Skocz do zawartości
Robert87

Szyba w tylnych lewych drzwiach.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam tym razem takie małe zmartwienie. Dzisiaj nacisnąłem guzik otwierania tylnej szyby ( lewy tył ) i coś trzasnęło w drzwiach silnik słychać że zszedł na dół a szyba pozostała w pozycji zamkniętej. Nacisnąłem szybę ręcznie i zjechała w dół. Guzikiem do góry szyba idzie normalnie a w dół nie chce, słychać tylko silnik jak schodzi. Jeśli ktoś u siebie już miał taką przypadłość albo wie co teraz zrobić i jak się do tego zabrać proszę o odpowiedź. Forum już sprawdzałem i wychodzi na to że tylko ja mam pecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyba się wyczepiła z zaczepu-musisz rozebrać drzwi i to poprawić. Ja miałem taki przypadek w wakacje w swoim B5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się do tego dobrać jeśli by Ci nie sprawiło problemu opisać krok po kroku. Nie chcę czegoś niepotrzebnie urwać czy połamać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.taligentx.com/passat/maintenance/doorlockmechanism/

Tutaj masz takie małe fotostory, jak się rozbiera drzwi-co prawda od B5, ale w B6 jest pewnie podobnie-musisz zdemontować boczek, później odkręcić profil aluminiowy z drzwi i dostajesz sie do szyby i tego zaczepu-ja więcej Tobie nie jestem w stanie podpowiedzieć, bo mi to akurat znajomy naprawił ;) Ale przynajmniej już wiesz, co Cię czeka i że nie jest to tragiczna usterka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź i zdjęcia, może jeszcze ktoś z b6 coś podpowie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego przerabiałem to samo w moim B6, musisz zdjąć boczek w sumie jak dobrze pamiętam są trzy śrubki dwie pod rączką do zamykania i jedna na dole tapicerki jak się nachylisz to zobaczysz.Jak już się uporasz z boczkiem, to delikatnie go odchyl i poodczepiaj wtyczki od włącznika szyb, i oświetlenie jeżeli takowe masz. Zdejmujesz boczek, w B6 n a drzwiach zamiast foli na drzwiach jest blacha przykręcona śrubami typu torx, jak już odkręcisz wszystkie to delikatnie musisz odchylić tą blachę, spróbuj ją wyjąć, jeżeli szyba jest wypięta powinna wyjść(z małym oporem), jak już zdejmiesz blachę będziesz widział plastikową szynę od szyby, szyba na dole ma otwór przez który przechodzi nazwijmy to kołek rozporowy(u mnie wyleciał i leżał sobie na dole drzwi, poszukaj jak go nie ma w listwie prowadzącej), do tej blachy również na kołki rozporowe przyczepiony jest jakiś element zamka (u mnie kołki wyleciały również z niego). Z włożeniem jest trochę zabawy, ale da się to zrobić, przy składaniu upewnij się że dobrze podłączyłeś klamkę do otwierania, ja musiałem rozbierać jeszcze raz. Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zakładam nowego tematu bo jest podobny

 

gdy odsunę szybę w drzwiach kierowcy do połowy i chce zasunąć do końca (przycisk do samego końca tak żeby nie trzeba było go trzymać) szyba zasuwa się kawałek potem się odsuwa kawałek i staje żeby ją zasunąć muszę trzymać przycisk aż się nie zasunie

 

co jest tego powodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego prawdopodobnie masz problem mechaniczny . Przyciera się prowadnica od szyby i układ po podnoszeniu zatrzymuje i wraca do punktu startu gdyż widzi opór . Rozbierz boczek i wyczyść i przesmaruj prowadnicę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale jak trzymam przycisk to się zasuwa jeżeli była by to prowadnica to nie powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syjan1212, Tokaredo ma rację.

 

Chcesz automatycznie domknąć szybę i juz przy małym oporze jaki napotka szyba przy zamykaniu czynność ta jest automatycznie przerywana a szyba otwiera się. Chdzi w zamyśle o to, aby np. dziecka nie udusić przy zamykaniu. Po zadziałaniu układu zabezpieczenia, szybę można już zaknąć tylko "z palca" (tzn ciągle trzymając przycisk), a wtedy idzie do góry ponieważ układ kontroli "przeszkody" nie działa i szyba idzie w górę z pełną mocą.

 

:cool::cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rada nasmarować prowadnice tak??

a zimą i to nie odsuwam szyb zrobię to w lato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasmarować prowadnice lub wyczyścic zgarniacz szyby

 

 

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie. Mam tym razem takie małe zmartwienie. Dzisiaj nacisnąłem guzik otwierania tylnej szyby ( lewy tył ) i coś trzasnęło w drzwiach silnik słychać że zszedł na dół a szyba pozostała w pozycji zamkniętej. Nacisnąłem szybę ręcznie i zjechała w dół. Guzikiem do góry szyba idzie normalnie a w dół nie chce, słychać tylko silnik jak schodzi. Jeśli ktoś u siebie już miał taką przypadłość albo wie co teraz zrobić i jak się do tego zabrać proszę o odpowiedź. Forum już sprawdzałem i wychodzi na to że tylko ja mam pecha.

I jak tam naprawa szyby bo właśnie u mnie zdarzyło się to samo -odsuwanie "na siłę" przymarzniętej szyby w tylnych prawych drzwiach- ale to nie moja robota:). Objawy identyczne. Czy udało się rozebrać drzwi i naprawić szybę, czy pojawiły się jakieś kłopoty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak tam naprawa szyby bo właśnie u mnie zdarzyło się to samo -odsuwanie "na siłę" przymarzniętej szyby w tylnych prawych drzwiach- ale to nie moja robota. Objawy identyczne. Czy udało się rozebrać drzwi i naprawić szybę, czy pojawiły się jakieś kłopoty?

 

Miałem podobnie, naprawili mi to przy przyciemnianiu szyb.

Jest dokładnie tak jak darek napisał - "kołek" wypada, żeby naprawić trzeba zdjąć boczek.

U mnie dodatkowo się uszkodził, w serwisie nie można dostać, więc został wstawiony podobny z innego auta (chyba Vectry ;) ) i szyba działała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego przerabiałem to samo w moim B6, musisz zdjąć boczek w sumie jak dobrze pamiętam są trzy śrubki dwie pod rączką do zamykania i jedna na dole tapicerki jak się nachylisz to zobaczysz.Jak już się uporasz z boczkiem, to delikatnie go odchyl i poodczepiaj wtyczki od włącznika szyb, i oświetlenie jeżeli takowe masz. Zdejmujesz boczek, w B6 n a drzwiach zamiast foli na drzwiach jest blacha przykręcona śrubami typu torx, jak już odkręcisz wszystkie to delikatnie musisz odchylić tą blachę, spróbuj ją wyjąć, jeżeli szyba jest wypięta powinna wyjść(z małym oporem), jak już zdejmiesz blachę będziesz widział plastikową szynę od szyby, szyba na dole ma otwór przez który przechodzi nazwijmy to kołek rozporowy(u mnie wyleciał i leżał sobie na dole drzwi, poszukaj jak go nie ma w listwie prowadzącej), do tej blachy również na kołki rozporowe przyczepiony jest jakiś element zamka (u mnie kołki wyleciały również z niego). Z włożeniem jest trochę zabawy, ale da się to zrobić, przy składaniu upewnij się że dobrze podłączyłeś klamkę do otwierania, ja musiałem rozbierać jeszcze raz. Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem.

Pozdrawiam

Witam miałem problem z tą blacha nie wiem czy szyba mi ją trzymała czy coś od klamki tam tez coś ja trzymało nie chciała odejść w tamtym miejscu. Czy jak wypnę tą szybę jakoś z tego zaczepu to pójdzie czy jeszcze gdzieś coś trzeba wykręcić. U mnie jest inny problem ten boleć jest tylko ten plastyk biały się ułamał co jest zaczepiona szyba i nie może jej w dół ściągnąć.

Dostane sam ten zaczep czy to występuje w całym kompletem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostane sam ten zaczep czy to występuje w całym kompletem.

 

Nie dostaniesz samego plastiku, spróbuj dobrać z innego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi z b5 będzie pasował albo z skody

Może ktoś z was ma dojście to takich rzeczy lub jakiś namiar na kogoś...

Edytowane przez wolintom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedz mi z b5 będzie pasował albo z skody

 

Być może, na Twoim miejscu bym się na jakiś szrot udał i pewnie coś dobierzesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam jeszcze jedno pytanie znalazłem coś takiego fakt że sterowanie ręczne ja mam elektryczne ale chodzi mi o ten biały zaczep co ciągnie szybę w dół i do góry możecie mi powiedzieć czy da się to jakoś przełożyć czy muszę szukać w całości

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=929335342&msg=Aukcja+zosta%C5%82a+dodana+do+obserwowanych.%0D%0A++++%3C%2Fp%3E%3Cp%3EAby+przed+zako%C5%84czeniem+otrzyma%C4%87+e-mail+lub+wiadomo%C5%9B%C4%87+Gadu-Gadu+z+przypomnieniem%2C%3Cbr+%2F%3Ezmie%C5%84+ustawienia+w+zak%C5%82adce%0D%0A++++%3Ci%3EAllegro+%E2%80%BA+Moje+Allegro+%E2%80%BA+Moje+zakupy+%E2%80%BA+Obserwowane+oferty%3A+%3Ca+href%3D%22%2Fmyaccount%2Fwatch.php%22%3ETrwaj%C4%85ce%3C%2Fa%3E.%3C%2Fi%3E

 

a poza tym jak się dodaje foty

 

show_item.php?item=929335342&msg=Aukcja+zosta%C5%82a+dodana+do+obserwowanych.%0D%0A++++%3C%2Fp%3E%3Cp%3EAby+przed+zako%C5%84czeniem+otrzyma%C4%87+e-mail+lub+wiadomo%C5%9B%C4%87+Gadu-Gadu+z+przypomnieniem%2C%3Cbr+%2F%3Ezmie%C5%84+ustawienia+w+zak%C5%82adce%0D%0A++++%3Ci%3EAllegro+%E2%80%BA+Moje+Allegro+%E2%80%BA+Moje+zakupy+%E2%80%BA+Obserwowane+oferty%3A+%3Ca+href%3D%22%2Fmyaccount%2Fwatch.php%22%3ETrwaj%C4%85ce%3C%2Fa%3E.%3C%2Fi%3E

Edytowane przez wolintom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności