Skocz do zawartości
kamol

wycieraczki nie zbierają poprawnie

Rekomendowane odpowiedzi

Hello mam mały problem kupiłem sobie nowe wycieraczki do mojego passka oryginalne boscha jedno płatowe i problem jest taki że jest mokra szyba no to włączam wycieraczki zbierają wode super potem wraca i zostawia wode z jednej strony najgorsze że ze strony kierowcy. Czemu tak sie dzieje wycieraczki są nowe i nie uszkodzone ??

Edytowane przez kamol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hello mam mały problem kupiłem sobie nowe wycieraczki do mojego passka oryginalne boscha jedno płatowe i problem jest taki że jest mokra szyba no to włączam wycieraczki zbierają wode super potem wraca i zostawia wode z jednej strony najgorsze że ze strony kierowcy. Czemu tak sie dzieje wycieraczki są nowe i nie uszkodzone ??

Nie przesadzasz trochę kolego za chwile zadasz pytanie co masz zrobić jak ci się zapali kontrolka rezerwy paliwa. Z tym pytaniem to do producenta się udaj. Może wadliwe wycieraczki, może źle założyłeś, może nie masz spoilera na wycieraczce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol gdybym wiedział to bym nie pytał wycieraczki są dobże zamontowane i nie sądze żeby były wadliwe bo ze starymi miałem podobnie dlatego wymieniłem

 

---------- Post added at 12:13 ---------- Previous post was at 12:12 ----------

 

Nie przesadzasz trochę kolego za chwile zadasz pytanie co masz zrobić jak ci się zapali kontrolka rezerwy paliwa
no właśnie co mam zrobić?? hhahahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie sądze żeby były wadliwe bo ze starymi miałem podobnie dlatego wymieniłem
A to kolego insza iszość. Być może nie dolegają do szyby z odpowiednim naciskiem, jeśli nie to, to może być wadliwa szyba. Czy nie wymieniałeś jej ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hello mam mały problem kupiłem sobie nowe wycieraczki do mojego passka oryginalne boscha jedno płatowe i problem jest taki że jest mokra szyba no to włączam wycieraczki zbierają wode super potem wraca i zostawia wode z jednej strony najgorsze że ze strony kierowcy. Czemu tak sie dzieje wycieraczki są nowe i nie uszkodzone ??

 

 

Mam aero twin'y i mam dokladnie ta sama sytuacje. Trzeci komplet wycieraczek i zadnej zmiany. Czy sa w ogole aerotwiny z jakims spojlerem dla kierowcy? Byc moze sprezyna w ramieniu jest juz slaba? No ale jak wycieraczka idzie do gory to zbiera idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz odpowiednio wygiąć ramię prowadnicy przy samym jej końcu. czyli mocowanie, gdzie wkładasz uchwyt wycieraczki. Jeśli do góry zbiera ci dobrze a w dół kiepsko, to zapewne jest nieodpowiedni kąt przylegania gumy do szyby. Przypatrz się - pod jakim kątem idzie guma w góre a pod jakim w dół. Jak zdejmiesz pióro, to wtedy wkładasz np: srubokręt w końcówkę ramienia wycieraczki i wyginasz trochę, oczywiscie w odpowiednią stronę.

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lol gdybym wiedział to bym nie pytał wycieraczki są dobże zamontowane i nie sądze żeby były wadliwe bo ze starymi miałem podobnie dlatego wymieniłem

A moze problem tkwi w samym ramieniu wycieraczki (to na co zakładasz swoja wycieraczke). Byc moze masz juz ta sprezyne pod ramieniem zużytą i ona nie dociska Ci juz samej wycieraczki. Ot taka moja sugestia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że pióra są do pupy. Ja mam porysowaną szybę i właśnie taki efekt. Że jak idzie do góry elegancko ale jak w dół to masakra. Dlatego co roku wymieniam wycieraczkę od kierowcy bo nowa starcza prawie na rok z dobrym zbieraniem w dwie strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to wina wycieraczek Damian. Ja mam swoje od nowości (kupna auta :D) tj. od 2007 roku i dopiero teraz zaczęły gorzej zbierać. Kolega kamol opisuje że u niego nowe wycieraczki źle zbierają, więc przyczyna musi być gdzie indziej. Ja bym stawiał na ramiona i zużyte sprężyny lub luz na ramionach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na zły kąt wycieraczek względem szyby tak jak sugerował Danek75 skoro w jedną stronę zbierają dobrze a w drugą już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy to wina wycieraczek Damian. Ja mam swoje od nowości (kupna auta :D) tj. od 2007 roku i dopiero teraz zaczęły gorzej zbierać. Kolega kamol opisuje że u niego nowe wycieraczki źle zbierają, więc przyczyna musi być gdzie indziej. Ja bym stawiał na ramiona i zużyte sprężyny lub luz na ramionach.

No przecież to właśnie napisałem. Sprężyna swoja drogą, ale kąt przylegania jest też ważny i jak jest nie taki skos, to w jedną stronę będzie OK a w drugą lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz odpowiednio wygiąć pióro prowadnicy

Tak jak pisze Danio, z tym, że to "pióro" zamieniłbym na "ramię". W dalszej części posta opis już prawidłowy ;)

Miałem kiedyś podobną sytuację na zwykłych piórach i takie podginania pomogły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak pisze Danio, z tym, że to "pióro" zamieniłbym na "ramię". W dalszej części posta opis już prawidłowy ;)

Spoko - juz poprawiłem opis :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja stawiam na zły kąt wycieraczek względem szyby tak jak sugerował Danek75 skoro w jedną stronę zbierają dobrze a w drugą już nie.

 

No dobra ale w która strone wyginać ???:P

 

Podejrzewam że pióra są do pupy
[

 

to napewno nie jest wina piór bo te z lewej od pasarzera <angol> działają dobrze tylka ta moja jak wraca to zostawia wode pozatym jak pisałem wyżej są nowe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można kupić jakiś spolier na wycieraczkę bo mam płaskie tanie wycieraczki i zbierają dobrze do 80 km/h a po wyrzej skacze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra ale w która strone wyginać ???:P

 

W kierunku szyby :D

 

A gdzie można kupić jakiś spoiler na wycieraczkę

 

Kup wycieraczkę ze spojlerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo w mazdzie, to samo w pasku i nie mogłem się z tym uporać, w obu przypadkach zamieniłem wycieraczki z aero na zwykłe przegubowe i nie żałuję, te boshowskie przegubowe sprawują się rewelacyjnie a i aero nie podobają mi się jakoś strasznie więc zamiana na przegubowe przyszła mi z łatwością, liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc zamiana na przegubowe przyszła mi z łatwością, liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo.
no tak tylko u mni etakie nie podejdą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dlaczego, BG ma jakieś inne uchwyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności