Skocz do zawartości
Gość pyra

wyjęcie szyby w tylnych drzwiach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pyra

Siadł centralny zamek w tylnych lewych drzwiach.W przednich szyba jest zaciskana w uchwycie-łapie śrubą m6 tylna szyba jest mocowana jakimś plastikowym" patentem",którego z braku determinacji nie udało mi sie rozgryżć :mur:

A może to wina jakiegoś sterownika ? albo złącz? a nie mechanizmu w drzwiach :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu szyba jest mocowana do uchwytu przy pomocy cylindrycznych tulejek plastikowych wciśniętych jedna w drugą. Wypchnij po prostu te tulejki na wylot przez otwór pod korkiem w tej blasze pod boczkiem (tulejki wpadną wtedy do drzwi) i szyba będzie uwolniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pyra

dzięki :padam:

Tak myślałem, ale nie chciałem robić tego na siłe a tu jednak jednak na siłę :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TomDom
Z tyłu szyba jest mocowana do uchwytu przy pomocy cylindrycznych tulejek plastikowych wciśniętych jedna w drugą. Wypchnij po prostu te tulejki na wylot przez otwór pod korkiem w tej blasze pod boczkiem (tulejki wpadną wtedy do drzwi) i szyba będzie uwolniona.

 

Uważaj z tym wypychaniem bo może Ci pęknąć szyba i będzie bieda. Parę dni temu miałem podobną operację. Gość, który wymieniał mi zamek nawiercil te tulejki a do instalacji szyby użył nowej o symbolu 6N0839511 (koszt w Aso 1,66 zł, więc nie warto ryzykować pęknięciem szyby).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi się nigdy nie zdarzyło żeby się coś złego z szybą stało. Jak wszystko, tak i to, trzeba robić z wyczuciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam oczywiście banalny problemik. Ta tulejka (do przymocowania szyby do mechanizmu) jest tak tania, że w ASO nikt sobie tym głowy nie chce zawracać. Czy da się gdzieś kupić przez Internet taką tulejkę, gdzie znaleźć jakiś rysunek lub wymiary jej? Pozdrawiam...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy da się gdzieś kupić przez Internet taką tulejkę

Da sie na przyklad ->TUTAJ <-.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da sie na przyklad -> TUTAJ <-.

 

Ale w tym miejscu mogą kupować tylko zarejestrowane firmy, nie indywidualni klienci :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja mam oczywiście banalny problemik. Ta tulejka (do przymocowania szyby do mechanizmu) jest tak tania, że w ASO nikt sobie tym głowy nie chce zawracać. Czy da się gdzieś kupić przez Internet taką tulejkę, gdzie znaleźć jakiś rysunek lub wymiary jej? Pozdrawiam...:)

 

No nie, w ASO nie możesz tej części kupić; dlatego bo jest tania?To chyba żart.Jeśli nie mają na miejscu, to zamawiasz i masz na następny dzień do odbioru (sprowadzą z Poznania z centralnego magazynu); chyba,że i tam (Poznań) nie mają to trzeba się uzbroić w cierpliwość - z reguły 3-4 dni i wtedy sprowadzą z Niemiec.

 

6N0 839511 - bolec ;poniżej fotka.

 

b5szybatytulejki.th.png

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy co do szyby to oprocz tej tulejki da sie gdzies zakupic caly uchwyt szyby do tylnych drzwi? pekl kiedys i teraz jest na super gluta oraz tasme sklejony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki JurekW, wreszcie, dzięki tobie wiem jak to coś czego nie mam powinno wyglądać. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak wyjąć (co jeszcze zdemontować prócz tej tulejki) by wyszła mi szyba???, potrzebuje wyjąć by okleić!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam trzeba było jeszcze zdemontowac uszczelki i tą czarną blachę nakładkę na ramce drzwiowej, żeby szybę wyjąć z drzwi. I wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jak wyjąć (co jeszcze zdemontować prócz tej tulejki) by wyszła mi szyba???, potrzebuje wyjąć by okleić!?

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=51448&highlight=tylne+drzwi

 

Tu znajdziesz wszystko co potrzebne do rozebrania tych drzwi. Dodam jeszcze ze jak kupilem nowa tulejke to ta mniejsza troszke zeszlifowalem zeby ulatwic sobie wlozenie jej.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek nie o to mi chodzi ,proszę o pomoc jak zdemontować tylną szybę drzwi, czytać ze zrozumieniem tapicerka zdieta kolek wyjety , potrzebuje podpowiedzi jak kur.............ją wyjść z drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij z drzwi ta czarna nakładkę (wystarczy ta z tylu), na ramce szyby. Wciągnij szybę z plastiku na prowadnicy, opuść na dol, tył szyby przesuń na zewnątrz drzwi tak aby przeszła miedzy ramka drzwi a poszyciem drzwi, teraz możesz wyciągać do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jak ta czarną ramke zdiasc odkrecilem ta srubeczke na dole a ta listwa ani w lewo ani w prawo odchyla się delikatnie ale nie chce wyjść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby zdjac ta czarna nakładke- wyciagnij uszczelke wew. i ukaza ci sie wkrety ;-), odkrecasz sciagasz czarna nakładke i dalej jak pisza wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się. Nie trzeba odkręcać tych czarnych nakładek,zdejmujemy oczywiście tapicerke, wybijamy tulejki plastykowe,następnie zdejmujemy listwę widoczną na zdjęciu (Srebrna)

zdjęcie zapożyczone

obraz4499.jpg

przy wewnętrznej nakładce w tym przypadku z prawej strony wbijamy klin, kombinujemy z szybą by wyskoczyła z uszczelki na zewnątrz i spokojnie wychodzi do góry:kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności