Skocz do zawartości
Koćko

Gdzie tanio ubezpieczenie OC

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy zbliza mi sie termin placenia OC, poniewaz jest to OC to raczej nie wazne w jakiej ubezpieczalni, wiec chcialbym wybrac cos najtaniej, moze macie jakies doswiadczenia z wyborem gdzie najtaniej?

Edytowane przez Koćko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej jak dotychczas z odwiedzonych ubezpieczalni okazala sie Poczta Polska. ubezpiecze teraz tam wlasnie samochod 11 listopada, nie mam tam ubezpieczonego autka jeszcze bo jak kupiel pasata to sie nagrzalem by jak najszybciej miec OC i nim latać i to byla sobota i PZU bylo tylko czynne, za samo OC i NW w PZU place 450 zl i druga rata 490 zl natomiast na Poczcie Polskiej placilbym OC i NW w 2 ratach po 260 zł oczywiscie kwoty podaje z upustem 60% na Poczcie Polskiej OC , NW i AC to koszt roczny 1400 zł z hakiem tez przy 60% znizce. Podobno rownie dobra ubezpieczalnia to yyy Samopomoc czy jakos tak kurde nie wiem moze komus z was wpadnie do glowy jak to sie nazywa, gdyz ja tego nei pamietam i dlatego tez nie moge porownac kosztow ubezpieczenia. To lecialo jakos wlasnie Samopomoc czy tam Samopomoc rolnicza, chlopska, nie wiem nie mam pojecia ale tez jest bardzo konkurencyjna pod wzgledem OC. z AC nie bawilbym sie w tageo rodzaju experymenty z ta cala Samopomoca czy jakos tak ze wzgledu na to ze moze byc ciezko odzyska kase za ukradziony wózek.

Edytowane przez Blody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ubezpieczając swojego Passata odwiedziłem i przetestowałem wszystkie oferty ubezpieczycieli w naszym szalonym kraju. :) Więc tak. Auto zarejestrowane na dziadka - co prawda nie ma zniżek, bo w PZU zniżki były ważne tylko przez 5 lat od momentu sprzedaży ostatniego auta, a od czasu, gdy dziadek sprzedał kaszlaka do czasu zakupu mojego pasia minęło 6 lat, także zniżki uciekły. Ale i tak na podstawowej stawce jest na dziadka taniej, niż na mnie, bo ja miałbym zwyżkę za to, że mam mniej niż 25 lat i prawko krócej niż 3 lata. No i tak szukając, nie wliczając ubezpieczenia na Poczcie, bo to ma ponoć powiązanie z Ergo Hestią, a z tym mam złe doświadczeniam, wybór padł na Allianz. Okazało się najtaniej i dodatkowo mogłem się dopisać jako współwłaściciel i nie było za mów wiek i okres posiadania prawka żadnych zwyżek, także to dodatkowy plus. Co do kwoty. Stawka podstawowa na mojego paszczura wyniosła 863zł przy ubezpieczaniu przez internet na Allianz Direct (10% taniej niż u pośrednika). Po roku dostałem zniżki 10% za bezszkodową jazdę i około 15% za kontynuację ubezpieczenia, także po roku od pierwszego ubezpieczenia u nich płacę tylko 542zł. :) Dlaczego piszę tylko?? Zawsze myślałem, że to dużo, ale ostatnio się dowiedziałem, że znajomy płaci w Unice za swoją Lagune "99 przy pełnich zniżkach ponad 650zł. :D Więc chyba moje ubezpieczenie nie jest takie drogie. :) Sprawdź sobie w kalkulkatorku ile Ci wyniesie i po problemie. :)

 

P.S. Aha, jak już pisałem sprawdzałem kwoty u wszystkich ubezpieczycieli, między innymi w link 4. I niestety trza było podać dane i numer telefonu. Od tej pory wydzwaniają do mnie z nowymi ofertami, co jest baaardzo wkurzające, bo do nich nie dociera, że nie zamierzam zmieniać ubezpiczyciela... Także jakbyś tam też sprawdzał, to podaj zmyślony numer, jak nie chcesz, żeby do Ciebie wydzwaniali. :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla każdego w każdej ubezpieczalni inaczej wyliczą tak że kolego jedyne wyjście to samemu podzwonić i dowiedzieć się, nie ma innej rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Ja rowniez polecam Allianz mam tam juz drugi rok i za oc place 367zl na rok,dodatakowe znizki jakie otzrymalem to tj kolega wyzej pisal m.in. za bezszkodowosc kontynuacje itp.w dodatku Allianz ma namniejsza wzwyzke za wiek posiadacza,dlatego w tej chwili jest to dobra opcja by tam ubezpieczac.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ubezpieczenie w PTU, zapłaciłem 900zł za dwie raty. passat na współwłasciciela (zniżka -60%) nie mam jeszcze 25 lat i nawet roku prawa jazdy i dlatego taka cena. W drugim roku mam zapłacić bodajże 540zł. Gdybym miał tylko na siebie to powiedzieli mi kwotę 2300zł !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę MTU (Poczta Polska) czyli jak pisał kolega Błażej ma już tam 4 auto i taniej mi nie wyliczył. Moja Żona prowadzi ubezpieczenia w MTU. Za Passata w PTU chcieli 3400 zł a w MTU ze zniżką 60% na OC i 0% na AC zapłaciłem 2350 zł w tym mam ubezpieczenie od utraty zniżek i wariant serwisowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Marcinie (paput) ubezpieczasz w Allianz ale jezeli dobrze zrozumialme to masz znizke w sumie na 35% czyli płacisz 542 zł bez znizek natomiast 863 zł ale różnica między kwotami wynosi 37 % ale to tam szczegół ;) najwazniejsze jest to że ciagniesz w sumie do 60% znizki czyli od teraz co rok dostajesz 5% znizki do osiagniecia 60 % czyli idac dalej 542 zł z obecna znizka to przy 60% znizce za ubezpieczenie bedziesz placil (za rok rozumiem kwota podana) 345 zł plus minus za rok ???? troszke wrecz az za tanio mi sie wydaje :) ale nie iwem Allianz'u nie sprawdzalem :)

 

Link4 nie atrakcyjne oferty maja i stwarzaja problemy przy kradziezy tzn za wszelka cene probuja udowodnic ze to twoja wina ze ci go ukradli. Mężowi mojej chrzestnej wybili szybe w samochodzie ukradli radio, zagłówki rolety w szybach tylnich i w bagazniku, gałke od biegow i mieszek. Ubezpieczony w LINK 4 straty wyszacowali na sumkę przekraczajaca 1000 zł wiecie co uslyszal od nich ?? "znikoma szkoda nie podlegajaca odszkodowaniu. Radio posiuadalo panel ktory mozna bylo sciagnac by nie kusic zlodzieja, czynnosc ta nie zostala dokonana." wiedzieli o tym od wujka gdy zdawal relacje co ukradziono wiec sam sie wtopil ale skad mogl wiedziec mowil wszystko by dostac odszkodowanie ale nie dostal.

 

Jestem bardzociekaw czy ktos z was slyszal lub ma moze samochod ubezpieczony w "Samopomocy ... " o ktorej pisalem w poscie powyzej bo podobno maja bardzo atrakcyjne stawki ale tylko tyle wiem zadnych konkretow niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Marcinie (paput) ubezpieczasz w Allianz ale jezeli dobrze zrozumialme to masz znizke w sumie na 35% czyli płacisz 542 zł bez znizek natomiast 863 zł ale różnica między kwotami wynosi 37 % ale to tam szczegół najwazniejsze jest to że ciagniesz w sumie do 60% znizki czyli od teraz co rok dostajesz 5% znizki do osiagniecia 60 % czyli idac dalej 542 zł z obecna znizka to przy 60% znizce za ubezpieczenie bedziesz placil (za rok rozumiem kwota podana) 345 zł plus minus za rok ???? troszke wrecz az za tanio mi sie wydaje ale nie iwem Allianz'u nie sprawdzalem

 

Kolego troszkę się nie zrozumieliśmy. :)

863zł to 100% stawki podstawowej, przy ubezpieczaniu się przez internet. Jakbym to ubezpieczenie zrobił u pośrednika, to zapłaciłbym te 10% więcej, czyli 949zł. I teraz zależy jak to traktować - czy ubezpieczając się przez neta, to to jest 90% wartości stawki, czy 100%. Tyle, że jak liczymy, że przez neta kwota 863zł jest stawką podstawową, to należy przyjąć, że u pośrednika za to samo zapłacimy 110% wartości OC. Także pierwszy rok 863zł (OC podstawowe), drugi rok 542zł za OC podstawowe (+dodatkowo nie wiem po co wykupiłem NWW za 50zł, ale tego nie wliczam, bo to osobno dopłacone, a żeby mieć rzeczywistą zniżkę to oba biorę jako OC podstawowe). Sam byłem zaskoczony, że aż taka różnica (321zł) Na kwitku, co przysłali jest wpisane "zniżka za bezszkodową jazdę 10%", czyli wychodzi na to, że reszta to zniżka za kontynuację ubezpieczenia... Tylko teraz jestem jednego ciekaw po Twojej sugestii - czy w następnym roku będą mi liczyć kolejne zniżki od tej kwoty, co zapłaciłem teraz, czy jak?? Bo może ta zniżka za wznowienie ubezpieczenia to tylko jednokrotna?? Zaraz dam fotki kwitków z obu roczników, to sobie zobaczysz - może wykminisz, jak mi teraz będą liczyć. :) Poza tym jak robisz ubezpieczenie, to każdy ma inne, bo biorą kupę rzeczy pod uwagę łącznie z danymi o samochodzie, wiekiem ilością lat posiadanego prawka przez właściciela, kodem pocztowym miejsca zamieszkania i pracy, ile kluczyków jest do auta itp głupoty.

ubezp1.jpg

ubezp2.jpg

u1.jpg

u2.jpg

Edytowane przez paput

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaa no to o tym nie pisales ze 100% to 949 zł to zmienia wszystko ;) czyli nalezy przyjac ze 949 zł to 100 % wiesz ja prze posrednikow staram sie nigdy niczego nie kupowac ani zalatwiac bo jak sam widzisz mozna stracic troszke grosza :)

 

10 % za bez szkodowa jazde dostaje sie po roku posiadania autka obojetnie w jakiej bys nie byl ubezpieczalni. Te 15 % moim zdaniem nazwane jako "kontynuacja ubezpieczenia" to wlasnie te 5% które dostajesz co roku, sam zreszta napisales ze masz autko 3 lata wiec 3x5% = 15% ;) ALE potwierdze to po 18 jak bede w domu bo OC mam w samochodzie a jestem w pracy i nie moeg sie wyrwac stad za bardzo ;)

 

Reasumując 10 % z 60% które możesz otrzymać maksymalnie od ubezpieczalni to jest to tak jak napisales bezwszkodowa jazda ;) oby wieczna ;) od pozostałych 50 % odejmij te 15% ktorej jzu dostales za kontynuacje ubezpieczenia, zostało ci jeszcze "do wykorzystania" 35%. Za rok bedziesz mial juz 20% za kontynuacje ubezpieczenia i tak do wykorzystania tych 35% do 0 :) ale teraz nie jestem pewien jednego, bo tak m isie wydaje (dawni nie patrzylem na kwit od OC ale wydawało mi sie ze byla tam jeszcze 3cia znizka tylko nie iwme za co i czy napewno :)

 

NNW zastanawiasz sie po co to wziales ?? odpowiem tak, to nei jest duza kwota w stosunku rocznym a NNW to Ubezpieczenie od następstw nieszczesliwych wypadkow kierowcy i pasazerow czyli jak sie roztrzaskasz i np zlamiesz reke a pasazer noge to ubezpieczalnia pokrywa koszty leczenia :)

 

Odezwe sie po 18 i potwierdze to co napislem wyzej :)

 

 

No niestety sprawdzilem i nie mam napisane za co ile mozna dostac znizek tzn za co ja mam znizki iile %, na starych ubezpieczeniach bylo napisane za co masz iel procent znizki ja mam jakis dziwny bo nie pisze ;) ale pytalem kumpla z pracy i potwierdzil to co napisalem wyzej :)

Edytowane przez Blody
Nowe info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posprawdzalem na kalkulatorach, we wtorek bede wydzwanial i jezdzil potwierdzic co mi wyszlo

przy silniku 2.8 znizki 50 proc

mtv 866

allianz 850

axa 664

pzu 605

liberty direct 542

dalsze poszukiwania we wtorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam w MTU ( Poczta) i rzeczywiście jest tanio, ALE:

 

zanim podpiszecie zapoznajcie się z zapisami OWU: nie zwracają za alusy i za wszelkie niefabryczne wyposażenie pojazdu ( czyli "tjuningi", cb, radia, cuda wianki)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w MTU (poczta) OC za cały rok zapłaciłem 290zł chyba taniej nie miałbym nigdzie a wiadomo OC szuka się najtańszego w odróżnieniu od AC - tu musi być pewność i zaufanie cena-koszta wtedy na 2-gi plan ...........

Jeszcze tanio jest w mBanku jest teraz promocja i zniżki z OC przechodzą w pełni na AC i to nie bajka........mi OC z AC wyszłoby coś ponad 900zł bo obliczałem z ich kalkulatorem.

Samo OC w BRE mBank koło 330zł........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartoli

W sumie zostawiając panel na radiu aż prosi się o wybicie szyby... oczywiste jest że towarzystwo wtedy będzie stwarzało problemy w końcu troche jest w tym winy kierowcy... Nieważne, ja mam ubezpieczone szyby w link4 i już z tego korzystałem, wybito mi boczną szybę, zgłosiłem do link4 umówili mnie na wizyte w warsztacie i po trzech dniach już miałem nową wstawioną bez wkładu własnego, ubezpieczenie zwróciło się dwukrotnie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim podpiszecie zapoznajcie się z zapisami OWU: nie zwracają za alusy i za wszelkie niefabryczne wyposażenie pojazdu ( czyli "tjuningi", cb, radia, cuda wianki)

 

Maćku masz rację tanio jest lecz zawsze są jakieś niedogodności np. związane z wyposażeniem dodatkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem na etapie poszukiwania ubezpieczenia.

passat 2003 basic 1.9 96kW z max znizkami dla szczecina

AVIVA - 1776

Hestia - 1600

Liberty Direct - 1500

AXA - 1448 (www) / po rabatach 1300

Link4 - 1680 (www) / 1760 (konsultant)

Alianz - 1625 (www)

 

Jako ze chce wziac takze AC to raczej boje sie kombinowac z jakimis directami.

I Hestia tak razaco nie odbiega od innych (oprocz AXA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Allianz. Rejestrowane tylko na siebie. Nie mam ukończonych 25 lat, prawko krócej niż 3 lata. Więc mam zwyżki - za paska za rok trochę ponad 1400zł. Korzystałem z usług pośrednika (biuro na Zapolskiej). Przez net, na stronie Allianz, wyliczyło mi prawie 1000zł więcej. Dlatego uważam, że lepiej dowiadywać się osobiście. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam w Allianz. Rejestrowane tylko na siebie. Nie mam ukończonych 25 lat, prawko krócej niż 3 lata. Więc mam zwyżki - za paska za rok trochę ponad 1400zł. Korzystałem z usług pośrednika (biuro na Zapolskiej). Przez net, na stronie Allianz, wyliczyło mi prawie 1000zł więcej. Dlatego uważam, że lepiej dowiadywać się osobiście.

 

Ciekaw jestem, dlaczego to tak. :) Może dlatego, że pośrednik nie pyta o tyle szczegółów, które wymaga formularz w internecie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co ubezpieczony w Hestii, OC z NNW w pakiecie z mieszkaniem wyszlo 474zl. W listopadzie dojedzie jeszcz AC do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam pasia ubezpieczonego w MTU(poczta polska)MAM 30%znizki i płace na rok 530zł jak tylko jest jeden myk za rok będę płacił 20% więcej za samochód starszy niż 12lat ale z tego co się orientowałem to i tak będzie najtaniej czyli raczej niezmienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności