Skocz do zawartości
martini

Woda zacieka do wnętrza poprzez kanały nawiewu !?!?!?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Ostatnio zaobsarwowałem w swoim aucie mokry dywanik od strony pasażera z przodu. Woda dostała się do wnętrza poprzez kanał nawiewu powietrza na stopy. To zlokalizowałem i już osuszyłem auto. Bardziej zastanawia mnie jak owa woda dostała się do tych kanałów. Sprawdziłem filtr i był suchy,również jego obudowa,więc jest to zagadką dla mnie.

Może ktoś już miał podobny przypadek,albo zna taki z opowieści i może pomóc?

Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje.

Tak na marginesie,gdzie są odpływy wody z grodzi przedniej w passacie?

Nie mogę znaleźć czegoś,co jest odpowiedzialne za odprowadzanie wody na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpływ wody z przegrody jest po akumulatorem,jak dobrze pamiętam.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej nagrzewnica do wymiany. Też tak miałem;p Nagrzewnica tania ale wymiana łochcho. i sam sobie wymieniła;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy lejek klimy ci nie leje pod nogi pasażera.Odchyl lekko dywanik i złap za uszczelnienie /jest gdzieś na forum foto/jak uszczelka mokra lejek na bank zapchany.Przerabiałem to niedawno było sucho nagle basen.Zrobiłem sam na forum jest temat poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Marian1Agn*Odpływ wody z przegrody jest po akumulatorem,jak dobrze pamiętam.

 

dzięki za informację,to było jedyne miejsce gdzie nie zaglądałem.

 

*eldorado*a moze masz mega wypas opcje z nawilzaniem powietrza w kabinie ?? :)

 

muszę sprawdzić,może faktycznie mam super wypasa i zablokowało mi na klimacie lasów tropikalnych :D

 

*Knapciu*najprawdopodobniej nagrzewnica do wymiany. Też tak miałem;p Nagrzewnica tania ale wymiana łochcho. i sam sobie wymieniła;d

 

odpada,stan płynu się nie zmienia w zbiorniczku,więc jakikolwiek wyciek odpada

 

*jackie441*Sprawdź czy lejek klimy ci nie leje pod nogi pasażera.Odchyl lekko dywanik i złap za uszczelnienie /jest gdzieś na forum foto/jak uszczelka mokra lejek na bank zapchany.Przerabiałem to niedawno było sucho nagle basen.Zrobiłem sam na forum jest temat poszukaj.Sprawdź czy lejek klimy ci nie leje pod nogi pasażera.Odchyl lekko dywanik i złap za uszczelnienie /jest gdzieś na forum foto/jak uszczelka mokra lejek na bank zapchany.Przerabiałem to niedawno było sucho nagle basen.Zrobiłem sam na forum jest temat poszukaj. Dzisiaj 19:43

 

będę pamiętał na przyszłość i dla pewności jeszcze sprawdzę,ale chyba nie to jest przyczyną

 

Dziękuję Wszystkim za informacje,wszak co dwie głowy to nie jedna.

 

:638: Czy jest możliwe,że osłona na grodzi przepuszcza wodę tak niefortunnie,że jakimś dziwnym trafem zacieka idealnie po obudowie filtra?

:638: Druga opcja jest taka,że woda spływa do grodzi,a przepuszcza uszczelnienie pomiędzy obudową filtra a karoserią

:638: Trzecia możliwość to zaciekanie podszybiem do filtra

 

Jak sprawdzałem filtr zaraz po stwierdzeniu przecieku,to był suchy,dlatego teoria spiskowa nr 1,ale wydaje mi się najmniej prawdopodobna.

Najbardziej trafna wydaje mi się teza nr 2. Jak sprawdzę i udowodnię jej prawdziwość to podzielę się spostrzeżeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi kiedyś tek tak ciekło uszczelkę pod filtrem powietrza szlak trafił, trochę sylikonu i już nie cieknie :) he pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest przygotowany "manual" (nawet z obrazkami - thx to kazio) o wodzie w Passacie, wystarczyło zajrzeć TUTAJ lub wpisać w Szukajkę "Woda w samochodzie" :)

O , i jeszcze TUTAJ -cały wątek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wykonaną akcję serwisową: "51B8 - oczyszczenie rynny podszybia"? Ta akcja załatwia problem z zapchanym odpływem wody z przegrody akumulatora. Może to pomoże. Zadzwoń do serwisu, podaj VIN i oni ci powiedzą czy masz otwartą akcje serwisową, oczywiście akcję tą wykonują za darmochę.

Edytowane przez jacekj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam właśnie te gumki samozaciskowe pod akumulatorem (sztuk 2), usunąłem je sam (miesiac po usunięciu dostałem list o akcji serwisowej) problem zniknął a wczesniej woda stala do polowy akumulatora i zalewało moduł komfortu (alarm w nocy bez powodu itp) nie zaszkodzi uszczelnic też pod pokrywą filtra powietrza bo uszczelnienie starzeje sie i tez przecieka.oprocz tego wlewala mi sie woda przez przednie drzwi (sparciała uszczelka pod blachą na drzwiach a ponieważ część zamkniętych drzwi znajduje się w srodku auta woda zamiast otworami odpływowymi dostawała się przez próg do środka pod dywanik i jeziorko robilo sie w najnizszym punkcie czyli pod wykladzina za siedzeniem kierowcy i pasazera)czarny silikon zalatwil sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności