Skocz do zawartości
Paweł06

Malowanie listew bocznych i dołów zderzaków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedawno mój pasek uległ małej stłuczce i przedni zderzak został zniszczony :(. chce odstawić go do naprawy i za jednym malowaniem chce umalować wszystkie listwy boczne wraz z progowymi i doły zderzaków blacharz krzykną 1200 co myślicie o tej cenie czy nie za wiele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że troszkę dużo krzyczy. Zależy w sumie od tego jak profesjonalny jest zakład, do którego oddajesz autko. Ja oddaję do znajomego blacharza - lakiernika (wiem, że dobrze chłopak robi). Za tylne drzwi (prostwanie + malowanie), przednie (nowa blacha + wymiana tapicerki, listew, etc. + malowanie), przedni błotnik (prostowanie + malowanie) i przedni zderzak (samo malowanie) mam do zapłacenia 1100 zł. Mnie nic nie interesuje, tylko oddaję mu autko i odbieram. Listwy mam w kolor nadwozia i zastanawiam się, czy nie zawrócić mu głowy żeby przy okazji pyknął listwy progowe i dokładki zderzaków (są czarne). Myślę, że jak się zgodzi, to cała operacja zamknie się w góra 1400 zeta.

Edytowane przez PrimaAprilis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z regóły za pojednyńczą listwe boczna krzyczą 50 zł, wiec same listwy jesli masz kombi to 400 zł, progowe i doły nie wiem ale wydaje sie ze tak wyszystko w okolicach 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie listwy zderzaka i te na drzwiach dolne i progi w kolorze srednia sie widza... po 1 to bedzie widac na nich fale bo one sa wpianane i nie bedą równe na strukturze tego nie widac a na lakierze tak...

 

co do ceny to dla mnie za duzo ale tyle to cenia bo kumplowi za same listwy drzwiowe i na zderzakach sedan wzieli 500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź.

 

Mapet trochę dałeś mi do myślenia z tymi listwami że to będzie lipnie wyglądać... a teraz jestem w kropce bo nie wiem czy malować czy nie. Widziałem ze kolega Bedo ma tak auto umalowane oglądałem jego foty to mi się podobało.

 

Chciałem też wrzucić chromy przynajmniej te na "rogach auta" a te sa troszkę drogie na allegro koleś chce 500 za komplet..:( no i do tego gril bez znaczka tylko tu też problem czy chrom czy półchrom???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem też wrzucić chromy przynajmniej te na "rogach auta" a te sa troszkę drogie na allegro koleś chce 500 za komplet..

poszukaj zderzaków z chromami, popytaj czy nie sprzedadza samych listw zawsze taniej, ja za przod 150 i tyl 150 zł(razem z czujnikami parkowania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz na zdjeciach kazde auto dobrze wygalda ;)

 

ale ja widzialem juz kilak passków i lipa... ogolnei jak ktos to dobrze wyprowadzi to moze byc i ok nei mowie ze nei ale pamietaj ze to cos ala guma jest wezmeisz zegniesz i farba odpadnie...

 

poogladaj fotu z czarnym dolem pasków i dobrym kolem i zaiwasem sam dojdziesz do tego ze dol lepszy czarny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja listwy mam fabrycznie pomalowane V6, a dol domalowalem i wyglada to swietnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaz to swietnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja malowałem w tym roku wszystkie listwy boczne, i wyszło to naprawdę super, ale w malowanie dolnych nawet się nie próbowałem bawić bo po pierwsze - brudzi się to i niszczy, trzeba dobrze zabezpieczyć, po drugie widziałem dwa Passaty z "domalowanymi" dołami i z bliska nie wyglądało to ciekawie :P

Moja rada - tylko listwy boczne w kolor!

Ja za takie coś zapłaciłem 850 zł a w cenie było malowanie tylnego zderzaka jeszcze bo był porysowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze zdjęciami to ciężko :P mam tylko 2 fotki z kom. wygląda to mniej wiecej tak.

co do tego, że się brudzi i niszczy to się nie zgodzę bo 1. brud do gładkiej powierzchni przyczepia sie słabiej a 2. malowanie ma już rok i nie widze żeby się coś zniszczyło.

 

tylx.jpg

tyl2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też myślałem nad pomalowaniem listew bocznych oraz na zderzakach ale doszedłem do wniosku że jakąś one funkcje pełnią jezeli są one czarne np. w przypadku jakiś odarć czy uderzeń,co nie znaczy że wygląda to brzydko.

a propo wyżej pokazanych zdjęć,pierszy raz się spotkałem na forum by ktoś miał odentyczne fele jak Moje :)

 

_____________________________________

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=62282

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo otarć - mamy na tyle perfidny i pierdołowaty naród, że od wakacji kiedy miałem to lakierowane mam już w dwóch miejsach te listwy lekko przytarte.

Oczywiście sprawca nieznany, ale tego się niestety spodziewałem, właśnie siedzę i zamawiam lakier LB3Y żeby to naprawić :)

Kamil - no to znaczy, że dobra robota, najgorzej jak komuś to polakierują jak zwykły kawałek plastiku i potem jest ból.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ze zdjęciami to ciężko :P mam tylko 2 fotki z kom. wygląda to mniej wiecej tak.

co do tego, że się brudzi i niszczy to się nie zgodzę bo 1. brud do gładkiej powierzchni przyczepia sie słabiej a 2. malowanie ma już rok i nie widze żeby się coś zniszczyło.

 

zupełnie nie zrozumiałeś o co chodziło mapetowi, nie mówił o dokładce zderzaka tylko o tym co masz na drzwiach, a z tego co widze to ty masz prog i dolne listwy drzwi nie malowane...

 

---------- Post added at 19:33 ---------- Previous post was at 19:32 ----------

 

najgorzej jak komuś to polakierują jak zwykły kawałek plastiku i potem jest ból.

to wtedy się dale OPRL i malują jeszcze raz, jak nie myślą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no z góry założyłem, że malują tak komuś kto nie wie o co chodzi :)

Ja bym sobie dolnych listew nie malował bo oryginalnie były tylko te boczne w wyższych wersjach i tak mi się najbardziej podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ły tylko te boczne w wyższych wersjach

raczej w wersjiach US ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej w wersjiach US

Kolega Matee ma racje, highline mialy zawsze malowane listwy... No i 2.5TDI tez mialy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega Matee ma racje, highline mialy zawsze malowane listwy... No i 2.5TDI tez mialy...

 

w B5 nie, dopiero po lifcie... mam Ci podać swój nr vin (jak byk pisze highline, a nie miał i nie ma nic wspomniane ze lekierowane listwy)? gdy wpiszesz vin w wersji US natomiast masz zaznaczone, że lakierowane listwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po pierwsze tego elementu na dole drzwi nie da sie pomalowac bo to guma i farba będzie prędzej czy puźniej odpadać. Natomiast listwy na drzwiach górne przyklejane tak samo jak dokładki zderzaka jak najbardziej można malować, tylko mi nie mówicie że to wyjdzie na gładko jeśli macie czarne elementy. One są teksturowane i żeby było wszystko jak należy to trzeba porządnego podkładu do plastiku bo inaczej to bedzie lipa jak nic. Sam u siebie malowałem listwy do b5 i powiem że efekt był naprawde fajny tylko że farba jak tylko ktoś obił mi drzwi zaczeła odpryskiwać (przez to że te listwy sa teksturowane) i trzeba bylo robić zaprawki. Prawidłowo do malowania powinno sie urzyć listew gladkich -takie zawsze przychodzą jak auto miało w kodzie lakierowane listwy. Tylko ze są one zwykle droższe niż czarne do tego jak ktoś chce dokładać chromy musi zwrócić uwage czy listwy na drzwi sa nowe czy używane. Jak używki to bym je najpierw obejrzał bo jak były darte z auta na chama to prawdopodobnie na chromie pojawią sie takie małe pęknięcia od prostowania listew i będzie to wygladało do dupy. Sam miałem odłożony komplet listew dla kolegi Jacenty64 (full zestaw do kombi) z nowym lakierem wszystko chrom. Co prawda staranie odklejane ale itak bylo widać gdzieniegdzie te rysy w strukurze chromu. Ale Jacenty64 niestety ich nie dostał bo jakiś kut.. wywalil je z mojego stanowiska jak bylem na urlopie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w B5 nie, dopiero po lifcie... mam Ci podać swój nr vin (jak byk pisze highline, a nie miał i nie ma nic wspomniane ze lekierowane listwy)? gdy wpiszesz vin w wersji US natomiast masz zaznaczone, że lakierowane listwy
Te listwy były malowane w 3b w 2.8 i 2.5tdi bez względu na wersje wyposażeniową i do 1.8 turbo na USA :) i że pisze ci Highline to i tak nikt nie będziesz miał bo to 1.9 w 3b była inna polityka chodziło o silniki a nie wersje jak w 3bg Edytowane przez Jaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności