Skocz do zawartości
misiu passat

Moduł sterowania skrzynią automatyczną

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Mam takie pytanie. Czy moduł komputera sterującego skrzynią automatyczną może być przyczyną tego że podczas redukcji skrzynia nie wbija wyższego biegu tylko luz;/ a dopiero po puszczeniu gazu i ponownym jego dodaniu normalnie redukuje i przyśpiesza...:638::638: Proszę o pomoc. Z góry dziękuje

 

---------- Post added at 20:26 ---------- Previous post was at 18:14 ----------

 

Czy możliwe jest to że mógł zawilgnąć i przez to te wariowanie skrzyni?

Edytowane przez misiu passat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że podczas redukcji skrzynia nie wbija wyższego biegu tylko luz;/ a dopiero po puszczeniu gazu i ponownym jego dodaniu normalnie redukuje i przyśpiesza...

 

To dobrze, że przy redukcji nie wbija wyższego biegu:diabel2: (redukcja do zmiana na niższy;) )

 

Gotowej recepty nie dostaniesz na forum, bo wpływ na poprawną pracę skrzyni ma bardzo wiele czynników, i takie objawy mogą być spowodowane wieloma z nich. Możesz oczywiście posprawdzać wtyczki jakie uda Ci się znaleźć, ale jedyna słuszna droga postępowania w Twoim wypadku, to podłączenie skrzyni pod VAG.

 

Czy olej był kiedyś wymieniany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

awarie komputera są możliwe ale prędzej postawił bym na jakiś element wykonawczy czyli elektrozawór sterujący przepływaem oleju, jeżeli VAG nie wykaże błędów zdjąć miskę i do czyszczenia serownik skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieraz winny jest silnik a nie skrzynia, bez diagnozy kompem mozemy wrózyc z fusów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem ;p W piątek się już umówiłem w serwisie mają mi logi zrobić więc się dowiem co i jak a tak to tylko chciałem się poradzić, myślałem że może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem ;)

 

---------- Post added at 18:11 ---------- Previous post was at 17:20 ----------

 

Czy olej był kiedyś wymieniany?

Z tego co wiem to oleju w skrzyni automatycznej się nie wymienia a tylko uzupełnia ;) U mnie stan jest taki jaki powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to oleju w skrzyni automatycznej się nie wymienia a tylko uzupełnia

No to mamy głównego podejrzanego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to mamy głównego podejrzanego...

 

Chodzi o olej? Bo jeśli to może coś pomóc to go wymienię. Niewymieniałem bo myślałem że skoro nie powinno sie go wymieniać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o olej? Bo jeśli to może coś pomóc to go wymienię. Niewymieniałem bo myślałem że skoro nie powinno sie go wymieniać....

Jestem ciekaw kto ci powiedział że w automacie się nie zmienia oleju zmienia się w zależności od zaleceń producenta jedni chcą co 40 tyś inni co 120 tyś, zależy co na to vw. A oleju nie wymienia się w manualnych skrzyniach choć myślę że raz na jakiś czas by jej to nie zaszkodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności