Skocz do zawartości
szymondeck

szyba przednia b5 FL a sensor deszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie odnośnie przedniej szyby, gdyż nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. Mam lusterko fotochromatyczne i sensor deszczu. Czy są jakieś 2 rodzaje szyb, 1 to zwykła a 2 to przystosowana do lusterka z sensorem ?? czy jest tylko może jeden rodzaj i sam senor bez problemu wraz z lusterkiem przeklada się.

czekam na jakies odpowiedzi z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądałem szybę u kumpla który ma sensor i nie zauważyłem żadnej różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy są jakieś 2 rodzaje szyb, 1 to zwykła a 2 to przystosowana do lusterka z sensorem ??

Jak wymieniałem szybę, to facet mnie pytał, czy mam czujnik deszczu, czy nie, dlatego, że on musi podać tą informację w zamówieniu-wynika z tego, że są dwa rodzaje szyb:

1. z czujnikiem deszczu

2. bez czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sa 2 rodzje, a różnia sie tylko tym ze ta z czujnikiem deszcze ma przykeljony maly plastikowy uchwyt na ten czujnik, a róznica w cenie to ponad 250zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto sie orientuje koszt wymiany szyby w polsce ?? tej z sensorem bo nie wiem czy wymieniac w UK przez ubezpieczalnie za 75 czy 80 funtow bo cos kolo tego teraz to kosztuje czy w polsce jak bede na swietach.

Edytowane przez szymondeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w okolicy, szyba z czujnikiem deszczu kosztuje 504zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w salonie vw jest 6 różnych modeli szyb do passata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oglądałem szybę u kumpla który ma sensor i nie zauważyłem żadnej różnicy

 

coś kiepsko kolego oglądałeś, przecież od razu rzuca się w oczy większe kółko przyklejone do szyby w wersji z czujnikiem deszczu

 

tak sa 2 rodzje, a różnia sie tylko tym ze ta z czujnikiem deszcze ma przykeljony maly plastikowy uchwyt na ten czujnik

 

w gwoli ścisłości to ten uchwyt jest metalowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś kiepsko kolego oglądałeś, przecież od razu rzuca się w oczy większe kółko przyklejone do szyby w wersji z czujnikiem deszczu

 

O jakim kółku mówisz?? u mnie nie ma żadnego kółka na szybie a tez mam czujnik deszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kto sie orientuje koszt wymiany szyby w polsce ??

 

Ja dwa lata temu zapłaciłem w W-wie 540 zł brutto z wymianą. Szyba nowa (Securit - czyli to co dają w fabryce) z miejscem pod sensor. Istotnie jest różnica w tych szybach, tak jak mówi kolega Mr.X. Są inne mocowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O jakim kółku mówisz?? u mnie nie ma żadnego kółka na szybie a tez mam czujnik deszczu.

 

o tym jak w TEJ aukcji

tam są pokazane dwa rodzaje szyb i od razu widać różnicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, chodzi o mocowanie lusterka, myslałem, że jeszcze cos innego jest, dzieki za objasnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hultaj87

Witam.

Nie chce zakładać nowego tematu, więc pisze tutaj. Mam pytanie co to może być z urządzenie (zdjęcie poniżej). Szukałem wszędzie, ale nie mogę nigdzie nic znaleźć co to jest i do czego to służy. Z góry dzięki za pomoc.

 

Zdjęcie0003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 opcje - fotoradar , albo czujnik parkowania :)

 

a na poważnie pewnie jakaś antena z tel. jak ktoś miał zamontowany w aucie bo żeby z GPS-u taki kwiatek by był dziwny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedziec, bo może to być antena do gps, pozostałosc po antyradarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawa by była prosta, bo nie raz wymieniałem szybę przednią, ale nigdy nie z lusterkiem fotochromatycznym i czujnikiem deszczu który jest podobno w okolicach lusterka...

 

Możecie coś podpowiedzieć jak to rozebrać? na pewno nie będę odprowadzał do mechanika, boje się że mi się to lusterko "wyleje" - wiecie jak to jest z tymi specami ;/

 

pozdrawiam i z góry dziękuje :)

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg pkt 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmujesz najpierw dwie maskownice przy lusterku i musisz podważyć blaszke lusterka żeby je zdjąć. Później odpinasz kostkę, wysuwasz kanał kablowy i wszystko. Nie wiem tylko czym przyklejaja czujnik do szyby, wygląda jak silikon bezbarwny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem tylko czym przyklejaja czujnik do szyby, wygląda jak silikon bezbarwny

Żel czujnika deszczu ;) 1J0955609 koszt w ASO kilka dych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy da radę jakoś ubezpieczyć szybę przednią?

jak szukam szyby to jest bardzo droga :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności