie poprawi??

Edytowane przez elpaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czasami przepływka nie powinna wskazywać coś koło 120 przy 5500 obr/min a olej w dolocie to kończąca się turbina luzy ma i olej łyka a jeśli palił by olej to kolor były niebieski a nie czarny spalin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nigdzie nie ma parametrów dla AUM więc ciężko powiedzieć ile powinno być.... chyba po prostu trzeba będzie kupić nową i sprawdzić ile wskazuje....

 

a jeśli chodzi o olej to jeszcze może mi przez odmę spierdzielać ale czy takie ilości??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szrocie popros o przepływke podmień zloguj i porównawczo będziesz miał a takie ilosci to raczej turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz wg mnie przycina, dla Twojego silnika akurat nie mam bloków, ale większość 1.8 turbo 110 kw oscyluje ok. 120gs / 4500 rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120gs / 4500 rpm????????

 

jeśli tyle jest przy nowym to już nie mogę się doczekać :]

szewczu na szrocie raczej ciężko będzie znaleźć przepływkę o tych samych numerach, bo z tego co wiem to przepływki muszą być do konkretnego modelu silnika... do mnie akurat są przepływki nie tyko że do AUM a jeszcze ważne jest jaka jest data produkcji [u mnie po 09.2000r]

 

no i turbo do regeneracji pewnie, ale aż szkoda bo dobrze ciągnie :]

Edytowane przez elpaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Panowie po 1,5 roku szukania przyczyny chyba znalazłem przyczyne tego błedu 17705 na zimnym silniku (pisze chyba bo testuje autko ale narazie jest wszystko ok)

Po wymianie wszystkich czujników naprawde wszystkich oporucz przepustnicy straciłem wiare że dam rade i wkoncu jest :-)

Zanalzłem kolege co ma ten sam silnik AUM i ten sam komputer sterujacy z opragmowaniem 887-128

sciągłem jego program i wczytałem do siebie i o dziwo działa.

Autko chodzi jak nowe, nie ma błedów i wszystko jest ok

I teraz pytanie? Czy jest mozliwe ze program orginalny co miałem mógł być z błędem?

Jesli ktoś chce program do sterownika 887-128 i silnika AUM orginalny bez wad to pomoge, prosze pisać na maila [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up.

Błąd 17705 w AWT. telepanie na wolnych obrotach, czasami obroty same dochodziły do 2tys., wolno schodzące obroty. Winowajca - zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej 035103245G.

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie ten zawór się znajduję w AWT 2001 rok??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już wiem ok, kiedyś wymieniałem kolanko i ten trójnik co idzie od kolanka :). Mam nadzieje że objawy miną po wymianie zaworu. Błąd 17705 oraz wypadające zapłony. na 2 i 4 cylindrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A już wiem ok, kiedyś wymieniałem kolanko i ten trójnik co idzie od kolanka :). Mam nadzieje że objawy miną po wymianie zaworu. Błąd 17705 oraz wypadające zapłony. na 2 i 4 cylindrze.

 

Pomogło? mam ten sam problem tylko na 1 i 2 cylindrze i ten sam bład

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności