Skocz do zawartości
masaz

sprezyny tyl passat kombi i sedan

Rekomendowane odpowiedzi

dojrzałem do zrobienia tyłu w miom b3 gt sedan i tera tak:

sprężyny mam oryginalne vw audi wzmocnione od sedana (plamka niebieska i dwie żółte) amorki " na oko wydają się być ok , poduszki w sumie są ok niepowybijane niepoparciałe, "trzymają fason"

 

 

a objawy jakie miałem to : pełny bak i 3 osoby a na wybojach dobija i nisko siedzi, nawet pusty

 

 

amorki nie ciekną są to kyb made in czech, wydają się być ok sztyca daje równomierny opór ciężej do góry lżej do dołu

 

 

i teraz pytanie skoro tył siedzi to sprężyny na pewno trzeba zmienić , nie???? wsadzę zwykłe od kombi a co z amorkami???? wiem że najlepiej też zmienić ale może nie ma co szaleć???

 

 

 

 

p.s tuleje na belce wymieniłem. bujanie w zakrętach powinno zniknąć

Edytowane przez Santos666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontowałem sprężyny od kombi kyb k flex i w sumie to jest niewiele wyżej ale bez szału , w sumie trzeba było zaryzykować sprężyny od kombi wzmocnione moje od sedana wzmocnione były tej samej wysokości co zwykłe od kombi...

 

 

jednak za bardzo buja w 4 osoby , jakiej firmy amory na tyl kupić? chce gazowe sztywne jakies.

Edytowane przez Santos666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz pytanie o sprężyny przód, mam oryginalne wolkswagena wzmocnione(dwie białe i dwie niebieskie plamki) mam standard zawieszenie i koło 205/55.15 od jakiegoś czasu przód kierowca delikatnie obciera na większych wybojach i tnie oponę o rant błotnika

 

wszystko w zawieszeniu jest nowe, podkreślam wszystko, oprócz przednich spreżyn które wydawały się ok. teraz pytanie , chce kupić sprężyny od diesla b3 albo od b4 tdi , żeby były sztywniejsze i zachować standard wysokość, możę być niżej oby nie wyżej

 

podpowiedzcie czy od diesla beda sztywniejsze ewentualnie jakie kupić zeby były sztywne, tył mam zajebisty ze sprężynami od kombi sztywny jak trzeba, przód to balia z wodą i do tego zaczęło przycierać , sprężyny nie pękły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

 

Mój Passek nisko siedzi z tyłu (poprzedni właściciel woził nim nagrobki...). Postanowiłem zmienić sprężyny, bo amorki są w porządku (badanie wykazało 75% sprawności). Wybór padł na KYB. Sprężyny oryginalne zostały wyciągnięte i wtem okazało się, że te stare są o 2 cm wyższe od nowych! Czy dobrze miarkuję, że trzeba uwzględnić fakt, że te stare mogły stracić swoją sprężystość, że zmiękły przez te 20 lat, co sprawia, że założone siadają, a "na sucho" są w porządku? Czy montaż KYB w takim wypadku spowoduje podwyższenie tyłu? Pytam, bo póki nie zamontowałem nowych, mogę je jeszcze zwrócić. Może spróbować te stare rozciągnąć (jakkolwiek idiotycznie to brzmi)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie chcę zakładać nowego wątku, a mam kilka pytań. Może ktoś pomoże ;)

Poniżej zdjęcia amorów i sprężyn, prosiłbym o rozszyfrowanie co to za sprężyny, i czy to możliwe że są to jeszcze oryginalne ( znaczy się od wyjechania z fabryki ) amory, czy np były zmienione jeszcze u Niemców, przed przyprowadzeniem auta do PL ( co miało miejsce 9 lat temu ).

Pytania moje wynikają stąd iż założyłem nie dawno oryginalne alu VW 15" i zaczęło mi dobijać przód na większych wybojach, na stalówce 14" nic takiego nie miało miejsca. Amory nie są polane jak i gumy na nich wyglądają całkiem dobrze. Podczas przeglądu na stacji diagnostycznej wyszło że oba mają sprawność ponad 70%, lecz jakoś nie do końca wierzę w miarodajność takiego badania. Teraz mam dylemat co należałoby wymienić aby wszystko było w porządku. ( Oczywiście najlepiej amory na nowe i to pewnie KYB czy Monroe i sprężyny nowe, lecz wołałbym od razu nie podejmować takich kroków bo jednak do najtańszych taka zabawa nie należy :) )

11.jpg

22.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Nie chcę zakładać nowego wątku, a mam kilka pytań. Może ktoś pomoże ;)

Poniżej zdjęcia amorów i sprężyn, prosiłbym o rozszyfrowanie co to za sprężyny, i czy to możliwe że są to jeszcze oryginalne ( znaczy się od wyjechania z fabryki ) amory, czy np były zmienione jeszcze u Niemców, przed przyprowadzeniem auta do PL ( co miało miejsce 9 lat temu ).

Pytania moje wynikają stąd iż założyłem nie dawno oryginalne alu VW 15" i zaczęło mi dobijać przód na większych wybojach, na stalówce 14" nic takiego nie miało miejsca. Amory nie są polane jak i gumy na nich wyglądają całkiem dobrze. Podczas przeglądu na stacji diagnostycznej wyszło że oba mają sprawność ponad 70%, lecz jakoś nie do końca wierzę w miarodajność takiego badania. Teraz mam dylemat co należałoby wymienić aby wszystko było w porządku. ( Oczywiście najlepiej amory na nowe i to pewnie KYB czy Monroe i sprężyny nowe, lecz wołałbym od razu nie podejmować takich kroków bo jednak do najtańszych taka zabawa nie należy :) )

[ATTACH=CONFIG]147704[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]147705[/ATTACH]

 

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=142&t=449589

http://forum.vw-passat.pl/threads/2807-Kropkowane-(kolorowe)-oznaczenia-na-sprężynach/page3

Edytowane przez serwomechanizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki balon założyłeś na te 15?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o to to na forum golfa brak mojego oznaczenia, a niestety w wątku z tego forum jest olbrzymi bałagan i nie dałem rady wcześniej tego ogarnąć, także teraz też mi się nie uda.

 

Jaki balon założyłeś na te 15?

 

Opony jakie są założone to 195/60 ( także chyba nie jest to mega balon :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest największy balon jaki się zmieści na 15. Powiem Ci że może Ci dobijać, u mnie dobicie na takim samym zestawie występuje przy pełnym skręcie i za dużej prędkości. Tylko u mnie amory kończą żywot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem czy to od tego że jest felga 15 i taki profil, czy po prostu już amory kończą swój żywot, niby na diagnostyce jest ok, wycieków brak itp. tematów. I teraz nie wiem co robić, nikt się nie wypowie co to za sprężyny ? Może to ich wina czy jak ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności