Skocz do zawartości
KrisT

[B5] Oil catch tank, OCT , przeróbka odmy w PD (DIY)

Rekomendowane odpowiedzi

Chwila panowie ja w rurę od filtra powietrza do turbo tam gdzie jest fabryczne połączenie odmy mam wsadzony korek od wina taki gumowy nie z prawdziwego korka, żeby na zimną cześć turbo nie leciały opary i olej, a od pokrywy zaworów leci wąż pod auto i tak latam juź 3 lata i nie wywaliło mi całego oleju pod auto też jest motor po modzowy i lata oby wiecznie

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie też mam pod auto po montażu GTB i na dzień dzisiejszy około 10tys. km przelatane na setupie 200/400 i nic się nie dzieje. Jak patrzyłem ostatnio na osłonę silnika to jest ona tylko wilgotna od oparów oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja aktualnie też mam pod auto po montażu GTB i na dzień dzisiejszy około 10tys. km przelatane na setupie 200/400 i nic się nie dzieje. Jak patrzyłem ostatnio na osłonę silnika to jest ona tylko wilgotna od oparów oleju.

 

Ja mam wpuszczone do bidonu sportowego i bardzo mało tego się zbiera, prawie nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaką brać średnicę na przewody w OCT? W aucie mam 19mm czy 25mm czy inne ?

No za cholerę nie mogę znaleść dyskusji o średnicy przewodów i nie wiem które OCT zamówić tak aby pasowały oryginalne przewody.

 

 

Przykładowo:

25mm http://allegro.pl/zbiornik-odmy-oil-tank-catch-separator-odmy-tdi-25-i6748718429.html

22mm http://allegro.pl/zbiornik-odmy-oil-tank-catch-separator-odmy-tdi-22-i6751424236.html

 

 

Który mam kupić dla swojego auta aby pasowały oryginalne przewody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jaką brać średnicę na przewody w OCT? W aucie mam 19mm czy 25mm czy inne ?

u mnie 23mm z tego co pamiętam, ale najskuteczniejszym sposobem będzie jak zdejmiesz górną osłonę silnika i suwmiarką sam zmierzysz :kwasny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wąż olejowy 25mm wchodzi luźno, po zastosowaniu opaski jest idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem OCT ze słoika po buraczkach :)

 

34pdkyg.jpg

rk3gd0.jpg

2s0nzft.jpg14o8575.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego obowiązkowo zdaj relację w jakim tempie i jak obficie napełnia się zbiorniczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wąż ogrodowy, trytki i słoik plączące się przez cały silnik nie mogą być finalną wersją :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wąż ogrodowy, trytki i słoik plączące się przez cały silnik nie mogą być finalną wersją :D

Uwierz że dla wielu mogą...

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wersja do sprawdzenia czy OCT ma w ogóle sens. Jeśli zbiorniczek nie będzie się napełniał to wracam do seryjnej odmy. Ale jak zacznie zbierać się syf w takich ilościach że ma to znaczenie dla brudzenia VNT w turbo to kupię gotowe OCT, węże olejowe i jakoś to sensowniej poskładam. To co jest teraz teoretycznie powinno dobrze działać. Jedynie trochę się obawiam o zagięcie węża przy filtrze powietrza ale jeśli jego drożność nie zmniejszy się po nagrzaniu to nie powinno być problemów. Do słoika idzie trzecia mała rurka która robi za odpływ ale że w OCT panuje podciśnienie to założyłem na nią filtr paliwa od Fiata 126p. W niewielkiej ilości zaciąga przez niego świeże powietrze co też powinno wpłynąć korzystnie na skraplanie "masła" w OCT. Dam znać jak to będzie wyglądało wraz z rosnącym przebiegiem.

 

Co do konstrukcji tego OCT to węże idą przez całą komorę silnika dlatego że po stronie prawej (od strony kierowcy) jest więcej miejsca a po stronie lewej (pasażera) jest gorący wydech. Gdyby zawartość OCT wylała się na wydech to może dojść do pożaru więc generalnie lepiej uciec na stronę chłodną i bezpieczną :) Węże 25mm średnicy zewnętrznej i 23mm wewnętrznej są dosyć sztywne. Bardzo ciężko się to układa. Koszt węża to 5zł za 1m, do zrobienia takiej instalacji potrzeba 2m.

Króćce do pojemnika OCT i do łączenia węży zrobiłem z pokrojonej na kawałki aluminiowej rurki od kija do mopa, pasuje idealnie.

 

Sprężynki z miedzianego drutu są bezpieczniejsze od popularnych myjek drucianych których kawałki mogą się oderwać i zostać zassane do turbo. Króćce, sprężynki i przegródka trzymają się na Poxilinie. Klej termo to tylko dodatek. Skleiłem nim sprężynki z jednej strony aby nie drgały za bardzo.

Edytowane przez Fenio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem trochę i wyszło że OCT nie ma sensu, zdemontowałem ten wynalazek. W słoiku nie zebrało się nic, ani jednej kropli oleju. Na zimnym silniku zbiera się trochę wilgoci, słoik robi się wilgotny i to wszystko. Niewielkie ilości oleju osadzają się w początkowych odcinkach węża ale tak minimalna ilość nie może mieć wpływu na zabrudzenie VNT w turbinie.

 

To co leci z nieszczelnego EGR'a i niektórych złączek na rurach ciśnieniowych dolotu to musi być głównie olej z turbiny. Jakby ktoś miał pomysł na puszczenie wolno odmy tak żeby smrodziła pod maską to nie polecam, spalin jest sporo i śmierdzi strasznie. Na dłuższą metę można się tym zatruć jak będzie taki syf zaciągało do kabiny a niestety zawsze trochę tego zaciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam cos takiego od kilku lat co 2-3 miesiące zlewam olej i wode z powietrza nic mi nie smierdzi pod maska i w kabinie oct.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pojeździłem trochę i wyszło że OCT nie ma sensu, zdemontowałem ten wynalazek. W słoiku nie zebrało się nic, ani jednej kropli oleju. Na zimnym silniku zbiera się trochę wilgoci, słoik robi się wilgotny i to wszystko. Niewielkie ilości oleju osadzają się w początkowych odcinkach węża ale tak minimalna ilość nie może mieć wpływu na zabrudzenie VNT w turbinie.

 

To co leci z nieszczelnego EGR'a i niektórych złączek na rurach ciśnieniowych dolotu to musi być głównie olej z turbiny. Jakby ktoś miał pomysł na puszczenie wolno odmy tak żeby smrodziła pod maską to nie polecam, spalin jest sporo i śmierdzi strasznie. Na dłuższą metę można się tym zatruć jak będzie taki syf zaciągało do kabiny a niestety zawsze trochę tego zaciągnie.

 

Hmm, ja wiem z doświadczenia, że pomaga i to bardzo , u mnie zbiera się około 0.5l "kawy z mlekiem" jak ktoś to ładnie opisał na 10tyś km. Z czego około 100ml to właśnie woda.

Nie wiem ile to jest u Ciebie "trochę" , ale jeżeli poniżej 1000 km to na pewno za mało.

Druga sprawa to taka, że nie do końca jestem przekonany do sposobu w jaki umiejscowiłeś te węże, z tego co widac na zdjęciach są powyżej poziomu silnika i wydaje mi się, że w takim wypadku wszystko co miałoby się ewentualnie zebrać , po porostu się cofa, dlatego tylko sam początek węża masz brudny. A wilgoć jako gas być może jest w stanie dotrzeć aż do samego słoika.

To tylko taka moja uwaga.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że w wężu zbierało się najwięcej ale to nie były ilości na tyle duże aby po odpięciu węża coś się wylało. Nawet kropelka nie wykapała a jedynie wąż był zabrudzony olejem. Niedługo po zdemontowaniu oct turbina rozleciała się podczas jazdy co dodatkowo utwierdza mnie w przekonaniu że olej w dolocie pochodził głównie z turbo.

 

Regenerowana na chińskich częściach turbina od "fachowca" bez urządzenia do ustawiania VNT wytrzymała 1,5 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie aby zrobić odmę jak na poniższym zdjęciu ?? (nie ma ryzyka że do turbiny dostanie się lewe powietrze)

I co jakiś czas czyścic dolna pokrywę filtra powietrznego

55fe25684e199031b83a11839bd5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaślepić i rura pod auto. Najlepsze wyjście ze wszystkich. Co ciekawe kiedyś byłem ciężarówką w autoryzowanym serwisie i właśnie miałem problem z olejem w dolocie. Powiedzieli mi, że producent przewiduje puszczenie odmy pod auto. Zarówno zaślepkę jak i rurę mieli na miejscu i tak właśnie zrobili :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co myślicie aby zrobić odmę jak na poniższym zdjęciu

 

Bezsens i tak będzie ciągło opary oleju tylko dłuższą drogą , jeśli pod filtr to będzie go przytykać a nad filtr to problem bo przepływka zaoliwiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności