Skocz do zawartości
ciejpa

maska ociera sie o ramie wycieraczki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie tak dawno kupiłem paska b3 92r,i zauważyłem że jak otwieram maskę silnika to maska ociera się o ramie wycieraczki. Czy da się coś regulować? Czy ktoś wie z czym może być to związane? Dodam ze samochód nie był bity z przodu wiec jakieś krzywizny odpadają.

A przyjrzałem się paru paskom na mieście i zauważyłem na maskach takie same ślady? Czyżby ten typ tak miał?:o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może prawa zamieniona z lewą - sprawdź chodzi mi o ramię wycieraczki nie o pióro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie tam nic nie zaczepia może masz ramiona od wycieraczek pokrzywione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też tak było, wystarczy odkręcić ramię i dokręcić nakrętkę pod nim, klucz 22 lub 24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to nic nie da, to przesunąć maske z milimetr czy dwa do przodu na zawiasach i potem spasować zamykanie zamkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim.

Jutro się tym zajmę. Spróbuje najpierw z tym ramieniem.

Jeszcze raz dzięki napisze czy dało radę.;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze podpowiem ze wycieraczka od kierowcy powinna byc ustawiona poziomo nad ta czescia czarna wtedy nie powinno obcierac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi ocierało. przyzwyczaiłem sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też obciera ale się tym nie przejmuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, i odgrzewam. U siebie od jakiegoś miesiąca też zauważyłem że maska zaczyna ocierać o ramię wycieraczki (ta przed kierowcą) wczoraj patrzyłem i niby wszystko w porządku nie ma luzu, nic się nie poluzowało, a maska jest przykręcona chyba od nowości, ma na to ktoś jakiś patent - pytam bo nie dłubałem jeszcze nigdy tam i nie chciał bym nic urwać czy popsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, i odgrzewam. U siebie od jakiegoś miesiąca też zauważyłem że maska zaczyna ocierać o ramię wycieraczki (ta przed kierowcą) wczoraj patrzyłem i niby wszystko w porządku nie ma luzu, nic się nie poluzowało, a maska jest przykręcona chyba od nowości, ma na to ktoś jakiś patent - pytam bo nie dłubałem jeszcze nigdy tam i nie chciał bym nic urwać czy popsuć.

 

A nie było nic robione przy ramionach wycieraczek? Ja u mnie w B5 FL miałem taki problem, że ramię zaczepiało o maskę i okazało się, ze ramiona były zamienione miejscami (prawe z lewym). Na oko wyglądały podobnie ale jednak są inaczej wyprofilowane:)

 

Po przełożeniu nic nie dotyka i nie zaczepia i wycieraczki lepiej pracują;) Zabacz jak jest u ciebie, możliwe że tu jest problem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie było nic robione przy ramionach wycieraczek? Ja u mnie w B5 FL miałem taki problem, że ramię zaczepiało o maskę i okazało się, ze ramiona były zamienione miejscami (prawe z lewym). Na oko wyglądały podobnie ale jednak są inaczej wyprofilowane

 

Nic nie robiłem przy tym to jedna z niewielu rzeczy których nie ruszałem jak go kupiłem:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie też tak było, wystarczy odkręcić ramię i dokręcić nakrętkę pod nim, klucz 22 lub 24

Spróbuj zrobić jeszcze w ten sposób. Być może ktoś przed tobą zbyt słabo dokręcił ramię i tu jest problem:) A tak w ogóle od początku ramię ocierało o maskę? Czy po jakimś czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy po jakimś czasie?

 

Pisałem że od jakiegoś miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ocierało,zdjąłem ramię ,nakrętka pod nim była dokręcona .założyłem na nowo z tym że przesunąłem ramie dosłownie milimetry do góry i wszystko ok.,nic nie ociera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już naprawiłem na jakiś czas pewnie, dokręciłem ta śrubę ale to chyba trzeba inaczej załatwić na razie nie ociera i to sie liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności