Skocz do zawartości
telewizor11

wymiana skrzynia automat na manualną - pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam problem z passatem, chcę wymienić skrzynię automatyczną w passacie 1,9 TDI 110 KM rocznik 1998 na skrzynie manualną, czy dużo z tym roboty, co trzeba zmienić w układzie elektrycznym ( ponoć przy skrzyni są jakieś wtyczki z przewodami), czy trzeba coś robić z komputerem - resetować go, coś ustawiać w wagiem? proszę o wyczerpujące informacje jeśli mozna , pozdrawiam i dziekuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekładałem skrzynie kiedyś u znajomego w Passacie z roku 1994 z automatu na manual ,powiem tak przejeb..e ,dwa dni siedzieliśmy w garazu .

wymieniac trzeba było oczywiście pedały z 2 na 3 (nie kup przypadkiem od angola bo mogą nie pasować mocowania jak w naszym przypadku) wymiana obudowy tunela środkowego ,serwa ,linki , jakieś kostki trzeba było przerabić ,elementy deski .

Rozbieranie połowy przodu gwarantowane ,lepiej kup sobie skrzynie automat taką jaką masz albo swoją wyremontuj ,bo z przekładka możesz mieć problemy ,w B5 jest trochę wiecej elektroniki .

Powiem tak ja już drugi raz bym sie nie podejmował przekładki z autoamatu na manual i odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w naszych paskach niema problemu z wymianą wszystko pasuje "plug-and-play", z elektryki to trzeba zmostkować jeden przekaźnik (inny w 3B i 3BG), podpiąć światła cofania i przekodować komputer silnika (w 3BG jeszcze trzeba przekodować ABS) Tu w poście numer 9 masz napisane które piny i na którym przekaźniku trzeba zmostkować, nie wiem jak trzeba przekodować ECU w AFN, kolega pedros-20 nie przekodowywał i mówił, że jest OK. Aha i jeszcze trzeba wyjąć komputer od automatu, tylko go wyjąć nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności