Skocz do zawartości
Gość asdarex

Brak sygnału kierunkowskazów podczas zamykania centralką.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość asdarex

Witam

 

Mój problem, to brak sygnału(mignięcie) kierunkowskazów podczas zamykania auta przez układ centralny.Przedtem tak nie było.Miałem sygnał swietlny podczas zamykania i otwierania.Teraz mam sygnał swietlny kierunkowskazów tylko przy otwieraniu, a przy zamykaniu go nie ma. Auto wyposazone jest w alarm i po załozeniu alarmu było ok ze wszystkim.Nawet nie wiem w którym momencie to sie stało.Podłaczylem go do Vag-Com ,ale nic nie udało mi sie zrobic, skasowałem tylko błedy.Goscie od alarmu sprawdzili niby swoj system i powiedzieli ze to jest od układu comfortu.

Moze trzeba wpisac jakies nowe wartosci?

Wkurza mnie to ,bo teraz musze sie nadsłuchiwac ,czy drzwi sie zamkneły ,wczesniej wystaczyło tylko obserwowac kierunkowskazy.

Co dalej robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to funkcja programowalna modułu komfortu. Z tego co piszesz miałeś ją aktywną. Wnioskuję, że masz uszkodzony jeden z zamków (najczęściej w drzwiach kierowcy) i moduł nie widzi zaryglowania, a w związku z tym nie sygnalizuje prawidłowego zamknięcia zamków. Efektem jest brak sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej jeśli taka jest aktywna. Przeczytaj w FAQ o uszkodzeniach zamka. Najczęściej jest to pęknięcie punktów lutowniczych złącza lub mikroprzełącznika wewnątrz mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Słuchajcie ja mam podobny problem wczesniej miałe jak zamykałem centralnym z pilota czy kluczyka mrugały mi kierunki i po zamknięciu auta mrugała czerwona dioda w drzwiach od kierowcy. A teraz cos sie stało i ti nagle i nie murgaja ani kierunkowskazy ani po zamknięciu auta ta czerwona dioda.

Jesli sciągne kleme z aku i po prewnym czasie ja założe to dioda mruga jak jest zamknęte auto ale kierunki nadal nie mrugaja ale jak otworze i zamkne auto to po zamkneciu juz dioda nie mruga.

 

Co to może byc za przyczyna.

dsc00504al.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to pomoże ale kiedyś miałem podobny problem. Sprawcą problemu była niedomknięta maska samochodu. Samochód podczas zamykania nie dawał sygnału kierunkami, gdy maskę domknąłem - wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Słuchajcie ja mam podobny problem wczesniej miałe jak zamykałem centralnym z pilota czy kluczyka mrugały mi kierunki i po zamknięciu auta mrugała czerwona dioda w drzwiach od kierowcy. A teraz cos sie stało i ti nagle i nie murgaja ani kierunkowskazy ani po zamknięciu auta ta czerwona dioda.

Jesli sciągne kleme z aku i po prewnym czasie ja założe to dioda mruga jak jest zamknęte auto ale kierunki nadal nie mrugaja ale jak otworze i zamkne auto to po zamkneciu juz dioda nie mruga.

 

Co to może byc za przyczyna.

dsc00504al.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Dziwne bo masz dołożony moduł na pilota...Jaki masz kluczyk?Domniemam wg tego zdjęcia że pilot nie jest ori.Daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pilot nie jest ori, o taki jak na tej fotce. Co do kluczyka to kuluczyk jest 100% VW

 

pilotn.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez rutek21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pilot nie jest ori, o taki jak na tej fotce. Co do kluczyka to kuluczyk jest 100% VW

 

pilotn.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Sprawdź czy zamykając samochód kluczykiem miga dioda.Coś masz namieszane najprawdopodobniej z tym osobnym modułem.To dziwne że taki moduł w ogóle masz dołożony,bo powinien hulać oryginalny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czemu dołożony jest taki moduł nie zma sie na tym za bardzo.

Jak zamkne z kluczyka to też po zamknięciu dioda nie mruga /jak nie mruga to co alarm sie nie załancza/ czy co sie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,miałem podobny problem,a mianowicie woda dostała mi się do modułu komfortu pod siedzeniem,dostał wilgoci na wtyczkach i to powodowało brak kierunków(po osuszeniu i usunięcia dostawania się tam wody problem znikł)Drugą przyczyną mogą być "zimne luty"w dźwiach(mogą nie łączyć)towarzyszyć temu mogą częściowy brak oświetlenia wnętrza.Powodzenia.Napisz jak rozwiążesz problem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem czemu dołożony jest taki moduł nie zma sie na tym za bardzo.

Jak zamkne z kluczyka to też po zamknięciu dioda nie mruga /jak nie mruga to co alarm sie nie załancza/ czy co sie dzieje

 

Dokładnie,jest tak jak napisałeś.Najprawdopodobniejsza przyczyna-zalany/mokry moduł komfortu.Co do wypowiedzi poniżej: Od siebie dodam jeszcze że wypadałoby sprawdzić przewody dochodzące do modułu-także pod izolacją,lubią zaśniedzieć i się nawet ukruszyć-niewiarygodne ale prawdziwe :)

 

 

Witam,miałem podobny problem,a mianowicie woda dostała mi się do modułu komfortu pod siedzeniem,dostał wilgoci na wtyczkach i to powodowało brak kierunków(po osuszeniu i usunięcia dostawania się tam wody problem znikł)Drugą przyczyną mogą być "zimne luty"w dźwiach(mogą nie łączyć)towarzyszyć temu mogą częściowy brak oświetlenia wnętrza.Powodzenia.Napisz jak rozwiążesz problem;)

 

Zimne luty w drzwiach?Chyba w zamku ;)

Jeżeli rzeczywiście okaże się że pod fotelem kierowcy jest mokro lub nawet stoi większa ilość wody to trzeba posprawdzać wszystkie odpływy,boczne uszczelki przedniej szyby,uszczelkę linki otwierania maski a także szczelność samych drzwi.Pozdrawiam

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wilgoć sprawdze a ten moduł komfortu to jest pod fotelem kierowcy bo tak nie za bardzo wiem gdzie go szukać.

Tylko ze auto stoi głównie w garażu mało jażdzone jest jako drugie auto.

Oświetlenie w kabine jest kompletne wszystko działa jak należy.

A jak sprawdzic te zimne luty??? musze zamek rozebrac

Edytowane przez rutek21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm wilgoć sprawdze a ten moduł komfortu to jest pod fotelem kierowcy bo tak nie za bardzo wiem gdzie go szukać.

Tylko ze auto stoi głównie w garażu mało jażdzone jest jako drugie auto.

Oświetlenie w kabine jest kompletne wszystko działa jak należy.

A jak sprawdzic te zimne luty???

 

Moduł komfortu masz pod nogami kierowcy-tuż przed fotelem.

Zimne luty: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=436&page=3

Tu: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=764&highlight=zimne+luty+zdj%EAcie&page=11 masz przy okazji pokazaną rozbiórkę drzwi-w razie jak byś musiał dobrać sie do zamka.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem czemu dołożony jest taki moduł nie zma sie na tym za bardzo.

Jak zamkne z kluczyka to też po zamknięciu dioda nie mruga /jak nie mruga to co alarm sie nie załancza/ czy co sie dzieje

wejdzdo auta aktywuj alarm i po okolo 30 sek moze 1 min otworz maske i bedziesz wiedzial czy alarm sie aktywuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wejdzdo auta aktywuj alarm i po okolo 30 sek moze 1 min otworz maske i bedziesz wiedzial czy alarm sie aktywuje

 

Lub którekolwiek drzwi ;) Ja np niemam (nie miałem) krańcówki przy masce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lub którekolwiek drzwi ;) Ja np niemam (nie miałem) krańcówki przy masce...
musisz miec zostaw otwarta maske pozamykaj wszystko pilotem i po tym zamknij maske powinny ci kierunki mrugnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musisz miec zostaw otwarta maske pozamykaj wszystko pilotem i po tym zamknij maske powinny ci kierunki mrugnac

 

A wiesz że nawet nie zauważyłem czy działa :lol Od czasu założenia dodatkowych zabezpieczeń i alarmu-seryjny jest mi zbędny ;) Pozdro sąsiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod obudową kolumny kierownicy,nad pedałami są chyba trzy bezpieczniki.Sprawdź czy są dobre.Trzeba odkręcić obudowę która znajduje się nad pedałami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest wszystko jest ok sprawdzałem wszystkie bezpieczniki i są cale żaden nie przepalony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo Kierunki zapalaja sie dopiero gdy nacisne zamykanie na pilocie 2 raz gdy autko jest juz zamkniete. Mysle ze to cos ze stykami w zamku drzwi kierowcy bo czasami przy otwieraniu nie zapala sie oswietlenie srodka. A czasami jest wszystko ok Zwroc uwage czy piszczy brzeczyk od swiatel gdy masz wlaczone i wysiadasz bo jesli nie zawsze to stawiam na ten mikro wlacznik lub zimne luty

Edytowane przez marcin503

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest to samo Kierunki zapalaja sie dopiero gdy nacisne zamykanie na pilocie 2 raz gdy autko jest juz zamkniete. Mysle ze to cos ze stykami w zamku drzwi kierowcy bo czasami przy otwieraniu nie zapala sie oswietlenie srodka. A czasami jest wszystko ok Zwroc uwage czy piszczy brzeczyk od swiatel gdy masz wlaczone i wysiadasz bo jesli nie zawsze to stawiam na ten mikro wlacznik lub zimne luty

 

Z tym że zwróć uwagę na to,że akurat to zamykanie da się ustawić VAG'iem.Możesz ustawić tak że zamyka za pierwszym razem,a za drugim się uzbraja alerm itp.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności