Skocz do zawartości
ace-mati

Głośny w środku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam swojego passata posiadam już 3 lata i powoli zaczyna mnie męczyć jeden problem. Otóż jest strasznie głośno w środku. Zwłaszcza jak przekraczam 100km/h. Macie może na to jakieś sposoby????

 

Dodam że mam silnik 1.9d bodajże 1Y. Tłumik jest caly na całej długości bez żadnej rdzy, silnik na wolnych obrotach pracuje równo, świece żarowe wymienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poduszki pod silnikiem ?

Miałem tak samo od 100 do 120 km/h buczało przeraźliwie - zerwana poduszka tylna prawa (przy pasażerze) - nowa to koszt 60 PLN wymiana opisana w warsztacie przez ormowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień poduszki najlepiej wszystkie trzy koszt ok 200zł a na pewno nie będziesz żałował, te które masz w tej chwili swój przebieg na pewno już mają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. poduszki wydają mi się ok. Ale będzie trzeba to sprawdzić. A co do przebiegu to autko zbliża się już do magicznych 300tys :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem, że poduszki mam dobre bo jak sprawdzałem na pierwszym i na wstecznym biegu ruszając wszystko było ok, a po wyjęciu przednia poduszka o 2cm krótsza pod skrzynią podobnie, a przebieg podobny do Twojego, ale 14lat robi swoje z gumą:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam silnik i u mnie powyżej 120 robi się cichutko a najgłośniej jest między 100 a 120 jakoś odwrotnie niż u ciebie ja już mam 326000 i ganiam dalej ten silnik jest NIE DO ZAJECHANIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniki 1.9 td są silnikami sprawdzonymi i bardzo dobrymi:) ja mam taki i jest super:) a wracając do tematu to poduszkę przednią możesz sprawdzić jak odpalasz silnik to go opserwuj jak przy nepalaniu idzie do góry to trzeba wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki drzwi, okien w B3-B4 są zazwyczaj bardzo wysłużone i to też może być powód...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety też to może być spowodowane nie równą jakością wykonania B3. Jedne dosłownie zaskakiwały cichym wnętrzem, w innych natomiast latał każdy plastik. Jeśli nie masz problemów z buczeniem silnika na różnych obrotach leciałbym dalej z problemem. Niestety prawda jest taka że jeśli elementy wnętrza były ruszane (demontaż itp) powrót do poprzedniej ciszy jest dość trudny (można to ratować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności