Skocz do zawartości
dj_jim

Odkręcający się filtr oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam passata 1.8 20V ADR 1998r sedan w którym samoistnie sam odkręca się filtr oleju, a co za tym idzie gubi olej, czy ktos wie co może byc przyczyną? i jak temu zaradzić? po przejechaniu około 500km muszę dokręcić ręką mocno filtr, a i tak zawsze jest zapocony. Zaczeło sie do dziać po dłuższej trasie około 1100km i jak dojechałem pod dom, to bagnet był suchy. używam filtrów filtrona

 

Dzieki za wszelkie porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam passata 1.8 20V ADR 1998r sedan w którym samoistnie sam odkręca się filtr oleju, a co za tym idzie gubi olej, czy ktos wie co może byc przyczyną?

????? jestem mechanikiem samochodowym już kilka lat i bardzo mnie zastanawia twój przypadek z tym filtrem.Zawsze przed założeniem nowego trzeba uszczelkę posmarować olejem i dokręcić mocno ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup drugi filtr, najlepiej MANN-a, posmaruj trochę nową uszczelkę olejem i dokreć to potem za pomocą paska klinowego na przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też się z tym pierwszy raz spotkałem, mam jeszcze toledo , którym zrobiłem 60 tys km i nigdy nic sie nie działo, może w silniku wytwarza się jakies podciśnienie? Filtr zawsze smarowany olejem przed założeniem. Spróbuje wymienic na jakiś bardziej markowy filtr, może to cos pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 mozliwe przyczyny:

1. albo gwint zerwany w filtrze - kup nowy filtr (zakladajac, ze masz dobry filtr zalozony)

2. albo uszkodzony gwint w podstawie filtra - podstawa filtra do wymiany...

 

trzeba ogladnac i zdecydowac, co jest rzeczywista przyczyna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

szukam informacji na temat dziwnej usterki vw b6 kod bls 1.9 tdi 105ps

mianowicie samoczynnie wykreca sie korek filtra oleju i olej w sekund 10 znika pod autko,czy spotkales sie z takimi czarami???

ja rozkladam rece nie mam pojecia co to moze byc!!!

ponoc odma , lecz w tym silniku odma to pokrywa zaworow element nierozbieralny ,zdjolem sprawdzilem ,wyczyscilem , przedmuchalem jak dla mnie ok i CO !!

dzis dolewka oleju i jade dalej .

dodam ze z VW mam do czynienia od 10 lat ale TO!!!! zwala mnie na kolana ,a dolewanie oleju to koszt 130zl na okolo tydzien

za wszelaka pomoc

WIELKIE dzieki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności